Skocz do zawartości

Browar Górniczy


Rekomendowane odpowiedzi

Warka 5 Witbier

 

Zsyp do 16l wody

Surowce

Słód pilzneński 2kg

Pszenica niesłodowana 1,8kg

Płatki owsiane 0,4kg

 

Zacieranie:

 

62°C -30 minut

72°C -40 minut

Podgrzanie do 78st i filtracja

 

Chmielenie:

0` - Chmiel Lubelski 25g

50` - kolendra 15 g , curaçao 20 g

 

Chłodzenie w wannie do 22 st. Drożdże Wyeast 1214 zadane w temp 20 stopni. Brzeczki wyszło 15 litrów 12°Blg . Narazie strasznie niska wydajność, bo surowce były na 20 litrów. Zobaczymy co z tego wyjdzie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez oplot. Upuściłem całość brzeczki, wlałem 4l wody o temp 75°C i całość powtarzałem do uzyskania porządanego blg.

Jak na mój gust to za mało wody do wysładzania..

 

Możesz dolać przegotowanej i wystudzonej wody do fermentatora i w ten sposób uzyskasz planowaną ilość i gęstość piwa..

 

Jeśli się mylę poproszę o poprawienie mnie przez bardziej doświadczonych piwowarów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie doczytałem i byłem pewien że wyszło Ci 15 litrów ale o znacznie wyższym BLG..

 

Popełniłeś pewnie ten sam błąd co ja za szybko wysładzałeś,

tylko że mnie wyszło 17 litrów blg 13,5 zamiast planowanych 12 BLG i mnie brakło około 5 litrów wody do wysładzania ..

Ja robiłem weizena z hb.

 

Teraz przy drugiej warce zmniejszę mocno przepływ wody do wysładzania i to powinno poprawić wydajność..

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim koncie mam dopiero 6 warek i przy pierwszej również wyszło mi kilka litrów mniej brzeczki nastawnej niż planowałem. Więc po pytaniach i lekturze forum mam taką metodę, że żeby otrzymać 20 litrów brzeczki ilość wody do zacierania i wysładzania musi wynosić około 30-31. Wtedy do gotowania (chmielenia) idzie ok. 24 litry, z czego podczas gotowania pewnie około 2 litry odparowuje, dodatkowo pewnie o około 1,5 litra zmiejsza się objętość brzeczki podczas chłodzenia. W konsekwencji do fermentora wlewam około 20 litrów (bo zawsze coś zostaje na dnie gara warzelnego z osadem chmielowym).

Po drodze, do momentu ostudzenia brzeczki, nie robię żadnych pomiarów gęstości i zazwyczaj otrzymuję gęstość wyższą od planowanej o 0,5-1°Blg.

 

Proponuję żebyś do następnej warki użył więcej wody do wysładzania. Nie bój się że gęstość będzie za mała. W razie czego podczas gotowania możesz odparować nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.