Skocz do zawartości

Browar Szałpiw #75A 90 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Piana: niewielka, szybko opadająca, delikatna mgiełka.

Kolor: żółto-złoty

Wysycenie: niskie

Zapach: ożywczy, lekko owocowy

Smak: lekkie, kwaskowe. delikatne, na finiszu owocowe , na pierwszym planie jednak koński pączek :(

 

 

Nie wiem czy dobrze odczytałem nr warki, dostałem piwo na WWP ale wydaje mi się że już to piwo piłem w Zielonej Górze jako 3 spontana od Wogosza. Jeśli nie to gratuluję kolejnej udanej warki. W Wiśle AgaL mówiła że ze końska derka jednak tak nie pachnie, nie mam w tym rozeznania specjalnego ale gdyby co to zmieniam określenie na pączka dla mnie jest tożsame :)

Ale wracając do meritum piwo bardzo udane, wyraziste, dla mnie z najwyższej półki ;)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewaliśmy się tak pochlebnej opinii :). Piwo wyszło jakie wyszło, raczej średnie - mało autentyczne w stosunku do pierwowzoru - lambica. Pierwotnie fermentowaliśmy na S-33, do cichej dolaliśmy potem mieszankę robaczków z Wyeasta. Nie był to chyba najlepszy pomysł bo przede wszystkim piwo niezbyt się zakwasiło. Następnym razem robaczki trafią do świeżej brzeczki, zobaczymy co wtedy będzie się działo :). Przed rozlewem do butelek, 6 miesięcznego lambika (#75) pomieszaliśmy ze świeżym (#90) żeby zniwelować trochę tego konia (w czystym #75 to dopiero było go czuć :D) i zapewnić trochę cukrów do refermentacji. Całość ma obecnie 11 miesięcy (5 w butelce). W kolejce do rozlania czekają jeszcze: Kriek, Cassis i Fruit Defendu, więc się szykuj na kolejne mocne doznania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniwelować konia? Proszę NIE! Wczoraj naprawdę wypiłem to piwo z wielką satysfakcją, stąd ta euforia :) .

 

edit

odpowiadała mi właśnie ta delikatna kwaskowość w połączeniu z końskim pączkiem :D

Czasami bywa że jest się lepszym od oryginału ale nie przejmuj sie tym za bardzo. :)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.