Skocz do zawartości

Browar Nesty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wczoraj rozpocząłem w końcu swoją przygodę z domowym piwem. Na pierwszy ogień zakupiłem:

 

- brewkit Coopers Draught

- oraz kilogramowy zamiennik cukru

- 4 pięciolitrowe wody Żywiec Zdrój

 

Wczoraj raczej wszystko poszło bez problemu, ale dzisiaj rano sprawdziłem fermentator i był bardzo nadęty. Woda w rurce pod wpływem ciśnienia poszła bardzo do góry. Delikatnie naciskałem na wybrzuszoną pokrywę i bąbelki powietrza uchodziły.

 

Czy wszystko jest w porządku? Może nalałem za dużo wody do rurki?

 

Temperatura to 26-27°C.

Edytowane przez nesta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rurce pod wpływem ciśnienia poszła bardzo do góry. Delikatnie naciskałem na wybrzuszoną pokrywę i bąbelki powietrza uchodziły.

 

Czy wszystko jest w porządku? Może nalałem za dużo wody do rurki?

 

Temperatura to 26-27°C.

Witaj

Zerknij tutaj http://www.wiki.piwo.org/index.php/Pierwsze_piwo#Nie_.22bulka.22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik z wikipedii czytałem już jakiś czas temu. Tylko właśnie u mnie nabrzmiała pokrywa i myślałem że CO2 nigdzie nie uchodzi. Ale jak posiedziałem chwilę przy fermentatorze to jednak pojawiaja się bulgotanie co raz.

 

 

A w jaki sposób to zrobić? Mieszkam w mieszkaniu w kamiennicy, wybrałem na przechowywanie fermentatora szafę w ciemnym przedpokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ok, rozlałem po 7 dniach piwo (w piątek) i dzisiaj (poniedziałek) zauważyłem jasny osad na dnie butelek

bać się?

cieszyc, to drozdze z refermentacji, znaczy ze bedzie nagazowane, jakby w ogole nie bylo to moglbys zaczac sie bac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj nie wytrzymałem i otworzyłem jedną butelkę

druga fermentacja trwa już 10 dni

 

pierwsze co zauważyłem to bardzo dużo piany przy otwieraniu, bardzo głośno też się otworzyło -> dużo co2? -> trochę za dużo cukru?

 

sypałem w miarce zawsze, więc różnica może być zaledwie kilku mg

 

 

czy może problem jest w temperaturze? nie mam dostępu do piwnicy a są mega upały ostatnio, przechowuje zabutelkowane piwo w temp. ok 25°C

 

a smak... taki sobie :) ale może po prostu Draught ma taki smak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nie wytrzymałem i otworzyłem jedną butelkę

druga fermentacja trwa już 10 dni

 

pierwsze co zauważyłem to bardzo dużo piany przy otwieraniu, bardzo głośno też się otworzyło -> dużo co2? -> trochę za dużo cukru?

 

sypałem w miarce zawsze, więc różnica może być zaledwie kilku mg

Przed butelkowaniem odważ odpowiednią ilość środka do refermentacji i rozpuść go w niewielkiej ilości przegotowanej wody. Do osobnego naczynia zlej piwo z fermentacji i dolej środek do refermentacji. Delikatnie wymieszaj i butelkuj, da ci to równomierne rozprowadzenie środka do refermentacji w butelkach.

Piwo do konsumpcji powinno byś schłodzone.

 

 

a smak... taki sobie :) ale może po prostu Draught ma taki smak?

Piwa z brewkitów powinny dojrzewać minimum 4 tygodnie, ale im dłużej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.