Skocz do zawartości

Taboret gazowy


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze, że stosowanie gazu ziemnego ma wadę - taborety gazowe mają inaczej skonstruowaną dyszę i są przez to 2,5x droższe :rolleyes:

Taboretu , tego popularnego w sklepach internetowych i allegro , nie podłączysz pod zwykłą instalację gazową w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taboretu , tego popularnego w sklepach internetowych i allegro , nie podłączysz pod zwykłą instalację gazową w domu ?

Podłączysz , ale jest konieczna wymiana dyszy , w innym wypadku będziesz miał mniejszą wydajność i wiecznie okopcone gary.

Ps. W większości przypadków to nie jest zbyt duży wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci butla jak masz gaz ziemny , wystarczy giętki zbrojony podłącz z niezależnym od kuchenki zaworem:)

jak? pod blatem kuchennym u mnie idzie rura z gazem do której podłączony jest giętki przewód już bezpośrednio do kuchenki - jak mam toto rozdzielić? Jak to wyprowadzić ponad blat względnie na podłogę? Jakoś trochę mnie przeraża zabawa z gazem :rolleyes:

 

Z Drugiej strony jeżeli masz kuchenkę i jeżeli ma ona odpowiednią moc , to i taboret jest zbędny , wystarczy nabyć gar o szerokim dnie , co będzie tańsze od taboretu , butli , reduktora.

kuchenka ma standardowy wymiar, 4 palniki (duży, mały dwa średnie) żeby na czterech postawić gar musiałby on mieć średnicy z 60-70 cm bo inaczej płomień z palników wyłaziłby poza obrys gara co zmniejszyłoby efektywność grzania

Ja używam taboretu w bloku. Na początku taboret stawiałem na kafelkach w kuchni, pod niego wrzucałem blachę z piekarnika żeby trochę ekranowało.

Jakie wymiary ma Twój taboret? w ofercie centrum piwowarstwa jest takowy o wymiarach 40x40 (nie wiem czy wszystkie taborety mają takie same lub bardzo zbliżone wymiary). Blacha do piekarnika (przynajmniej mojego) jest mniejsza niz 40x40 co oznacza że nijak taki taboret nie wlazłby na blechę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Denis

 

Jeśli ktoś nie ma pojęcia o instalacjach gazowych to lepiej nie kombinować przy instalacji gazowej, bo to może źle się skończyć ..

 

Najtańszy taboret na allegro to koszt 67 zł moc 6,7 KW plus butla i reduktor to razem około 150 zł,

ale jeśli chcesz nadal warzyć w domu w kuchni to według mnie bez sensu taki zakup,

bo tak samo uwarzysz na zwykłej kuchence gazowej w domu jeśli takową posiadasz..

A że warzenie troszkę dłużej potrwa to trudno, bardzo pomaga grzanie już części brzeczki podczas odbierania filtratu(ja filtruje na 2 garnki).

 

Taki zakup ma sens gdy masz miejsce i będziesz kompletował instalacje do ważenia w Keg lub innych garnkach o pojemności powyżej 40 litrów to wtedy ten zakup ma sens..

 

W innym przypadku przeznacz te pieniążki na inne zakupy np. Śrutownik

 

P.S

 

Jeszcze istotna uwaga taboret do ważenia w domu obowiązkowo powinien być wyposażony w termoparę dla bezpieczeństwa i tu są dwie możliwości zakup najtańszego i wymiana zaworu na taki z termoparą (koszt zaworu około 34 zł) lub zakup droższego taboretu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchenka ma standardowy wymiar, 4 palniki (duży, mały dwa średnie) żeby na czterech postawić gar musiałby on mieć średnicy z 60-70 cm bo inaczej płomień z palników wyłaziłby poza obrys gara co zmniejszyłoby efektywność grzania

Moja kuchenka ma wymiary 510mm x 570mm. Mam gar o srednicy 500mm i płomienie nie wychodzą po za średnicę gara. Palniki nie są umieszczone na samych końcach. Przy mniejszym garze można pominąć najmniejszy palnik , on ma najczęściej 0,6kw do 0,85 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla piwowarów blokowych z gazem ziemnym polecał bym stosowanie taboretu gazowego do warzenia chmielu na przykład na balkonie. Do zacierania szczególnie standardowych warek 20l powinna wystarczyć kuchenka, gdyby to było za mało, proponuję podgrzewać na taborecie wodę do zacierania. także butle proponuję stosować mniejsze (turystyczne maksymalnie 3kg), zmniejszy to zagrożenie dla Was i otoczenia. Niech nasze hobby nie kojarzy się ludziom z niebezpieczeństwem. Wiem dokładnie co to znaczy wybuch gazu w kamienicy. Może na szczęście, był to gaz właśnie z butli i była to określona ilość, dlatego PRZESTRZEGAM WAS, NIE GRZEBCIE PRZY INSTALACJACH GAZOWYCH JEŚLI NIE MACIE POJĘCIA. Jak pójdziecie do sklepu po reduktor i wąż oraz opaski zaciskowe do połączenia butli z taboretem, to sprzedawca podpowie lub pomoże właściwie to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZESTRZEGAM WAS, NIE GRZEBCIE PRZY INSTALACJACH GAZOWYCH JEŚLI NIE MACIE POJĘCIA.

Spoko spoko nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie się bawił domową instalacją gazową ;)

Zastanawiam się nad kupnem taboretu, który będę mógł użyć bezpiecznie właśnie w kuchni (na małą butlę)

czy takie stojaki do taboretów żeby można go było umieścić wyżej żeby wygodniej było używać można dokupić czy trzeba zamawiać u jakiegoś rzemieślnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZESTRZEGAM WAS, NIE GRZEBCIE PRZY INSTALACJACH GAZOWYCH JEŚLI NIE MACIE POJĘCIA

Nie piszę o partyzanckich przeróbkach , giętkie przewody są głównie stosowane do kuchni wolnostojących , które czasami trzeba odsunąć.

Przewód ma zawory bezpieczeństwa , które po odłączeniu przewodu automatycznie zamykają dopływ gazu. No i to co najważniejsze , takie instalacje robi specjalista od gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZESTRZEGAM WAS' date=' NIE GRZEBCIE PRZY INSTALACJACH GAZOWYCH JEŚLI NIE MACIE POJĘCIA[/color'].

Spoko spoko nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie się bawił domową instalacją gazową :)

Zastanawiam się nad kupnem taboretu, który będę mógł użyć bezpiecznie właśnie w kuchni (na małą butlę)

czy takie stojaki do taboretów żeby można go było umieścić wyżej żeby wygodniej było używać można dokupić czy trzeba zamawiać u jakiegoś rzemieślnika?

Na pewno? Poprzedni Twój post wskazuje na chęci i brak wiedzy :)

 

Po co Ci butla jak masz gaz ziemny ' date=' wystarczy giętki zbrojony podłącz z niezależnym od kuchenki zaworem:)[/quote']

jak? pod blatem kuchennym u mnie idzie rura z gazem do której podłączony jest giętki przewód już bezpośrednio do kuchenki - jak mam toto rozdzielić? Jak to wyprowadzić ponad blat względnie na podłogę? Jakoś trochę mnie przeraża zabawa z gazem :rolleyes:

Na szczęście widzę opamiętanie :) :)

Co do stojaka nie słyszałem o gotowcach, pozostaje rzemieślnik, lub trochę pomajsterkować. Wystarczy zrobić projekt, kupić odpowiedni kątownik i go przyciąć. Następnie niesiemy to do spawacza, albo wcześniej zaplanujemy połączenia skręcane. Na koniec całość malujemy i stojak gotowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? Poprzedni Twój post wskazuje na chęci i brak wiedzy :)

Nie no kaman, nigdzie nie napisałem, że będą cokolwiek dłubał z gazem - pytałem o różne techniczne możliwości i tyle

Na szczęście widzę opamiętanie :) :)

Co do stojaka nie słyszałem o gotowcach, pozostaje rzemieślnik, lub trochę pomajsterkować. Wystarczy zrobić projekt, kupić odpowiedni kątownik i go przyciąć. Następnie niesiemy to do spawacza, albo wcześniej zaplanujemy połączenia skręcane. Na koniec całość malujemy i stojak gotowy :)

Głupia sprawa ale gdzie się takie rzeczy kupuje (czy to kątowniki, czy to np rurki miedziane do chłodnicy/filtratora)? Wstyd się przyznać ale znam tylko duże markety budowlane a tam takowego asortymentu nie widziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ?stolycy?nie jeden zapewne skład materiałów konstrukcyjnych znajdziesz.

Poszukaj na zumi albo na google coś w stylu Centrostal, Multistal, Instal, Stale konstrukcyjne, narzędziowe itp.

Chyba, że ktoś z Wa-wy wskaże konkretnie.

Ja takie rzeczy kupuję w Centrostalu ? teraz patrzę na google i w stolicy też jest.

Zobacz tu http://www.multistal.com.pl/ - masz wszystko łącznie z nierdzewką.

Większość kształtowników, prętów można kupić na metry lub na 3 metrowe odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa ale gdzie się takie rzeczy kupuje (czy to kątowniki, czy to np rurki miedziane do chłodnicy/filtratora)? Wstyd się przyznać ale znam tylko duże markety budowlane a tam takowego asortymentu nie widziałem...

A ja ostatnio oglądałem w Castoramie, na stoisku z regałami, śliczne nawiercane kątowniki na nogi regałów. Koszt takiego 5x5x200 cm ok 15 zł. Jak dobrze przytniesz odpadnie Ci temat spawania. Wszystko ładnie skręcisz.

Ewentualnie taniej wyjdzie wizyta na złomowisku, ale Warszawiakowi będzie pewnie trudniej takowy znaleźć (a trafiają się tam kwiatki w postaci gotowych stojaków, do których spokojnie dopasujesz taboret).

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba od razu iść w koszty. Wizyta w składzie złomu i wyobrażenie tego, co chce się zrobić znacznie obniży cenę. Przy odrobinie szczęścia można znaleźć produkt do niewielkiej modernizacji pod nasze potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam taboretu w bloku. Na początku taboret stawiałem na kafelkach w kuchni' date=' pod niego wrzucałem blachę z piekarnika żeby trochę ekranowało.[/quote']

Jakie wymiary ma Twój taboret? w ofercie centrum piwowarstwa jest takowy o wymiarach 40x40 (nie wiem czy wszystkie taborety mają takie same lub bardzo zbliżone wymiary). Blacha do piekarnika (przynajmniej mojego) jest mniejsza niz 40x40 co oznacza że nijak taki taboret nie wlazłby na blechę :rolleyes:

Mój to dokładnie ten:

 

http://allegro.pl/taboret-gazowy-piezo-zapaln-termopara-z-katownika-i1583324335.html

 

czyli 40x40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam taki w wersji z termoparą i zapalarką, sprawdza się świetnie od ponad roku, jednak po pierwszym grzaniu opaliła się farba na elementach bezpośrednio nad palnikiem i korodują - wieczne nie będą, za parę lat lat trzeba będzie regenerować. Ale ogólne wrażenia z użytkowania pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taboret podobny do mojego. Sprawdza się znakomicie. Jeśli chodzi o trwałośc to pewnie za jakis czas trzeba bedzie wymienić (korozja w miejscach wypalenia farby) ale mysle że pare lat spokojnie podziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z Was używa takiego: http://allegro.pl/taboret-gazowy-propan-butan-palnik-gazowy-wzmocn-i1740478900.html ? Jak z trwałością tego taboretu?

jak widzę ten model jest chwalony ale czemu nie wziąć tego: http://allegro.pl/taboret-gazowy-made-in-italy-nie-chiny-i1745308497.html, tańszy a mam wrażenie że niewiele się różni

 

i pytanie o gaz: mam butlę na czysty propan bo takiej używam do grilla, rozumiem że taboret pojedzie na propanie i nie jest konieczny propan-butan? a czy będzie potrzebna wymiana dysz?

 

przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy tutaj grono taboreciarzy to mam pytanie trochę z innej ... butli.

Powiedzcie mi jak wygląda kwestia kosztów.

Chodzi mi o koszt naładowania butli i średnio ( wiadomo, że warzenie trwa różnie ) koszt zużycia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę ten model jest chwalony ale czemu nie wziąć tego: http://allegro.pl/taboret-gazowy-made-in-italy-nie-chiny-i1745308497.html, tańszy a mam wrażenie że niewiele się różni

przem

Różni się znacznie konstrukcją nośną. Z tego co czytałem na innych forach, to przy większym ciężarze lubi się odkształcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pytanie o gaz: mam butlę na czysty propan bo takiej używam do grilla, rozumiem że taboret pojedzie na propanie i nie jest konieczny propan-butan? a czy będzie potrzebna wymiana dysz?

Tak wymiana dyszy będzie konieczna , te na propan-butan będą okopcały gary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.