Skocz do zawartości

Pokaz warzenia. 29.05.2011 Nakło nad Notecią


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro Wiktor się chwali to i ja również.

Będę warzył pokazowo na III Jarmarku św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią. Impreza odbywać się będzie przy ul. Powstańców Wielkopolskich (przez autochtonów zwanej Lipową, którą nie jest od dobrych 50 lat). Zacznę pewnie w okolicach godz. 10.

Na warsztat pójdzie pszenica, tym razem bez chmielenia (to zarezerwuję sobie na wieczór w domu), by nie powtórzyła się sytuacja z ubiegłorocznym kwasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dokonałem barbarzyństwa. Nauczony ubiegłorocznym kwasem stwierdziłem, że szkoda surowców na ewentualną porażkę. Skończyło się na wsypaniu niespełna kilograma słodu do 4 litrów wody i przetrzymania zacieru przez 5 godzin. Po imprezie wszystko poszło do ścieku. Pokaz był przy okazji konkursu dziedzictwa kulinarnego (zakończonego dla mnie wyróżnieniem za grodzisza).

Za karę rozsypał mi się śrutownik. Klejone epoksydem żarno znów pękło... Pytanie czy nie jest to konsekwencją trzymania śrutownika w garażu i mrozów, które panowały tej zimy. Trzeba pomyśleć co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś pojechał :-)

Temperaturę chociaż utrzymywałeś, czy nie?

Tak czy inaczej pokaz bajeczny!

A przygrzewałem palnikiem :) Trochę. Pisałem u Wiktora o komplikacjach przy plenerowych pokazach, zwłaszcza, gdy chciałoby się, by było to atrakcyjne.

Pieron pisał w innym wątku o bezsensowności przewodu brzeczki. Też odniosłem podobne wrażenia. Pierwsze piwo pokazowe, które warzyłem było kosmicznym kwasem, drugie dla odmiany szału nie zrobiło, mało tego powodowało zgagę (nie wiem czy z powodu klarowania żelatyną, czy innych, transportowych wynalazków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już "etatowo" ta nagrodę dostajesz, tak?

No nie... Z roku na rok coraz gorzej. Zaczynałem od 1. miejsca, później trzecie, teraz wyróżnienie.

A swoją drogą coraz bardziej kusi mnie napisanie kilku przemyśleń o konkursie, w którym brak jest dziedzictwa. Przykład kategorii ciast, w którym wygrał tort karmelowy z bezami, którego na terenie Krajny (i Wielkopolski raczej też) nie wytwarzano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.