Jump to content
Sign in to follow this  
dennis

fermentatory - szczelność

Recommended Posts

witka,

czy Wasze fermentory są szczelne? u mnie przy zamkniętej pokrywce i clo2 w środku jak intensywnie mieszam gór-dół to mi kropelki jednak się wydostają (chlapią po podłodze) i nie wiem czy to aby nie dyskwalifikuje takiego sprzętu....

Z kolei jak używałem piro do dezynfekcji to jak zamknąłem fermentor z płynem i zamieszałem to fermentor puchł więc widać było że gaz się nie ulatniał... tylko od tamtego czasu było parę otwarć fermentora i może już zdążył się rozszczelnić... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

są dwa rodzaje fermentatorów i jeden z nich ma tak zwany mikro-uchył należy zamykać fermentator na dwa razy..

 

Może masz taki to spróbuj mocno docisnąć pokrywę aż zaskoczy..

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swego czasu rozpocząłem taki wątek o nieszczelnych fermentorach http://www.piwo.org/forum/t4417-Nieszczelne-fermentory.html

 

Skorzystam z okazji, żeby sprostować swoją wcześniejszą opinię. Od tamtej pory moje przekonanie o nieszczelności ewoluowało, tzn fermentory są szczelne, ale nie wolno wypaczać wieka brutalnym otwieraniem. Należy używać plastikowej karty i przeciągnąć dookoła. Może być kredytowa :(, ale lepiej przeterminowana. Tak jak uczy browamator.

 

Druga sprawa jest taka, że nawet niewielkie nieszczelności nie robią tu żadnej różnicy, bo i tak tlen się tamtędy nie dostanie ze względu na wyższe ciśnienie w środku. A nawet jak się dostanie to nie w takiej ilości żeby zaszkodzić. Jeśli masz ochotę to możesz poczytać o bulkaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektórzy fermentują w otwartych pojemnikach ,albo tylko nakrytych pokrywą. Sam osobiście tak robię i nie ma z tym problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie używam rurki. Raz miałem taki wypadek, że zapomniałem rozszczelnić wieko fermentora po przeniesieniu go do "fermentowni" (w moim wypadku pod łóżko, warzę małe warki, mam fermentory 10 litrowe). W środku nocy obudził mnie huk wysadzanej pokrywy - na szczęście tylko trochę się wychlapało. Od tej pory bardzo sobie cenię nieszczelne fermentory :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.