Skocz do zawartości

fermentatory - szczelność


Rekomendowane odpowiedzi

witka,

czy Wasze fermentory są szczelne? u mnie przy zamkniętej pokrywce i clo2 w środku jak intensywnie mieszam gór-dół to mi kropelki jednak się wydostają (chlapią po podłodze) i nie wiem czy to aby nie dyskwalifikuje takiego sprzętu....

Z kolei jak używałem piro do dezynfekcji to jak zamknąłem fermentor z płynem i zamieszałem to fermentor puchł więc widać było że gaz się nie ulatniał... tylko od tamtego czasu było parę otwarć fermentora i może już zdążył się rozszczelnić... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu rozpocząłem taki wątek o nieszczelnych fermentorach http://www.piwo.org/forum/t4417-Nieszczelne-fermentory.html

 

Skorzystam z okazji, żeby sprostować swoją wcześniejszą opinię. Od tamtej pory moje przekonanie o nieszczelności ewoluowało, tzn fermentory są szczelne, ale nie wolno wypaczać wieka brutalnym otwieraniem. Należy używać plastikowej karty i przeciągnąć dookoła. Może być kredytowa :(, ale lepiej przeterminowana. Tak jak uczy browamator.

 

Druga sprawa jest taka, że nawet niewielkie nieszczelności nie robią tu żadnej różnicy, bo i tak tlen się tamtędy nie dostanie ze względu na wyższe ciśnienie w środku. A nawet jak się dostanie to nie w takiej ilości żeby zaszkodzić. Jeśli masz ochotę to możesz poczytać o bulkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam rurki. Raz miałem taki wypadek, że zapomniałem rozszczelnić wieko fermentora po przeniesieniu go do "fermentowni" (w moim wypadku pod łóżko, warzę małe warki, mam fermentory 10 litrowe). W środku nocy obudził mnie huk wysadzanej pokrywy - na szczęście tylko trochę się wychlapało. Od tej pory bardzo sobie cenię nieszczelne fermentory :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.