Skocz do zawartości

Pirosiarczyn-dawkowanie-przelicznik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Na samym początku chciałbym się przywitac jako nowy użytkownik i miejmy nadzieję, iż z czasem również zdeklarowany domowy browarnik :)

 

W zeszłym tygodniu zakupiłem sobie startera, który jak się okazuje jest chyba najbardziej popularny ;), czyli Coopers'a Lager. Sporo poczytałem forum, Wiki i co tylko się dało i wiedzę do zrobienia "konserwy" posiadam. W sumie dzisiaj, najpóźniej jutro będę już butelkowac, bo burzliwa się już kończy (zakończyła?). Wczoraj spędziłem prawie 2h na czyszczeniu butelek płynem do mycia naczyń i wyciorem, ale jeszcze dla 100% pewności chcę je zdezynfekowac pirosiarczynem sodu - dzisiaj właśnie do mnie dotarł.

 

No i mam mały problem, a właściwie to zagwostkę: wg. instrukcji należy rozpóścic 20g piro na każdy litr wody. Sprawa prosta i zrozumiała. Ale nie posiadam (jeszcze) wagi kuchennej i nigdy nie miałem doświadczenia z piro, więc nie wiem ile to dokładnie jest 20g. Natomiast posiadam miarki kuchenne do cukru, mąki itp. Czy wiecie może jaki jest przelicznik piro do np. właśnie cukru? Czyli np. jeżeli miarka mi pokazuje 100g cukru to ile to będzie gram piro?

 

Będę bardzo wdzięczny za odp.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wielkie dzięki za te odpowiedzi ;) Mam nadzieję, że wszystko się uda i za jakiś czas będę mógł się pochwalic domowym piwem z puszki, ale jednak domowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.