Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Można zostawić z adnotacją, że może powodować błędy, ewentualnie wpisać jakie.

 

Na dzień dzisiejszy wiem tylko o konflikcie przy funkcji Brew step.

 

Jeśli coś się jeszcze pojawi, listę błędów można będzie uzupełniać.

 

U mnie wywalało BS w powietrze, przy zmianie widoku raportu receptury z „classic recipe” na „brew process txt”. Po usunięciu pliku ze spolszczeniem — ok.

System: wine/Ubuntu.

Edytowane przez vojtol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do plikowni.

 

edit: teraz zobaczyłem, że przecież w 2.x jest zakładka Addons w menu File. Tam można te surowce zaimportować szybciej z serwerów Beersmitha.

Tak czy inaczej plik dodałem.

 

Dzieki.

 

Szkoda tylko że nie ma takich słodów jak carapilis, cara gold, abbey malt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuje pogodzić się z beersmith'em i mam pytnie, bo jakoś nie moge znaleźć.

Czy w programie są juz platki owsiane i pszeniczne (nie jestem angielsko języczny), a jeżeli ich nie ma to gdzie znajde ich parametry do sprowadzenie do bazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :beer:

 

BTW,

Barley, Flaked — jęczmienne

Corn, Flaked — kukurydziane

Rice, Flaked — ryżowe

Spelt, Flaked — orkiszowe (takich nie ma w BS, ale może gdzieś znajdziesz)

Edytowane przez vojtol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jeszcze może mi ktoś napisze niesłodowane ziarno jęczmienia i pszenicy?

 

Mówisz — masz :)

Barley, Raw — jęczmień

Pszenicy niesłodowanej w moim BS nie ma, ale jakby była to pewnie „Wheat, Raw”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam takie pytanie w związku z BS2.

Jak ustalam chmielenie w programie to wiadomo że 60minut opcja gotowanie daje najwięcej goryczki natomiast dając chmiele np. na 15/10/5 minut zaznaczam gotowanie czy jako chmiel Aromatyczny ?? Tzn czy każdy chmiel który gotuję niezależnie ile minut w brzeczce zaznaczam jako gotowanie a wszystko co jest dodane np. po wyłączeniu palników zaznaczam jako aromatyczny ?? przy np. chłodzeniu jak dodaję chmiel ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam (a nie mam programu przed oczami) do wyboru jest chmielenie zacieru, brzeczki przedniej, gotowanie i chmielenie na zimno. Nie ma podziału na aromatyczny i "do gotowania" jak w Brewtargecie.

Jak wrzucasz chmiel przy wyłączeniu palników ustaw czas gotowania na 0 i żadnego IBU nie policzy. Jeśli faktycznie wrzucasz chmiel do gotowania to daj jako gotowanie i na ile minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku nieudanych próbach warzenia piwa postanowiłem wspomóc się BS-em. No i w skrócie napiszę, że nie wyszło :(

 

Mam problem z ustawieniem własnego sprzętu. Pomoże ktoś pouzupełniać te okienka?

 

Sprzęt jest mało profesjonalny, proces zacierania również.

 

To tak. Zacieram w fermentatorze. Fermentator jest dobrze zaizolowany i strat ciepła nie mam. No może 1'/h. Wykombinowałem, że jak podgrzeję 15litrów do 77' to temp zacieru ustabilizuje mi się w granicach 68'. Problemy zaczynają się dalej. Nie mogę wyczaić ile wody muszę dolać do zacieru, żeby podnieść temp do 75 i do wysładzania. Dawniej używałem do filtracji wężyka z oplotu, który był już w „kadzi zaciernej”. Nie byłem zadowolony z efektów więc zrobiłem kadź filtracyjną.

 

Teraz muszę wykombinować ile muszę mieć wody i o jakiej temperaturze żeby cały proces przebiegał mniej więcej tak jak powinien. Na początek muszę mieć 6l na podbicie plus reszta do wysładzania. Wymyśliłem, że do filtratora przerzucę zacier i dołożę ileś tam gorącej wody, żeby temp podnieść do tych zalecanych 75'.

 

Teraz kwestia chmielenia. No i tu też lekko nie będzie :)

 

Mieszkam w takim niby bloku. Gaz mam tylko do centralnego ogrzewania, kuchnie mam elektryczną, która w całym procesie nie bierze udziału bo się do tego nie nadaje. Zakupiłem taboret grzewczy i butle z gazem. Tak wygląda wariant „A” Działa to wzorowo pod warunkiem, że nie ma wiatru i nie leje. Czyli ok 5-6 dni w roku :) Chmielę na balkonie. Tu potrafię wygotować 4 litry wody. Także przy wysładzaniu już się nauczyłem robić korektę. Jako, że wariant A jest dość kłopotliwy postanowiłem zrobić wariant B. Zrobiłem gar elektryczny. Wmontowałem dwie grzałki z czajników do fermentatora i tak gotuje brzeczkę. Moc tego ustrojstwa to 2x2,2kW No i po pierwszym razie okazało się że straty są zdecydowanie mniejsze. Odparował mi zaledwie 1 litr

 

Chodzi mi przede wszystkim jak ustawić sprzęt w BS i jaki proces zacierania wybrać

 

Z góry dziękuje za jakieś rady

 

Jeszcze chodzi mi po głowie żeby zrobić braumeistera. Filtrator włożyć do wiadra z grzałkami. Zacierać w filtratorze i to cię poniżej zagrzeje zlać przez kranik i dolać do zacieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi przede wszystkim jak ustawić sprzęt w BS i jaki proces zacierania wybrać

 

Ja mam tak ustawione dla gara 30 l, warka 29 l, odparowanie podczas gotowania 6 l.

 

post-5019-0-33115000-1363355269_thumb.png

 

Proces zacierania musisz wybrać odpowiedni do rodzaju piwa jakie chcesz uwarzyć, w Twoim przypadku będzie to „single” lub „double infusion”. Podczas tworzenia receptury możesz ten proces dowolnie modyfikować, zależnie od pożądanych temperatur, gęstości zacieru i ilości infuzji.

Edytowane przez vojtol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W temacie spolszczenia i błędów.

 

Mam aktualnie przeinstalowany system (ten sam sprzęt i system operacyjny) i problem wyświetlania Brew Step (Kroki warzenia) zniknął.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.