Skocz do zawartości

Browar As - #27 Porter


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem to piwo od Adama na Zimowych Impresjach 2011 piwnych u Zibiego.

 

 

Aromat: słodkawy, karmelowy, alkoholowy i jakby nieśmiało jakiś chmiel się przebijał dając coś, co kojarzy mi się z suszonymi figami i może daktylami, gorzką czekoladą

Smak: Duże uderzenie słodowości i paloności; paloność bardzo gładka, nie ściągająca a słodkość nie mdła złamana prze goryczkę - chyba dość sporą, ale ładnie zbalansowaną ze słodowością; później dużo suszonych owoców, których nie potrafię dokładnie określić - jakby figi, śliwki, rodzynki

Piana: piękna jak na tak stare piwo, średnie pęcherzyki, pozostaje do końca w postaci firanki i obrączki (a piwo piłem chyba z godzinę) i lekko oblepia szkło

Kolor: Wydaje się całkiem czarne, ale patrząc pod światło kolor jest głęboko rubinowy, klarowne

Wysycenie: średnio wysokie, całkiem sporo bąbelków, które widziałem nawet po pół godziny

 

Dzisiaj jest chłodniejszy dzień więc szukałem czegoś mocniejszego i intensywniejszego. Natchnąłem się na to piwo. Ogólnie nie lubię ciężkich, mocnych piw, ale to zrobiło na mnie wrażenie! Idealnie skomponowane. Nic się tu nie wychyla i nie narzuca. W ustach pozostaje fajny posmak, a wargi ciągle mi się kleją od tej słodyczy ;] Chyba polubię ten styl! Ale te piwa rzeczywiście muszą poleżeć - to jest uwarzone 13.01.2010, więc prawie 1,5 roku temu!! Chyba nie piłem jeszcze takiego starego piwa! Dzięki Adam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromat: słodkawy, karmelowy, alkoholowy i jakby nieśmiało jakiś chmiel się przebijał ...

Właśnie za chmielowe aromaty/posmaki (podobno charakterystyczne dla moich) Josefik troszkę 'zjechał' to piwo :smilies: , ale to było kilka m-cy temu. Pewnie czas podziałał na plus, muszę sięgnąć po jedną z ostatnich butelek i się przekonać :) .

Dzięki za opis.

 

... no i gratulacje 'pudła' na WWP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Mam nadzieję, że nie zdublowałem opisu Josefika ;/ ale szukałem na forum i chyba nikt jeszcze nie opisywał #27.

Krzyś nie chciał chyba publicznie mnie złajać :smilies: , choć wie, że nie czekam na same oklaski. Recenzję dostałem przy pogaduchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromat: słodkawy' date=' karmelowy, alkoholowy i jakby nieśmiało jakiś chmiel się przebijał ...[/quote']

Właśnie za chmielowe aromaty/posmaki (podobno charakterystyczne dla moich) Josefik troszkę 'zjechał' to piwo :) , ale to było kilka m-cy temu. Pewnie czas podziałał na plus, muszę sięgnąć po jedną z ostatnich butelek i się przekonać ;) .

Nie zjechałem tylko uczciwie napisałem Ci co mi w nim nie pasuje, bez żadnych kurtuazji w dodatku na PW :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...uczciwie napisałem Ci co mi w nim nie pasuje, bez żadnych kurtuazji...

Wiem, doceniam, tak trzymaj! ;)

Zresztą wymieniliśmy na ten temat poglądy w Leśnicy.

 

ed. - na PW, czy publicznie, to już sprawa mniej istotna - żadna w końcu tajemnica, że jakieś piwo ma wady.

... choć faktem jest, że sam niechętnie opisuję piwa, które mi mniej smakują :) . Zawsze o tym jednak otwarcie mówię - Zbyszek to wspominał przy ostatnim wspólnym spotkaniu :( .

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.