Skocz do zawartości

piwo z kranu smakuje inaczej ?


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiałem się, gdzie leży przyczyna tego, że piwo z kranu smakuje mi inaczej, niż to lane z butelki. Początkowo sądziłem, że może wynika to ze stosowania sztucznego CO2, ale ostatnio uruchomiłem beczkę z kranem montowanym u dołu, także wyszynk odbywać się może bez konieczności wypychania i piwo w moim odczuciu ma inny smak. Pomijam kwestię całkowicie innego charakteru piany, która w przypadku lania piwa z kranu jest gęstrza, pęcherzykowata.

Albo wpływ to ma jakieś natlenienie w trakcie lania piwa (choć żadne fałszywe powietrze do kranu się raczej nie odstaje), albo nastawienie psychiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie będzie to w dużej mierze nastawienie psychiczne. Tak samo jak to jest z piciem piwa z butelki/puszki.

Jak bym zrobił ślepy test. Poprosił bym kogoś o przygotowanie np. po 3 próbki tego samego piwa z butelki i 3 z nalewaka, i podanie w losowej kolejności do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś padłem ofiarą dowcipu- dostałem Dark Whisky z Zielonej Góry i smakowała mi jak nieheblowana deska, gdy wyraziłem swoje zdanie polali mi coś szkockiego. Niebo w gębie, delikatna, aromatyczna... potem dowiedziałem się że przelali z butelki do butelki, zaś dla mnie było to realne doznanie. Fakt faktem nie jestem sensorykiem :D, dlatego też jak dostaję piwo to nie piszę recenzji na forum :rolleyes:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę smukłą księżniczkę, niż beczkowatą królową!! :smilies:

Różne są butelki, również te niskie i pękate (Steine), masywne i ciężkie (Euro). Różne są beczki, np. smukłe jak Corneliusy. :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.