Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

BS 1.4.

 

Jaki czas wpisuje się przy chmieleniu brzeczki przedniej - sumaryczny czas ile chmiel spędzi w brzeczce (wysładzanie + czas do zagotowania + gotowanie), czy tylko czas gotowania brzeczki?

 

EDIT: Odpowiedź z forum BS http://www.beersmith.com/forum/index.php/topic,4216.0.html - tylko czas gotowania brzeczki.

A czy tam nie ma takiej opcji "first batch hopping" jak będę w domu to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to pytanie już padło, ale interesuje mnie wpływ zacierania na odfermentoanie piwa. Wymyślam sobie pewną strategię zacierania a wartość FG w Beer Profile nie zmienia się. Powiedzmy, że chcę zacierać piwo w temp. 72°C przez 40', a FG dalej jest na poziomie 3 Plato. Ewentualnie, gdy dodam odpowiednie drożdże to wartość FG się zmieni. Da się coś z tym zrobić, czy ten program tak już ma ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego o czym piszesz chyba nie ma. Program sam przewiduje końcową gęstość na podstawie drożdży i nie wiem czego jeszcze bez względu na sposób zacierania.

Do wyliczenia końcowej zawartości alk. należy wpisać w odpowiednie pole ręcznie FG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pytanie już padło, ale interesuje mnie wpływ zacierania na odfermentoanie piwa. Wymyślam sobie pewną strategię zacierania a wartość FG w Beer Profile nie zmienia się. Powiedzmy, że chcę zacierać piwo w temp. 72°C przez 40', a FG dalej jest na poziomie 3 Plato. Ewentualnie, gdy dodam odpowiednie drożdże to wartość FG się zmieni. Da się coś z tym zrobić, czy ten program tak już ma ???

 

Zrobisz to, choć to nie banalne.

Na podstawie eksperymentu http://www.wiki.piwo...%87#Temperatura sprawdź stopień odfermentowania piwa w twojej temperaturze i wyedytuj drożdże (warto zrobić kopię drożdży i zapisać np. "S-23 72°C")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz to, choć to nie banalne.

Na podstawie eksperymentu http://www.wiki.piwo...%87#Temperatura sprawdź stopień odfermentowania piwa w twojej temperaturze i wyedytuj drożdże (warto zrobić kopię drożdży i zapisać np. "S-23 72°C")

To jest pewne rozwiązanie :) Dzięki :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pytanie już padło, ale interesuje mnie wpływ zacierania na odfermentoanie piwa. Wymyślam sobie pewną strategię zacierania a wartość FG w Beer Profile nie zmienia się. Powiedzmy, że chcę zacierać piwo w temp. 72°C przez 40', a FG dalej jest na poziomie 3 Plato. Ewentualnie, gdy dodam odpowiednie drożdże to wartość FG się zmieni. Da się coś z tym zrobić, czy ten program tak już ma ???

 

dziwne, ktorego beersmith masz? u mnie w dwojce zmiana sposobu zacierania zmienia FG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pod koniec stycznia wyszła wersja pod linuksa. Co prawda jest oznaczona jako 'Open Beta Release' ale jej stabilność jest porównywalna windowsową wersją pod wine, przynajmniej u mnie (Kubuntu Maverick).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję 1.3. Zainstaluję coś nowszego.

 

W BS 2.x wybrany sposób zacierania ma wpływ na FG. Tą opcję można włączyć lub wyłaczyć w następujący sposób:

 

Tools -> Options -> Advanced -> Adjust FG for Mash Temperature (checkbox w połowie okna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

aaa, to chyba mam:

na głównej zakładce "recipe design" wpisuję w rubrykę "measured OG" wartość 14, w rubrykę "measured batch size" wartość 40L i wychodzi mi "measured efficiency" 68,5%

 

tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, to chyba mam:

na głównej zakładce "recipe design" wpisuję w rubrykę "measured OG" wartość 14, w rubrykę "measured batch size" wartość 40L i wychodzi mi "measured efficiency" 68,5%

 

tak?

 

Mniej-więcej. To jest liczone względem ekstraktywności surowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dopiero zaczynam rozpracowywać temat warzenia piwa więc wybaczcie głupie pytanie... w przepisach są ilości drożdży w gramach lub ml... do warki daje się 1op. czy konkretną ilość? Jeżeli daje sie op to nie problem w BS, natomiast jeżeli konkretne ilości to muszę to gdzieś zapisać. Powiedzcie jak wy sobie z tym radzicie?

Edytowane przez ArT_B_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojawiła się nowa wersja BS 2.1 z nowym narzędziem Cloud i "Timerem" którego można używać podczas warzenia. Np podczas skomplikowanego chmielenia.

Cloud umożliwia udostępnianie receptur na serwerze BS jednym kliknięciem jak również ściąganie lub podglądanie receptur innych.

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.