Skocz do zawartości

Taboret gazowy


Rekomendowane odpowiedzi

AAA na jednym z miejsc gdzie spoczywa garnek na taborecie jest miejsce tak jak by się farba "zwarzyła" - sa delikatne bąble pod farbą..reklamować czy cieszyć się nowym nabytkiem ?

jak odpalisz palnik to przestaniesz mieć tego typu wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Odkopuje temat, bo nie chcę zakładać nowego.

Mam dziś za sobą pierwszą warkę, ale ... doprowadzenie 27l brzeczki zajęło mi ok 40 min z 60st., a nagrzanie wody z 22 do 70 też coś koło tego.

Czy to normalne?

Mam taki: http://allegro.pl/f71-taboret-gazowy-7-5-kw-model-italy-zobacz-i4621626017.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień na minutę - pomijając czy tak rzeczywiście w przypadku tego taboretu być powinno to jest ok :P. Mam identyczny, acz od innego sprzedawcy, i spisuje się rewelacyjnie, ale z garnkiem 40L zwykle wypełnionym po brzegi (nie pamiętam jakie tam czasy osiągam). Może paliwo jakieś liche albo źle wyregulowany (tam przy zaworze powinieneś sobie odpowiednio dopływ powietrza ustawić tą opaską metalową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tam przy zaworze powinieneś sobie odpowiednio dopływ powietrza ustawić tą opaską metalową).

Full odkryte, nie ma już co regulować.

A może to wina reduktora? Mam jakiś "przedwojenny" :)

 

U mnie też licho grzeje, ja podpiąłem pod butlę 3kg ze starym reduktorem rodem z PL. Reduktor dołączony do ustrojstwa był na butlę 11kg, a ja takowej nie posiadam i nie zamierzam kupować ... nie wiem może stary PL reduktor do malutkich kuchenek ma mniejsze ciśnienie na wyjściu ... co prawda nie próbowałem na nim warzyć, więc nie wiem ile czasu będę nim podgrzewał wodę w garze 50l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tam przy zaworze powinieneś sobie odpowiednio dopływ powietrza ustawić tą opaską metalową).

Full odkryte, nie ma już co regulować.

A może to wina reduktora? Mam jakiś "przedwojenny" :)

Regulować to nie otworzyć na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulować to nie otworzyć na maksa.

Oczywiście, ale jak choć odrobinę przysłonie szczelinę, płomień robi się mały i kolorowy.

Spróbuje wymienić reduktor.

Edytowane przez keisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam zamiar kupić taboret i myślałem nad tym: http://allegro.pl/pa...4689829462.html

I tu rodzi się pytanie czy ktoś używał takiego taboretu z kegiem? Bo nie wiem czy się na nim zmieści i czy nie lepiej kupić jednak ten:

http://allegro.pl/pa...4696347642.html

Edytowane przez kamil0691
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Byle z zapalarką, nie wyobrażam sobie zabawy z zapałkami czy zapalniczką i sięganie nimi gdzieś pod gar żeby odpalić taboret, który stoi na ziemi. Wielkiej mocy na 30L palnik mieć nie musi, ja mam 6,4kW i na lekkim mrozie 20L z 60°C do wrzenia grzało się ok.20min. Opcja termopary, którą posiadam jak na razie, przez kilkanaście warek jeszcze mi się nie przydała. Reszta to kwestia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.