Skocz do zawartości

Temperatura vs. czas fermentacji oraz czas trzymania fermentacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś testowałem sobie zbijanie temperatury zagotowanej wody w fermentatorze (by nabrać wprawy przed pierwszym warzeniem): zbiłem do 22C (wlałem do fermentatora około 4 L zagotowanej wody i uzupełniłem resztę zimnej do 23 L). Po godzinie zauważyłem, że temperatura wody utrzymuje się na poziomie 23-24 C. Będzie to miało oczywiście wpływ na czas fermentacji burzliwej, która pewnie skończy się szybciej niż przewiduje instrukcja (Muntons Midland Mild Ale).

 

Pytania:

 

1) Czy mimo iż fermentacja zakończy się np. po 3 dniach można przetrzymać piwko do 6 dni by pozbyć się ryzyka butelkowych granatów. Czy przetrzymanie brzeczki może mieć wpływ na smak?

 

2) Jak taka temp. wpłynie na smak (przekraczająca zalecaną - nic na to nie poradzę bo sąsiedzi w bloku mocno "dają do pieca")?

 

Generalnie Craig (CraigTube) w swoim filmiku warzenia z brewkitu (na przykładzie zestawu startowego Coopersa) sugeruje by mimo wcześniejszego zakończenia fermentacji burzliwej wyczekać pełne 7 dni do butelkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1) Czy mimo iż fermentacja zakończy się np. po 3 dniach można przetrzymać piwko do 6 dni by pozbyć się ryzyka butelkowych granatów. Czy przetrzymanie brzeczki może mieć wpływ na smak?

 

2) Jak taka temp. wpłynie na smak (przekraczająca zalecaną - nic na to nie poradzę bo sąsiedzi w bloku mocno "dają do pieca")?

 

Generalnie Craig (CraigTube) w swoim filmiku warzenia z brewkitu (na przykładzie zestawu startowego Coopersa) sugeruje by mimo wcześniejszego zakończenia fermentacji burzliwej wyczekać pełne 7 dni do butelkowania.

1) Można, a nawet wypada. Zawsze lepiej trochę dłużej niż za krótko.

 

2). Może wpłynąć niekorzystnie. Weź pod uwagę, że podczas fermentacji wydziela się dodatkowe ciepło, więc temperatura w fermetorze może przekroczyć twoją temperaturę testową. Możesz zmontować "lodówkę" ze styropianu i do niej wrzucić kilka zamrożonych PET'ów. Możesz też się nie przejmować. Piwo może nie będzie idealne, ale na pewno będzie pijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trzymam teraz na balkonie fermentatory. W nocy jest chłodno a za dnia jak mi się chce to namoczę zimną wodą jakieś prześcieradło i owinę nim fermentator. Utrzymuje mi się temperatura w okolicach 17-18 stopni więc w miarę ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owiń fermentator karimatom i włóż pomiędzy z 5 PETów i tak wymieniasz po 5 rano i wieczorem przez tydzień burzliwej. temperatura 23l powinna byc 17-19°C także na ALE jak i pszenice :beer:

 

i najlepiej trzymaj tydzień na burzliwej.

po prostu naucz się cierpliwości, bo potem i tak wypijesz przez pierwsze 2 tygodnie większość piwa.

te z brew kitow są w miarę dobre dopiero jak leżakują kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obłożenie fermentatora zimnym ręcznikiem zbiło przez noc temp. do 21C. Teraz obłożyłem fermentator zimnymi koszulkami, które (jak wszyscy opisują) lepiej przylega i sprawdzę czy da się zejść jeszcze niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że koszulki łatwiej zbiją temperaturę jeśli postawisz wszystko w przewiewnym miejscu. Parująca woda z tych koszulek powinna odebrać więcej ciepła. No i jeszcze jedno pytanie: może masz piwnicę lub bliskich znajomych z piwnicą? Było by łatwiej. Innym rozwiązaniem jest skrzynka ze styropianu i zamrożone butelki PET w środku. Zresztą na forum znajdziesz kilka pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego Filipozo

 

 

Proponuję zamiast budowy tej lodówki do której wkleiłeś link zbudowanie

takiej skrzyni jak na zdjęciach Zbudowana jest z desek odzyskanych z palet przemysłowych w środku styropian 5 cm wyłożenie w środku tył od starej szafy.Temperaturę w środku mierzę stacją pogody

 

http://biowin.pl/?bio=2&lang=pol&str=4&grupa=2&podgrupa=10&produkt=1199&session=4271ace6891673c474c08bac195

 

 

W tej chwili fermentuje mi piwo dolnej fermentacji temperatura w środku skrzyni około 11 °C a stoi w mieszkaniu w blokach.

Na co dzień służy jako szafka nocna i skrzynia na puste butelki. Wadą tej lodówki z linka jest to że będziesz miał wszędzie kawałki styropianu i będziesz musiał uważać przy wkładaniu/wyciąganiu fermentatora który jednak trochę waży żeby jej nie uszkodzić.

W razie pytań pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter - dzięki za opis - na pierwszą warkę zrobiłem coś tymczasowego (opis tutaj http://www.piwo.org/forum/t5295-Filipowe-Piwko-Domowe.html) ale na przyszłe zamierzam jednak opracować coś solidnego i pozwolę się wzorować na twoim wykonaniu. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.