Skocz do zawartości

Wysokie blg i brak fermentacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W środę (11/05/2001) nastawiłem swoją pierwszą brzeczkę w życiu. Nie był to brew-kit ale zacieranie. W czwartek pracowało jak szalone a dziś - klapa. Początkowe blg - ok. 14, dziś ok. 7 blg. Czyżby już drożdże wyczerpały swój potencjał ? Z góry dziękuje za odpowiedź oraz poradę c czynić dalej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podaj najpierw skład.

Jeśli okaże się, że zacierane w miarę standardowo, proponuję dodać najpierw do próbki w słoiku drożdży piekarniczych i sprawdzić jaka będzie sytuacja a następnie jeśli one dofermentują dodałbym drożdży (czy to piwnych czy piekarniczych) do reszty piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie drożdże i jak zacierałeś, ale z 14 na 7 to za dużo właściwie dla każdych drożdży,

to że fermentacja zwolniła nie znaczy że się zatrzymała!, poczekaj jeszcze z tydzień rób pomiary co dwa-trzy dni, skoro miałeś oznaki fermentacji burzliwej jeszcze wczoraj to na pewno jeszcze blg zejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam po kolei (a propo - jesteście niesamowici - na odpowiedź praktycznie nie czekałem).

krys - temperatura to ok. 20 °C - nie wiem dokładnie skoro drożdże których użyłem mogą pracować od 18 do 24.

 

Belzebub - to jest dobry pomysł tylko jest na razie problem nawet ze zwykłymi drożdżami piekarniczymi. Na pewno tak zrobię. Skład to: 4kg. Pilzneńskiego, 1 kg Monachijskiego, drożdże: Brewferm Top 6g.

 

olo333 - czyli że niby mam już butelkować ? Nie chciałbym uzyskać "granatów" :smilies:.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo333 - czyli że niby mam już butelkować ? Nie chciałbym uzyskać "granatów" :).

Nie jestem olo, ale odpowiem. NIE BUTELKUJ! W tej chwili nadal trwa fermentacja. Spokojnie, daj temu piwu trochę czasu. Pewnie nie lubisz jak szef co chwilę zagląda do Ciebie i pyta dlaczego nie zrobione, dlaczego tak wolno itd.? Drożdże też tego nie lubią... :smilies:

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo333 - czyli że niby mam już butelkować ? Nie chciałbym uzyskać "granatów" :).

Nie jestem olo' date=' ale odpowiem. NIE BUTELKUJ! W tej chwili nadal trwa fermentacja. Spokojnie, daj temu piwu trochę czasu. Pewnie nie lubisz jak szef co chwilę zagląda do Ciebie i pyta dlaczego nie zrobione, dlaczego tak wolno itd.? Drożdże też tego nie lubią... :smilies:[/quote']

Jestem olo i o butelkowaniu nic nie mówiłem :/ NIE RÓB TEGO! Miałem na myśli, że może wcześniej bulkało bo było duże ciśnienie, a teraz nie bulka, bo masz jakąś nieszczelność w fermentatorze i gaz ucieka gdzie indziej, ale fermentacja wciąż trwa. Nie odpowiedziałeś na podstawie jakich oznak stwierdziłeś że fermentacja się zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie :smilies:

Nie mam zamiaru pochopnie podejmować żadnych decyzji:) Oczywiście, że nie zabutelkuję tego piwa ani dziś ani za tydzień. Po prostu zmartwiła mnie sytuacja kiedy jednego dnia chodzi jak szalone a następnego już praktycznie wcale. Mam jeszcze pytanie do kolegów - skoro drożdże już się wypracują na burzliwej i cichej, to w jaki sposób następuje refermentacja w butelkach po dodaniu glukozy ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w zasadzie to w jaki sposób dodam glukozę do piwa już zdecydowałem - glukoza w roztworze. Ile mam rozrobić glukozy na powiedzmy 18l piwa ?

Kalkulator

http://www.chemia.polsl.pl/~jkocurek/p/refermv2.zip

Mówimy o refermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.