Jump to content
Filipozo

Kalkulator piwowarski na komórkę (aplikacje)

Recommended Posts

Przeglądając różne aplikacje na telefon poświęcone piwom znalazłem dwa kalkulatory dla domowych piwowarów, które mam nadzieję niektórym z Was mogą się przydać (szczególnie tym, którzy posiadają telefony z systemem Android). Poniżej przedstawiam parę screenów z aplikacji, które w skrócie przedstawiają ich funkcjonalność:

 

Brewzor PRO Beta

 

20110509-q6fmrknxcpu91ii4yd69b4dw79.png

 

Home Brew Calculators

 

20110509-j9xyieqqq387saiijktep5d768.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzywam brewzor I musze powiedziec se jest przydatny I dobrze jest zawsze miec przy sobie swojez receptury na telefonie z 'lista zakupow'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brewzor ma kilka niedociągnięć, wygląda na to że ta aplikacja jest ciągle w "budowie". Jedyną z rzeczy której mi brakuje w Brewzor to kalkulator wydajności. Brewzor ma kilkanaście kalkulatorów, ale brakuje tu kalkulatora wydajności, co by mi się przydało zwłaszcza teraz gdy testuje mój nowy śrutownik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to jest tylko kalkulator na strike water.

 

Ostatnio całkowicie się przeniosłem na Brewzor, jest naprawdę wygodny. Idę do sklepu i mam wszystkie swoje receptury przy sobie na telefonie. Wybieram recepture, otwieram "liste zakupow" i mam wszystko co potrzebuję kupić. Kilkanaście różnych kalkulatorów, czasomierzy itp. Bardzo dobry app.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ściągnąłem

- brewzor

- brewtimer

- brewing assistant

i nie zawaham się użyć!

 

przem

 

a tak na marginesie to uwielbiam mojego androida i liczę że będzie pomocny w piwowarzeniu skoro nawet do narciarstwa potrafił wprowadzić nową jakość mierzenia telefonem stopnia nachylenia stoku ;)

Edited by przemski

Share this post


Link to post
Share on other sites

BrewzorPro nie nadaje się do używania w Polsce. Nasze ustawienia regionalne przewidują "," (przecinek) jako separator dziesiętny, a program uznaje wyłącznie "." (kropkę). Otwarcie dowolnego obiektu powoduje wyzerowanie wszystkich pól liczbowych, nie wspominając o błędach w wyliczeniach.

 

Kalkulatory nagazowania i początkowej infuzji działają poprawnie, jeżeli tylko nie wprowadzi się wartości ułamkowych (np. 22.5l - "kropki" nie da się wpisać w pole liczbowe, a program nie policzy jak będzie "przecinek").

 

Zgłosiłem te błędy, ale patrząc na tempo rozwoju tego programu to chyba nie ma co liczyć na szybkie poprawienie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zgoda

dzięks!

kurka wodna jak wpisuję "brew" w android market to dostaję tyle wyników że nie sposób to wszystko przejrzeć i ocenić a co dopiero tak dokładnie żeby się zorientować w tych kropkach i przecinkach, jak piszesz

a z drugiej strony fajnie jakby było elektroniczne wspomaganie ;)

 

- w tym programie podoba mi się to że zawiera pełną charakterystykę stylów piwa bjcp (choć nie widzę możliwości takiej abym wyszukał styl piwa znając jego komercyjną realizację np piję Duvela, smakuje mi, chcę znaleźć styl... muszę to robić ręcznie a nie przez wyszukiwarkę)

- wszelkie kalkulatory też przydatne choć tego aspektu nie bardzo umiem ocenić z racji stawiania pierwszych kroków, nie wiem co jest ważne a co ważniejsze

- oczekiwałbym też aby taki program potrafił komunikować się z jakimś ogólnie dostępnym serwerem z recepturami

- oczywiści potrzebna jest też możliwość układania własnych receptur czy wpisywania receptur od znajomych również w taki sposób aby program generował listę zakupów

- program powinien być też obsługiwalny przez komputer stacjonarny bo jak wiadomi pisanie na ekranie telefonu nie jest zbyt wygodne

- i jeszcze powinien być na tyle popularny żeby korzystali z tego programu inni użytkownicy np z forum tak aby z łatwością wymieniać się recepturami czy je wyszukiwać

- przydałby się moduł do prowadzenia magazyny słodów/chmielów etc co pozwoliłoby np zadać pytanie co mogę uważyć z tego co mam w domu

- i jeszcze program powinien mieć moduł asystenta warzenia, takiego co to zapiszczy żeby dorzucić chmielu etc

 

czy jest coś takiego co mniej więcej spełnia te oczekiwania? a może ich lista powinna być jeszcze dłuższa? a może niektóre z powyższych oczekiwań to tylko nieważne gadżety z których praktycznie by się nie korzystało?

 

w każdym razie sprawa wspomagania brewandroidowego jest otwarta

 

przem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, z gory blagam o litosc i nie odbierania mi zycia, za podpiecie sie do watku, ale tytul watku jest neutralny :P

 

Aplikacje na iPhone:

 

iBrewMaster ($)

BrewPal & SpargePal (darmowe!),

MrMalty YC ($)

BJCPStyles (darmowy)

HBTalk (najwieksze US forum HB)

Share this post


Link to post
Share on other sites

iBrewmaster właśnie pojawił się na Androida (m.in wersja 2.1), kosztuje około 32 zł, w długi weekend będę testował.

Są już gotowe jakieś wnioski po testowaniu iBrewmaster?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premiera była zapowiadana na luty, a była w maju, mam wrażenie, że program został na siłe wypuszczony ze względu na spore opóźnienie. Aczkolwiek trzeba pamiętać że to wersja beta. Nie wdająć się w szczegóły bo nie chce mi się opisywać - narazie program ma poważne niedoróbki, w tej wersji nie powinnien ujrzeć światła dziennego, lepiej poczekać na lepszą dopracowaną wersję.

 

Testowałem na HTC Wildfire, wersja androida 2.2. Telefon ma trochę za niską rozdzielczność, cześcią opcji trudno się operuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po krótkim testowaniu chyba zostanę przy Brewzor Pro (beta jest darmowa)... jak na razie oprócz braku pl nie zauważyłem wiekszych niedociagnięć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie z kolei wariuje przy l10n, nie umie się poprawnie obsłużyć separatorem dziesiętnym. Mam ustawiony polski i wypadałoby używać przecinka, a ten ciul upiera się na kropkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak to robisz? ja też mam ustawiony polski i domyślnie mam kropkę w klawiaturze a nie przecinek.... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klawiatura jest w porządku. Program się nie umie obsłużyć przecinkiem jako separatorem dziesiętnym. Wygląda to tak, jakby wewnętrznie używana była kropka przy konwersji tekstu z widgetu do wartości. Mniej-więcej tak.

 

Nowa receptura (przykład masy słodu w kilogramach, bo tak mam ustawione):

[widget]2.4 i tu zmiana kropki na przecinek nie zmienia zachowania -> [zapis]2,4

 

Załadowanie receptury (i przeliczenie, robi się automatycznie przy zmianie wartości w widgetach):

[odczyt]2,4 -> [widget]2,4 = w tym momencie wszystkie pola wyliczone na podstawie tej wartości się zerują z powodu błędu konwersji tekstu na liczbę

 

Zgłosiłem ten błąd kilka miesięcy temu i nie wywołał zainteresowania.

 

Ogólnie po prawie 20 latach zawodowego programowania jestem zażenowany poziomem rozumienia problemów l10n przez większość autorów obecnie piszących kod. Większość nawet nie potrafi się obsłużyć podstawowym zestawem narzędzi dostarczanym przez systemowe mechanizmy i18n/l10n jak np. gettext. Klasa java.util.Locale wiele w tym nie pomaga, ale dokumentacja zawiera fragment, którego chyba nikt nie przeczytał, bo nie wiedzą o co chodzi:

 

A common mistake is to implicitly use the default locale when producing output meant to be machine-readable. This tends to work on the developer's test devices (especially because so many developers use en_US), but fails when run on a device whose user is in a more complex locale.

For example, if you're formatting integers some locales will use non-ASCII decimal digits. As another example, if you're formatting floating-point numbers some locales will use ',' as the decimal point and '.' for digit grouping. That's correct for human-readable output, but likely to cause problems if presented to another computer (parseDouble(String) can't parse such a number, for example). You should also be wary of the toLowerCase() andtoUpperCase() overloads that don't take a Locale: in Turkey, for example, the characters 'i' and 'I' won't be converted to 'I' and 'i'. This is the correct behavior for Turkish text (such as user input), but inappropriate for, say, HTTP headers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgoda, a mógłbyś pogrzebać w kodzie i zmienić te dwie rzeczy? czyli kasowanie oraz rozpoznawany separator dziesiętny? w tedy ten program był by całkiem użyteczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie chce mi się wracać do tego och*łego środowiska jakim jest Java, w dodatku na tak och*łej platformie jaką jest Android. Myślę że nasz forumowy kolega bmalkow byłby lepszym adresatem tej propozycji. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecny!

 

Wy mie tu, Zgoda, nie walcie wyrazami. Wy, Zgoda, dłubiecie w czymś gdzie wcięcia są istotne.

 

A źródła brewzora są gdzieś? Żebym mógł je wczytać do mojego och*łego Eclipse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie. Bo tym to i ja mógłbym się zająć.

Ale jeśli soft nosi w nazwie "PRO" to jest zamknięty (i to wynika z brewzor.com) i będzie płatny w przyszłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.