Skocz do zawartości

Taboret gazowy


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ten włoski taboret 7.5 kw na allegro kupiłem niedawno koszt ok 98zł razem z zestawem do podłączenia,bez zapalarka i termo pary, tak jak przedmówca wspomniał najlepsza zapalniczka do zniczy i opalanie na 1,2,3 i ogień. Odpalić na bardziej rozkreconym kurku butli a gasic powoli zmniejszając ogień na palniku, nie będzie żadnych wybuchów i problemów mam garnek 40l to szczerze mówiąc ginie na palniku. Wodę do wygładzania ok 18-19L w garnku 22l do temperatury 76-78C doprowadza w ok 23-25 min bo z ciekawości zmierzylem mu czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja jest bardzo mocna i spawana nie skręcana ja się tym kierowalem przy zakupie, też chciałem spawac z katownika 2-2,5 ale za te kasę nie warto się dotykać, gwarancja na taboret to 36 miesiący, firma od której zakupiłem to interloop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byle z zapalarką, nie wyobrażam sobie zabawy z zapałkami czy zapalniczką i sięganie nimi gdzieś pod gar żeby odpalić taboret, który stoi na ziemi.

A ja mam 7,5kW i odpalam zapalniczką albo zapałką taboret, który stoi na ziemi. Najpierw ogień, potem gaz i zapala cichutko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam zapalarkę do zniczy, a taboret w garażu stoi se na stole, tak, że spoko looz..

A to ok, u mnie stoi na ziemi i musiałbym nurkować albo przesuwać gar żeby odpalić. Choć może i ta zapalniczka do zniczy to słuszna koncepcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie coś namierzonego ale na gaz ziemny ?

 

Normalny taboret - tylko trzeba zmienić doprowadzenie powietrza wtedy pod gaz ziemny - nawet nie wymienia się dyszy. Robi się to tak by uzyskać odpowiedni kolor płomienia za pomocą przesuwania blaszki. Tak przynajmniej mi napisał w mailu producent taboretów - bo nie mogłem znaleźć dyszy pod gaz sieciowy. Niektórzy zamiast tego rozwiercają dyszę by zrobić większy przepływ gazu, co niby też skutkuje dobrymi efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie coś namierzonego ale na gaz ziemny ?

 

Powtórzę się, tym razem w innym kontekście - Puzzi kilka postów wcześniej dał namiar na dobry sklep, mają też taborety na gaz ziemny (odpowiednio droższe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Normalny taboret - tylko trzeba zmienić doprowadzenie powietrza wtedy pod gaz ziemny - nawet nie wymienia się dyszy. Robi się to tak by uzyskać odpowiedni kolor płomienia za pomocą przesuwania blaszki. Tak przynajmniej mi napisał w mailu producent taboretów - bo nie mogłem znaleźć dyszy pod gaz sieciowy. Niektórzy zamiast tego rozwiercają dyszę by zrobić większy przepływ gazu, co niby też skutkuje dobrymi efektami.

No nie do końca tak. Być może da się tak ustawić palnik, ale wtedy nie będzie miał 7,5kW tylko gdzieś połowę tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory robię w domu na kuchence gazowej, nie wiem jaką moc ma największy palnik, ale trochę czasu trwa zanim zagotuje się ok. 28 litrów.

Czy warzenie na taborecie jest szybsze? - krótsze czasy na zagotowanie wody a potem brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy trochę odgrzebię temat. Potrzebuję kupi taboret do gara 100L, do gotowania brzeczki. Mam dwie opcje, ale może ktoś używa w praktyce i się wypowie. Jak uważacie, ten 18kw to nie jest przesada ? :) 

1. https://www.olx.pl/oferta/taboret-gazowy-kuchenka-palnik-9-8-kw-na-keg-wyprzedaz-tanio-solidny-p-CID628-IDg5xPx.html#7bc44dcbe4

2. https://www.olx.pl/oferta/taboret-gazowy-palnik-18kw-CID619-IDgKdkr.html#2c66df0476


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taboret 8kW starcza spokojnie pod garnki 70L

Mam taki pod 70L pod kadzią zacierną. Dostawiam kolejny gar 100L, jako kadź warzelna, bo się przytykam przy wysładzaniu, a tak będę mógł grzać i wysładzać. Dla tego pytam co wybrać, by to grzanie i gotowanie nie trwało pół dnia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

 

doszedł do mnie taki palnik Sarra 

 

762de6fd503ba9cf.jpg

 

9dc345c33fede5df.jpg

 

Z tym, że nie wiem jak go wyregulwać, bo od spodu ma takie trzy śruby, no i co mnie trochę przeraża ma te szczeliny przy zaworach, pewnie do mieszania się gazu z powietrzem, ale czy propan-butan nie będzie tamtędy uciekał, w końcu jest cięższy od powietrza?

Edytowane przez smaky78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, smaky78 napisał:

Witam

 

doszedł do mnie taki palnik Sarra 

 

762de6fd503ba9cf.jpg

 

9dc345c33fede5df.jpg

 

Z tym, że nie wiem jak go wyregulwać, bo od spodu ma takie trzy śruby, no i co mnie trochę przeraża ma te szczeliny przy zaworach, pewnie do mieszania się gazu z powietrzem, ale czy propan-butan nie będzie tamtędy uciekał, w końcu jest cięższy od powietrza?

Mam taki sam. Śruby są do regulacji faktycznie, dokręć najpierw na połowę i zobacz jak płomień wygląda. Przez te otwory będzie zasysać powietrze, więc nic tamtędy nie ucieka. Ogólnie jestem średnio z niego zadowolony. Uważaj na czym będzie stał odpalony taboret, bo bardzo się podłoże pod nim nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, smaky78 napisał:

Witam

 

doszedł do mnie taki palnik Sarra 

 

762de6fd503ba9cf.jpg

 

9dc345c33fede5df.jpg

 

Z tym, że nie wiem jak go wyregulwać, bo od spodu ma takie trzy śruby, no i co mnie trochę przeraża ma te szczeliny przy zaworach, pewnie do mieszania się gazu z powietrzem, ale czy propan-butan nie będzie tamtędy uciekał, w końcu jest cięższy od powietrza?

Mam prawie identyczny, z tym że firmy Dzierżak, nic przy nim nie grzebałem, niczego nie regulowałem i działa jak należy. Wydaje mi się że taki taboret nie wymaga regulacji, podłączyć wąż z redaktorem, butle i grzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smaky78 napisał:

A generalnie jak grzeje i funkcjonuje?

Używam go w domu przy otwartym szeroko oknie. Nie ustawiam grzania na pełną moc, a brzeczka po około 10 minutach zaczyna się gotować, płomień idealnie niebieski i tak jak mówiłem,  niczego nie regulowałem. Ogólnie zadowolony jestem z niego. Dałem dwie stówki 

Edytowane przez Dave20050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smaky78 napisał:

A, no to ja dałem połowę tego, więc może to być jakaś podróba, w weekend go potestuję.

Polecam najpierw przepalić taboret na dworze, bo smród nieziemski. Tak konkretnie przepalić. Kobieta mnie prawie z domu wyrzuciła  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.