Skocz do zawartości

Piwa Jkocurka


Rekomendowane odpowiedzi

Wszelkie piwa opisywane w tym wątku pochodzą z Lipińskiego Browaru Domowego. Ocena tych piw jest wrażeniem subiektywnym. Otrzymane piwa zostały zabutelkowane w różnych miesiącach, dlatego też w niektórych przepadkach oceniłem stosunkowo młode warki.

Edytowane przez 19Mateusz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# 69 American Cream Ale

 

Smak: estrowy, smak chmielu na niskim poziomie.

Aromat: trudno do określenia, przypomina piwa belgijskie.

Piana: słaba, nietrwała z dużymi pęcherzykami.

Kolor: złoty, klarowny.

Nagazowanie: średnie.

Całokształt: chyba nie będę fanem tego piwa. Skosztowałem coś innego od swojego gustu, ale i tak jestem zadowolony, że mogę tego doświadczyć, bo chcę poczuć różnicę :beer: Kiedyś może uwarzę ten styl, ale w tym momencie nie przekonuję się do niego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# 76 Rumbarak Tmave

 

Smak: charakter lekko chmielowy, w smaku dominują słody palone, nie są nachalne, ładnie komponują się z całością.

Aromat: głównie pochodzi od słodów palonych, delikatnie kawowy.

Piana: nietrwała, lekko oblepia szkło.

Kolor: czarny, pod światło rubinowy, klarowny.

Nagazowanie: średnie, odpowiednie.

Całokształt: Bardzo ciekawe piwo. Myślę, że słody palone nadały tutaj wiele innych smaków, jednak nuty kawowe najbardziej mi się kojarzą. Ogólnie bardzo udane piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# 77 Oktoberfestbier

 

Smak: na pierwszym planie ciekawa, przyjemna goryczka. Czysty charakter piwa, harmonia smaków.

Aromat: również delikatnie chmielowy, bardzo pasuje do całości.

Piana: niska, drobnopęcherzykowata, średnio trwała.

Kolor: bursztynowy, klarowny.

Nagazowanie: trochę szczypie w język :beer:

Całokształt: Również bardzo udane piwo, bardzo ciekawe chmiele niespotykane w moim browarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# 78 Pils niemiecki

 

Smak: chmielowy, wyczuwalny smak przypominający migdały.

Aromat: chmielowy, migdałowy.

Piana: nietrwała, szybko opada, lekko oblepia szkło.

Kolor: złoty, bardzo klarowny. przy przelewaniu piwa do kufla na dnie butelki zostaje bardzo zbity osad.

Nagazowanie: słabe.

Całokształt: spodziewałem się potężnej goryczki, a tu niespodzianka. Goryczka była na odpowiednim poziomie. Sprawdziłem schemat zacierania tego piwa i marcowego. W pilsie IBU jest wyższe a goryczka łagodniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie piwa ....

Z ta wielkością czcionki to wyraźnie przesadziłeś :)

Gdzie tam, jakieś wprowadzenie musiało być ;) Na ocenianiu piwa się nie znam, opisuję to co czuję. Czasami piwo mi bardzo smakuje, a nie czuję wad. Tak jest z moim pilsem, bardzo mi smakuje, uważam, że jest bardzo udanym piwem, a już wiem, że jednak wady ma ;)

 

Dzięki Jacku za piwka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, Mateuszu, za podzielenie się wrażeniami z degustacji.

A co do Twojego "Mocnego Lagera" to uważam że jest to bardzo udane piwo, a to co wyczułem u Apolloksa było ledwo zauważalne i w niczym nie psuło przyjemności spożywania ;)

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co wyczułem u Apolloksa było ledwo zauważalne i w niczym nie psuło przyjemności spożywania ;)

U mnie wszystkie piwa tak smakują magia miejsca :o

Edytowane przez apolloks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co wyczułem u Apolloksa było ledwo zauważalne i w niczym nie psuło przyjemności spożywania :smilies:

U mnie wszystkie piwa tak smakują magia miejsca :o

Nie przesadzaj Krzysiek :lol: Sam wiesz jaka była u Ciebie super atmosfera. Oby było tak dalej. W przyszłości zrobimy podobną imprezę u mnie :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.