Skocz do zawartości

Cicha "burzliwa" fermentacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie moja pierwsza warka z brewkita jest drugi dzień w trakcie burzliwej fermentacji. Jest to WES "Domowe Jasne". Drożdże wsypałem przy temperaturze brzeczki około 24°C . W pomieszczeniu gdzie trzymam fermentator jest około 22-25°C .

Niestety lub stety burzliwa fermentacja jest b. cicha. Piana jest z jednej strony brązowa z drugiej biała. Widać, że gazuje bo tworzą się bąbelki na pianie ale nie jest to "burzliwe". Też zastanawia mnie ten kolor???

Czy coś jest nie tak z piwem czy może tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego Piwowara.

Z tego co opisujesz trudno coś stwierdzić ale wygląda ok.

Mam nadzieję, że zmierzyłeś °Blg , sprawdź za kilka dni czy spada.

Pianą na tym etapie bym się nie przejmował.

Trochę cierpliwości na pewno wyjdzie bardzo dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. Piwo fermentuje w najlepsze. Ta brązowa piana to mogą być żywice chmielowe. Zanim nie nabierzesz odpowiednich nawyków higienicznych i sanitarnych, odradzał bym jakąkolwiek ingerencje w piwo, w tym pomiary BLG.

Najlepiej zapomnij o tym piwie na tydzień. Nie zaglądaj, nie gmeraj, bo prosisz się o infekcję. Piwowarstwo uczy cierpliwości :) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uporem maniaka powtarzam; nie grzebcie w fermentatorach, nie zaglądajcie. Piwo lubi spokój, wtedy na pewno się uda, szczególnie gdy jest to gotowiec. Został wyprodukowany po to by się udał :). Jedynie co mogę doradzić, to przeniesienie fermentatora w chłodniejsze miejsce, poniżej 20°C

Życzę sukcesów, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.