Skocz do zawartości

program BeerSmith - pomoc dla użytkowników


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdza się znakomicie. Ma tylko jedną zasadniczą wadę. Musisz wklepywać receptury i nie zapomnieć odjąć od stanu magazynowego.

Nie mam teraz dostępu do programu aby to sprawdzić sprawdzić - po wpisaniu receptury i zapisaniu nie odejmuje automatycznie składników z magazynu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się znakomicie. Ma tylko jedną zasadniczą wadę. Musisz wklepywać receptury i nie zapomnieć odjąć od stanu magazynowego.

Nie mam teraz dostępu do programu aby to sprawdzić sprawdzić - po wpisaniu receptury i zapisaniu nie odejmuje automatycznie składników z magazynu?

Nie, musisz klinkąć w ikonkę zdejmowania ze stanu, i pamiętać, że kliknąłeś, żeby nie odjąć dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beersmith 2.0 krzyczy gdy drugi raz próbuje się zdjąć z magazynu surowce z danej receptury. To jedna z niewielu jego zalet.

Ciekawe co zrobi BS jeśli będziesz chciał zrobić drugi raz taką samą warkę? (np następnego dnia). Dasz radę sprawdzić? :)

Stary BS odejmuje za każdym kliknięciem, co mi się zdarzyło i odstręczyło od korzystania z Inventory na dłuższy czas (właśnie kończę remanent...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy natomiast uważać przy opcji dodawania do stanu magazynowego "składników" na utworzonej liście zakupów. U mnie zaczął dopisywać do istniejących stanów bardzo dziwne ilości oraz ceny jednostkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy ktoś mógłby mi na adres przemski@skitury.net podesłać wyeksportowaną jakąś recepturę - chciałbym zobaczyć jak działa wymiana receptur i szczegółów warzenia pomiędzy użytkownikami programu za pomocą pliku spod BS

 

z góry dzięki (chodzi o wersję 2 czyli aktualną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mógłby mi na adres przemski@skitury.net podesłać wyeksportowaną jakąś recepturę - chciałbym zobaczyć jak działa wymiana receptur i szczegółów warzenia pomiędzy użytkownikami programu za pomocą pliku spod BS

 

z góry dzięki (chodzi o wersję 2 czyli aktualną)

poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zauważyłem że kalkulator w BS całkowicie inaczej wylicza przygotowania startera niż Mr Malty. Różnica jest w Viability, z tej samej daty (w tym przypadku 20.08.2011) BS wylicza mi 43% viability a Mr Malty 15%. Dość spora różnica. Komu wierzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kłopot z wyliczeniami wydajności w BS2. Przy ustawieniu 80% do wyliczeń nigdy nie osiągam zamierzonego Blg/SG. Przy 75% rzadko.

Mam gar 18L, warki 20L, bezpiecznie mogę gotować 15L. Tak mam skonfigurowany sprzęt w BS2.

 

Co dalej: BS2 liczy mi wysładzanie do objętości gotowania i dalej dolewanie wody. Ja zawsze dodaję te mniej/więcej 5L do wysładzania i np. zamiast 9.5L wysładzam 14-15L. 15L gotuję/chmielę/etc. a potem zagotowywuję i dolewam to co pozostało (w granicach 5L, 2-2.5Blg).

 

Ale nigdy mi się nie zgadzają szacowane SG przez Beersmith. Zawsze mam niższe.

 

Co robię źle? :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS 1.4.

 

Jaki czas wpisuje się przy chmieleniu brzeczki przedniej - sumaryczny czas ile chmiel spędzi w brzeczce (wysładzanie + czas do zagotowania + gotowanie), czy tylko czas gotowania brzeczki?

 

EDIT: Odpowiedź z forum BS http://www.beersmith.com/forum/index.php/topic,4216.0.html - tylko czas gotowania brzeczki.

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.