Skocz do zawartości

pierwszy brew-kit, parę pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj przygotowuje się do zrobienia pierwszego piwa z puszki, Przygotowany mam już cały podstawowy sprzęt, zakupione dwa zestawy nachmielonego extraktu z wes'a ,

jeden to Pszeniczne , drugi to Jasne.

 

na pierwszy rzut pójdzie pszeniczne

i teraz pojawiają się problemy,

Jak rozumiem extrakt wes'a jest nachmielony na 10-12 litrów.

Zamierzam podgrzać ostrożnie puszkę, przelać do fermentatora, i zalać 5 litrami wody wrzącej co powinno starczyć do zdezynfekowania, resztę do 10 litrów uzupełnić wodą.

Czy do pszenicznego użyć przegotowanej wody, czy raczej butelkowanej, czy ktoś ma jakiś gatunek do polecenia ??

Po obniżeniu temperatury zamierzam dodać drożdze i mam tutaj problem, jedne drożdze to safbrew WB-06

jak rozumiem rozsypuje to po powierzchni, natomiast posiadam od znajomego jeszcze drugie drożdze płynne

natomiast nie do końca jasny jest sposób aplikacji ze względu na barierę językową. podam dane z opakowania:

Stamm: ZO44

Edytowane przez borys_wrocek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSZENICZNE !!!!!!

Drożdże to te http://www.centrumpiwowarstwa.pl/sklep/produkty/974

przeczytaj to http://browar.biz/forum/showthread.php?t=91917

Kolega dostał zapewne na WWP , moje są z datą 06.06.11 więc podobno ruszą bez startera

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podłączę się pod temat.

Także przymierzam sie do mojej pierwszej warki, będzie to najprawdopodobniej http://www.homebrewing.pl/piwo-ciemne-ale-11st-blg-zestaw-surowcow-p-309.html.

Dołączone do zestawu są drożdże Fermentis S-33. Zalecana temperatura fermentacji 15°C - 24°C. W kuchni mam 23,8°C, w piwnicy - 15,9°C przy temperaturze zewnętrznej 25°C -26°C. I teraz moje pytanie do fachowców gdzie lepiej postawić fermentator? Chłodniejsza piwnica czy cieplejsza kuchnia? I jaki będzie to miało wpływ na końcowy efekt?

Czy robił ktoś już piwo z tego zestawu?

 

pozdrawiam

Grzegorz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówca, fermentuj w piwnicy, robiłem Koelscha na tych drożdżach w temperaturze pokojowej - w smaku miał niezbyt miłą nutę estrową, tym drożdżom temperatura nie służy. Pamiętaj też, że temperatura fermentującej brzeczki ustali się na poziomie o ok. 2°C wyższym niż temp. otoczenia - drożdże się pocą, jak pracują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.