Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję dziś dodać chmiel tylko i wyłącznie do brzeczki przedniej metodą FWH (first wort hopping). Mam w związku z tym pytanie: jak przy takiej metodzie obliczyć w BS2 poziom goryczki IBU w gotowym piwie?

 

Wychodzę z założenia, że w programie, w zakładce Hops/Use należy zaznaczyć First Wort. Nie wiem jednak jaką wartość wpisać w polu Boil/Steep. Czy to jest ilość minut, które chmiel spędza od momentu zadania do końca gotowania?

 

Czy moglibyście coś poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ilość minut, które chmiel spędza od momentu zadania do końca gotowania?

 

Podaje się czas normalnego gotowania. Progam sam uwzględnia to że wrzucasz chmiel wcześniej (jeśli wybierzesz First Wort), do IBU, które wyliczył z normalnego czasu gotowania doliczy około 10%.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić w składnikach refermentacji był cukier stołowy?

Jeśli nie będziesz używał narzędzia Nagazowanie tylko w przepisie przejdziesz na zakładkę Fermentacja, tam w opcjach refermentacji jest możliwość zmiany surowca do refermentacji i jest też Table sugar, który ma 109 % ekstraktywności w stosunku do corn sugar. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości.

http://www.pixhost.org/show/4506/15978050_refermentacja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś ja się spotkałem z problemem w BS2. Chciałem wydrukować kroki warzenia, ale wyskakuje błąd ( http://screenshooter...7762528/skmbnbo ) i cokolwiek bym nie zrobił, wywala program. Problem dotyczy jednego przepisu, reszta z tego katalogu nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal spolszenie, sprawdź czy działa bez, niektóre funkcje na spolszczeniu się krzaczą.

 

Edit:

Nie wyrzucaj tego zrzutu ekranu narazie, wrzuciłem problem na bs2 forum (z twoim linkiem).

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrać poprawnie do programu BeerSmith, Słody słodowni Strzegom dla Beersmith v1.1

Po wgraniu w poniższy sposób słody są widoczne natomiast po ponownym uruchomieniu nie ma ich w surowcach

 

Pliki wgrywam w następujący sposób.

rozpakowane pliki umieszczam -> C:\Users\tradzichowski\Documents\BeerSmith2. Po czym wchodzę do programu -> plik -> otwórz -> wskazuje plik "slodownia_strzegom_v1.bsmx"

 

http://scr.hu/0lfq/v2qj1

 

przy zamknięciu wyskakuje

Save file słodownia strzegom beforce closing -> wybieram Yes

 

Po ponownym uruchomieniu programu wcześniej dodanych słodów nie ma w zawartości programu.

 

http://scr.hu/0lfq/65jxz

 

 

Wersja programu Demo 21 dni

Edytowane przez tomasznet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal spolszenie, sprawdź czy działa bez, niektóre funkcje na spolszczeniu się krzaczą.

...

 

Jak odinstalować spolszczenie? Ten błąd już mnie denerwuje, bo niestety pojawia się przy innych przepisach. Myślę o przeinstalowaniu programu, jak to zrobić, żeby nie utracić danych (receptury, magazyn, własne surowce)? Ostatecznie mogę je wyeksportować i przywrócić.

 

Edit.

W bólach, ale udało mi się "odinstalować" spolszczenie. Zainteresowanych informuję, że po prostu usuwa się plik lang.xml. To właśnie on był przyczyną konfliktów, prawdopodobnie nie jest dostosowany do nowszych wersji programu.

Wichura, liczę, że coś znajdziesz w tej kwestii, bo ja z angielskim nie stoję dobrze.

Edytowane przez Shooter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zostawić z adnotacją, że może powodować błędy, ewentualnie wpisać jakie.

 

Na dzień dzisiejszy wiem tylko o konflikcie przy funkcji Brew step.

 

Jeśli coś się jeszcze pojawi, listę błędów można będzie uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie funkcja brew step ( o ile oto chodzi "kroki warzenia" ) .

Działa wyskakuje okienko podgląd wydruku i można wydrukować.

Nawet polskie znaki są OK.

 

edit:

może to ma znaczenie (system windows 8)

Edytowane przez Z_bychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.