Skocz do zawartości

Pacific Gem


AndrzejKu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Własnie otrzymałem 100g chmielu Pacific Gem 16,9% Zamówiłem go zainteresował mnie kraj pochodzenia, ilość alfa kwasów i nuty jagodowe które ma dawać. Poszukuje przepisu który najlepiej uwydatni jego cechy.

Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zrobię piwo bezstylowe. Na samym pilzneńskim 13blg, dolna fermentacja, mocno wytrawne z dużą goryczką

 

Zacieranie

5 kg pilzneńskiego

46* wsypanie słodu

62* 40'

72* 30'

77* 3'

Chmielenie

60' 15g

30' 15g

10' 15g

20g na 7 dni cichej

wychodzi ok 62 IBU

Edytowane przez AndrzejKu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde! Będzie to wypijalne? ;)

Ja ostatnio chmieliłem dość dużą ilością Liberty i przyznaje, że wyszła mi niezła goryczka! Wydaje mi się, że większa niż mi program podpowiedział (26 IBU). Piwo nieco słabsze, ale i Liberty nie miał tyle a-k.

W sumie po eksperymentach z dużą ilością chmielu stwierdzam, że nie będę przekraczał 30-40 IBU, bo kto to wypije? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde! Będzie to wypijalne? ;)

Ja ostatnio chmieliłem dość dużą ilością Liberty i przyznaje, że wyszła mi niezła goryczka! Wydaje mi się, że większa niż mi program podpowiedział (26 IBU). Piwo nieco słabsze, ale i Liberty nie miał tyle a-k.

W sumie po eksperymentach z dużą ilością chmielu stwierdzam, że nie będę przekraczał 30-40 IBU, bo kto to wypije? :)

zycie sie zaczyna po 60-ce...... IBU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde! Będzie to wypijalne? ;)

Ja ostatnio chmieliłem dość dużą ilością Liberty i przyznaje' date=' że wyszła mi niezła goryczka! Wydaje mi się, że większa niż mi program podpowiedział (26 IBU). Piwo nieco słabsze, ale i Liberty nie miał tyle a-k.

W sumie po eksperymentach z dużą ilością chmielu stwierdzam, że nie będę przekraczał 30-40 IBU, bo kto to wypije? :)[/quote']

zycie sie zaczyna po 60-ce...... IBU

:) i oto chodzi, i o to chodzi :) AIPE już robiłem. Może jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... brewtarget taką recepturę policzył na 63.2 IBU przy 23L. Tak długa przerwa w 62 stopniach nie zostawi (prawie) nic na dekstryny, więc nie będzie słodyczy ani słodowości. Po prostu obawiam się, że może to wyjść niepijalnie gorzkie, bez żadnego złamania smaku. Może lepiej niech mądrzejsi ode mnie się wypowiedzą w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.