Skocz do zawartości

Naciągane malinowe.


malinatbg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W planach miałem poczynić Koelscha i ześrutowałem słód. Jednak nieubłaganie zbliżający się egzamin dojrzałości uniemożliwił mi to, a teraz temperatura nie pozwala mi już na zrobienie piwa w tym stylu. Mam w już gotowe i wymieszane słody:

 

Pilzneński - 4 kg

Pszeniczny - 0,5 kg

Zakwaszający - 0,03 kg

 

Czy da się z tego wykombinować jakieś piwo malinowe. Jeśli tak to ile syropu dać żeby poczuć smak i lepsze będą drożdże S-04, US-05 czy S-33? Jeśli z tego malina nie widzi się Wam to co w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilzneński 1 kg

Monachijski 0.5 kg

Karmelowy 20-50 EBC - 1 kg

 

Zacieranie

10 min 62 °C

60 min 72 °C

 

Syrop malinowy herbapol 5 x 420 ml dolany na zimno po schłodzeniu

 

Wyjdzie +/- 25 litrów 12 BLG

 

Chmiel wedle uznania, drożdże S-04.

 

Do refermentacji też użyj syropu herbapolu (po odpowiednim przeliczneniu) + 4-6 tabletek (na litr) słodzika Cologran z Lidla (obowiązkowo, bo będzie kwas)

 

Wyjdzie super piwko, lepsze od Redsa, kobiety zwariują :D

Edytowane przez Zbyszek T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak, żeby mniej więcej połowa ekstraktu (BLG) była ze słodów a połowa z syropu malinowego - i wychodzi ok, LP bardzo chwali :D Syropów nie wolno pasteryzować, na zimno trzeba lać.

czyli na 10 l - 2 butelki po 420 ml.

 

Słodzik rozpuszczam w gorącej wodzie, ale obowiązkowo Cologran z Lidla - inne które próbowałem się nie nadaja bo są z aspartamem (lub Ksylitol - cukier brzozowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
... Do refermentacji też użyj syropu herbapolu (po odpowiednim przeliczneniu)...

W kolejnych postach też brak "odpowiedniego przeliczenia", może trochę precyzyjniej - chyba, że tajemnica piwowara :)

Zostałem niejako przymuszony do wykonania takiego maliniaka, także (mam nadzieję) za 2-3 tygodnie będę bardzo zainteresowany refermentacją - wolę wiedzieć wcześniej :) .

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etykiecie zalecanego Hebapolu, nie znalazłem informacji o cukrach, dlatego dopytuję.

Jest na etykiecie zawartość w 100 ml syropu - 72g węglowodanów. Do tego dowiadujemy się że tymi węglowodanami mogą być cukier, czyli sacharoza lub syrop glukozowo-fruktozowy. Myślę że to są wystarczające dla nas dane na temat zawartości cukru.

Edytowane przez malinatbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na etykiecie zawartość w 100 ml syropu - 72g węglowodanów.

...

Wczesne godziny ranne robią swoje.

Faktycznie jest zawartość.

Późne godziny wieczorne robią swoje ;) .

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.