Skocz do zawartości

Taboret gazowy


Rekomendowane odpowiedzi

i pytanie o gaz: mam butlę na czysty propan bo takiej używam do grilla' date=' rozumiem że taboret pojedzie na propanie i nie jest konieczny propan-butan? a czy będzie potrzebna wymiana dysz?[/quote']

Tak wymiana dyszy będzie konieczna , te na propan-butan będą okopcały gary.

Czy na pewno? W/g mojej wiedzy dysza propan i mieszanka propan-butan to dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno? W/g mojej wiedzy dysza propan i mieszanka propan-butan to dokładnie to samo.

Też tak myślę.

Co do wytrzymałości. Mam taki http://allegro.pl/taboret-gazowy-made-in-italy-nie-chiny-i1758627845.html Ostatnio usiadł na nim keg a w nim około 45l (nie piwa) grzało się na full z 3 godziny i żadnych odkształceń. Po 30 litrów (w tym słód) śmigało na razie z 12razy i prócz przepalonej farby wszystko jest ok. A tak na marginesie nie sugerowałbym się tekstem MADE IN ITALY. To po prostu CHINA ale niezła ;)

(Chyba jakiś błąd z linkiem- Chodzi o taboret raptem za 71,5zł)

Edytowane przez Pauler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

i pytanie o gaz: mam butlę na czysty propan bo takiej używam do grilla' date=' rozumiem że taboret pojedzie na propanie i nie jest konieczny propan-butan? a czy będzie potrzebna wymiana dysz?[/quote']

Tak wymiana dyszy będzie konieczna , te na propan-butan będą okopcały gary.

Chłopaki ja tylko na dwie minuty bo dziś wróciłem z Afryki a jutro jadę pod Siedlce. Pierwsze słyszę żeby trzeba było zmieniać dysze przy zmianie gazu z propan-butan na propan. Ale ja mało wiem, wiec lepiej popytaj jakiegoś speca od gazu.

 

Druga sprawa - w najtańszych taboretach za 65 zł z allaegro NIE DA SIĘ WYMIENIĆ DYSZY. Konstrukcja nie pozwala (dysza wygląda na zabudowaną na stałe, solidne klepniecie młotkiem nie daje oczekiwanego rezultatu oddzielenie dyszy od zaworu gazowego). Ja żeby podłączyć taboret do gazu ziemnego rozwiercałem dysze wiertłem 1,8 mm. JKocurek mówił że ma rozwierconą dyszę "chyba wiertłem 2mm" ale Ci co chcą mieć pewność niech męczą Jacka żeby dokładnie zmierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa - w najtańszych taboretach za 65 zł z allaegro NIE DA SIĘ WYMIENIĆ DYSZY. Konstrukcja nie pozwala (dysza wygląda na zabudowaną na stałe, solidne klepniecie młotkiem nie daje oczekiwanego rezultatu oddzielenie dyszy od zaworu gazowego). Ja żeby podłączyć taboret do gazu ziemnego rozwiercałem dysze wiertłem 1,8 mm. JKocurek mówił że ma rozwierconą dyszę "chyba wiertłem 2mm" ale Ci co chcą mieć pewność niech męczą Jacka żeby dokładnie zmierzył.

Ja bym uważał przy ingerencji z wiertarką i młotkiem, bo jeżeli to jest naprawdę żeliwo to może pęknąć a nie wiem czy będzie łatwo pospawać taką część. No i zawsze to jakieś niepotrzebne koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby trzeba było zmieniać dysze przy zmianie gazu z propan-butan na propan.

wiem że na pewno zmienia się dysze z gazy ziemnego na gaz butlowy, z wyguglania wynika że ponmiędzy gazami butlowymi nic się nie wymienia

 

a oto średnice dysz dla poszczególnych rodzajów gazu w kuchence amica (wziąłem pierwszą lepszą instrukcję dostępną w sieci)

 

przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja bym uważał przy ingerencji z wiertarką i młotkiem, bo jeżeli to jest naprawdę żeliwo to może pęknąć a nie wiem czy będzie łatwo pospawać taką część. No i zawsze to jakieś niepotrzebne koszta.

Jeszcze nie widziałem żadnego zaworu gazowego z żeliwa. A tym bardziej dyszy. Wszystkie są z mosiądzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Pierwsze słyszę żeby trzeba było zmieniać dysze przy zmianie gazu z propan-butan na propan.

wiem że na pewno zmienia się dysze z gazy ziemnego na gaz butlowy' date=' z wyguglania wynika że ponmiędzy gazami butlowymi nic się nie wymienia

 

a oto średnice dysz dla poszczególnych rodzajów gazu w kuchence amica (wziąłem pierwszą lepszą instrukcję dostępną w sieci)

 

przem[/quote']

Trzeba jasno napisać że są to oznaczenia dysz do gazu propan-butan dla kuchenek gazowych. W moim najtańszym taborecie gazowym z allegro oryginalny otwór w dyszy do gazu p/b miał 1,1 albo 1,2 mm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi nabicie butli 3kg - 20 zł. Wymiana ok. 18. Butle 11 kg - 50zł wymiana, 60 napełnienie. Większe się zdecydowanie bardziej opłacają.

Dziś kupowałem reduktor - ok. 10-15zł. Węże do podłączenia 5-10zł.

Są punkty legalnie nabijające gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzeję kotleta :P

Dzisiaj testowałem nowy taboret gazowy. Kopcił na 'wysokich obrotach'. Doszedłem do wniosku, że to przez brak odpowiedniej ilości powietrza.

 

Czy poprawny montaż wygląda tak jak tutaj:taboret-gazowy-model-e31_2292.jpg

Ja blaszką zakryłem całe otwory. Z braku instrukcji :roll: nie wiem jak powinno być to ustawione poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta :P

Dzisiaj testowałem nowy taboret gazowy. Kopcił na 'wysokich obrotach'. Doszedłem do wniosku, że to przez brak odpowiedniej ilości powietrza.

 

Czy poprawny montaż wygląda tak jak tutaj:taboret-gazowy-model-e31_2292.jpg

Ja blaszką zakryłem całe otwory. Z braku instrukcji :roll: nie wiem jak powinno być to ustawione poprawnie

No to mi się sfarciło....ustawienie fabryczne daje idealny płomień. Nic nie musiałem regulować.......Pewnie sporo zależy od producenta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzenie z prawidłowo ustawionym prześwitem (czytaj - praktycznie całkowicie zdjęta blaszka) to bajka! Szkoda, że nie zapytałem wcześniej, bo nie musiałbym kończyć chmielenia dzisiaj. Startowanie z podgrzewaniem 30l brzeczki od 15°C strasznie dużo czasu pochłania, no i dodatkowe straty gazu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to jest ustawienie fabryczne?

Podejrzewam, że chodzi o stan palnika zapakowanego w karton. U mnie blaszka ta latała luźno po pudełku i tylko ze zdjęcia doszedłem do wniosku, że powinna zakrywać otwory. Wniosek błędny :P ale koniec końców jestem zadowolony z przenosin do garażu :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

O jak fajnie znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania ;) ( jeszcze trochę i zmieni nick na GRABAŻ starych tematów ;)

Na moje pierwsze pytanie odpowiedzieliście to teraz mi powiedzcie :

NA rysunku zaznaczyłem śrubkę ( nr2) i ona jest przelotowa to komory gazowej. i teraz pytanie czy trzeba ją jakoś zabezpieczyć dodatkowo ? czy nie ?

oraz drugie(trzecie) pytanie : palenisko zamontowałem, zawór również i.. została pół-nakrętka sześciokątna..gdzie ona przychodzi ?

AAA na jednym z miejsc gdzie spoczywa garnek na taborecie jest miejsce tak jak by się farba "zwarzyła" - sa delikatne bąble pod farbą..reklamować czy cieszyć się nowym nabytkiem ?

post-3981-0-18439800-1354649208_thumb.jpg

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.