Skocz do zawartości

IX Konkurs Piw Domowych w Żywcu


skitof

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz konkurs w Żywcu jest organizowany przez PSPD' date=' a organizacja konkursu to odpowiedzialność i koszty' date=' które są po części opłacane z opłat za udział a po części ze składek członków. Dlaczego członkowie PSPD mają płacić 2 razy?[/quote'']

Nikt Ci nie kazał wstępować do PSPD, jeśli chcesz czytać "gratisowego" Piwowara i nosić błyszczącą legitkę to musisz bulić, za darmo nic nie ma ;) a konkurs w Żywcu jest organizowany już kilka lat, natomiast PSPD nie ma jeszcze roku i to nie jest chyba konkurs tylko dla członków Stowarzyszenia a dla w większości hobbystów

Przemo, ale dlaczego zakładasz, że cena miałaby być 8zł i 12zł, a zwiększyliśmy ją dla nieczłonków. Cena wyjściowa jest 12 i 18zł. Natomiast chcielibyśmy dać upust dla członków PSPD. Czemu zabraniasz nam być dobrymi?

Mnie osobiście koszty nie przerażają, ale tak patrząc z boku, jest trochę nie w porządku taki podział. Wiadomo że są koszty itd, ale jaka jest różnica między wysłanym piwem przez zrzeszonego a piwem osoby niezrzeszonej ? Czy tylko tym że ten pierwszy płaci marne kilka złotych na rzecz Stowarzyszenia, a ten drugi nie ? Za chwilę konkurs stanie sie konkursem "Stowarzyszenia Wzajemnej Adoracji" a chyba nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a konkurs w Żywcu jest organizowany już kilka lat, natomiast PSPD nie ma jeszcze roku i to nie jest chyba konkurs tylko dla członków Stowarzyszenia a dla w większości hobbystów

Rozumiem z tego, ze konkurs od paru lat robi się sam, a PSPD nieprawnie podłaczyło się pod ten samodzielnie kwitnący mechanizm, aby ciągnąć pokaźne zyski z horrendalnie zawyżonych opłat za uczestnictwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, ale dlaczego zakładasz, że cena miałaby być 8zł i 12zł, a zwiększyliśmy ją dla nieczłonków.

No niestety patrząc "z zewnątrz" tak to wygląda. Automatycznie porównanie jest do zeszłego roku (10zł) i cena dla członków jest do tej kwoty zbliżona. A została "podwyższona" dla pozostałych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo' date=' ale dlaczego zakładasz, że cena miałaby być 8zł i 12zł, a zwiększyliśmy ją dla nieczłonków.[/quote']

No niestety patrząc "z zewnątrz" tak to wygląda. Automatycznie porównanie jest do zeszłego roku (10zł) i cena dla członków jest do tej kwoty zbliżona. A została "podwyższona" dla pozostałych...

A zauważyliście koledzy, jakie były opłaty w zeszłym roku we Wrocławiu, konkursie piwo.org, na Słowacji, a jakie były/są w tym roku? Jak nie, to zobaczcie jaki tam był wzrost opłat i jak na tym tle wygląda konkurs w Żywcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam tą Waszą dyskusję i nie wiem za bardzo, o co chodzi.

Ciągle powtarzamy, że piwowarstwo to hobby itg. więc nie wiem w czym problem przecież nie ma do niczego przymusu. Można wysłać piwa na konkurs, ale nie trzeba. Jeśli ktoś ma predyspozycje i chęci do działania, zmieniania czegoś, mieć wpływ na coś ? w tym wypadku na rozwój piwowarstwa w Polsce - to możne się spełnić w PSPD, ale przymusu nie ma.

Sam się biję w myślach bo kiedyś obiecałem sobie że nigdzie do żadnej organizacji, związków czy partii się nie zapiszę. ;)

 

Opłata za udział jest konieczna ? to jasne, ale nie sądzę żeby organizatorzy przegięli kiedyś i kazali sobie płacić jakieś kosmiczne sumy. To odstraszy i wręcz przyniesie odwrotny skutek. Te 12 i 18 zł dla nie zrzeszonych to jeszcze akceptowalna kwota, pod warunkiem że nie będzie rosła z roku na rok. Każdy się zastanowi dwa razy czy wysłać piwo czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkurs w Żywcu jest organizowany już kilka lat' date=' natomiast PSPD nie ma jeszcze roku i to nie jest chyba konkurs tylko dla członków Stowarzyszenia a dla w większości hobbystów[/quote']

Rozumiem z tego, ze konkurs od paru lat robi się sam, a PSPD nieprawnie podłaczyło się pod ten samodzielnie kwitnący mechanizm, aby ciągnąć pokaźne zyski z horrendalnie zawyżonych opłat za uczestnictwo?

Kolego coder, mi nie chodzi o opłaty, ale o nierówne traktowanie startujących, a jeśli już tak mówimy o konkursie, to chyba Ziemek wniósł w wianie to przedsięwzięcie do PSPD, więc PSPD jakby nie patrzeć się podpięło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego coder, mi nie chodzi o opłaty, ale o nierówne traktowanie startujących, a jeśli już tak mówimy o konkursie, to chyba Ziemek wniósł w wianie to przedsięwzięcie do PSPD, więc PSPD jakby nie patrzeć się podpięło ;)

Zapewniam Cię, że to nie jest tak proste, że Ziemek wniósł KPD "w wianie". Owszem BA wypromował KPD, przekazał go PSPD, ale w zamian ma zagwarantowane, że będzie Sponsorem Imprezy. Także "podpinanie się" to nie jest dobre określenie.

 

Wszędzie jest tak, że członkowie mają lepiej niż nieczłonkowie. Wręcz PSPD jest pod tym względem liberalne, bo możesz zostać sędzią certyfikowanym przez PSPD nie będąc członkiem PSPD. W przypadku BJCP nie jest to chyba możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego coder, mi nie chodzi o opłaty, ale o nierówne traktowanie startujących, a jeśli już tak mówimy o konkursie, to chyba Ziemek wniósł w wianie to przedsięwzięcie do PSPD, więc PSPD jakby nie patrzeć się podpięło ;)

A gdzie jest powiedziane, że mają być równo traktowani? Co ty jakiś socjalista jesteś? ;) ;)

 

P.S. Jako, że uratowałeś honor "rodziny" na konkursie we Wrocku, więc zostajesz na najbliższy rok mianowany Capo di Tutti Capi.

P.S.2 Podsłyszałem rozmowę, że za rok mają Domagalskich nie dopuścić do konkursu, bo już nie mogą patrzeć na to nazwisko co roku na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że KPD w Żywcu nie organizuje firma prywatna jak np. we Wrocławiu, tylko stowarzyszenie. Więc stowarzyszenie piwowarów bierze na siebie całą organizację i koszty. Stowarzyszenie sfinansuje konkurs częściowo ze składek członkowskich częściowo z dotacji sponsorów.

KPD w Żywcu to przedsięwzięcie kilkudniowe. Najpierw eliminacje, potem dwa dni konkursu. Jury będzie się składać z kilkunastu sędziów. Wykwalifikowani sędziowie będą z całej Polski i z zagranicy. Służy to temu, aby bardzo atrakcyjne nagrody otrzymali najlepsi piwowarzy, wyłonieni w rzetelnym, wiarygodnym i prestiżowym konkursie.

Składka członkowska PSPD wynosi 100,00 zł w pierwszym roku i 80,00 zł w następnych. To na tyle dużo, by wymagać od stowarzyszenia paru złotych zniżki w konkursach. Z drugiej strony niezrzeszeni płacą zaledwie 6,00 zł więcej - to na tyle mało (jedno dobre piwo komercyjne), by zachować właściwe proporcje i nie dzielić ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że KPD w Żywcu nie organizuje firma prywatna jak np. we Wrocławiu, tylko stowarzyszenie. Więc stowarzyszenie piwowarów bierze na siebie całą organizację i koszty. Stowarzyszenie sfinansuje konkurs częściowo ze składek członkowskich częściowo z dotacji sponsorów.

KPD w Żywcu to przedsięwzięcie kilkudniowe. Najpierw eliminacje, potem dwa dni konkursu. Jury będzie się składać z kilkunastu sędziów. Wykwalifikowani sędziowie będą z całej Polski i z zagranicy. Służy to temu, aby bardzo atrakcyjne nagrody otrzymali najlepsi piwowarzy, wyłonieni w rzetelnym, wiarygodnym i prestiżowym konkursie.

Składka członkowska PSPD wynosi 100,00 zł w pierwszym roku i 80,00 zł w następnych. To na tyle dużo, by wymagać od stowarzyszenia paru złotych zniżki w konkursach. Z drugiej strony niezrzeszeni płacą zaledwie 6,00 zł więcej - to na tyle mało (jedno dobre piwo komercyjne), by zachować właściwe proporcje i nie dzielić ludzi.

I tym pięknym wyjaśnieniem proponuje zakończyć przepychanki o kasę.

Można tak latami, ale po co. Jest wiele ciekawszych tematów do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego coder' date=' mi nie chodzi o opłaty, ale o nierówne traktowanie startujących, a jeśli już tak mówimy o konkursie, to chyba Ziemek wniósł w wianie to przedsięwzięcie do PSPD, więc PSPD jakby nie patrzeć się podpięło ;)[/quote']

A gdzie jest powiedziane, że mają być równo traktowani? Co ty jakiś socjalista jesteś? ;) ;)

A co ja za to mogę, że chcę dla wszystkich dobrze ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie każdy zagląda na browar.biz wkleję program imprezy też tutaj:

 

FESTIWAL BIROFILIA 2011 - PROGRAM IMPREZY

XVI Międzynarodowa Giełda Birofiliów

IX Konkurs Piw Domowych

V Konkurs Piw Rzemieślniczych

PIĄTEK 17.06.2011

 

10.00-18.00 Browar w Żywcu - Dzień Otwarty Browaru w Żywcu

Bezpłatne zwiedzanie browaru z przewodnikiem wzbogacone o Pokaz Palenia Słodu i degustacja żywieckiego portera

Wystawa fotograficzna o tematyce: Piwowarstwo Domowe, Festiwal Birofilia

 

16.00 Giełda Birofiliów

Rejestracja uczestników

Wydawanie upominków festiwalowych

Spotkania i wymiana kolekcjonerska

Konkursy piwowarskie i zabawy na scenie giełdowej

 

16.00 Namiot piwowarski

Stoisko Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

Stoisko Browamatora

Stoiska polskich browarów rzemieślniczych

Stoiska piwowarów domowych

Degustacje piw domowych i rzemieślniczych

Akcja edukacyjna

Wystawa etykiet zgłoszonych do Konkursu Etykiet Piw Domowych

Spotkanie z Conradem Seidl (Bierpapst)

 

16.00 Aleja Festiwalowa Piwa Świata ?155 piw na 155-lecie Browaru w Żywcu?

Stoiska z szeroką ofertą piw browarów przemysłowych obejmująca 155 marek w kilkunastu stylach piwnych

Sklepik festiwalowy ze sprzedażą piw butelkowych i gadżetów festiwalowych

Sklepik Piwiarni Żywiecka ze sprzedażą materiałów reklamowych, pamiątek, gadżetów piwnych, książek i wydawnictw o tematyce piwnej

 

17.00 Konkurs Piw Domowych i Rzemieślniczych

Spotkanie Piwowarów Domowych

Obrady Jury IX Konkursu Piw Domowych ? I tura

Obrady jury V Konkursu Piw Rzemieślniczych

Obrady Jury Konkursu Etykiet Piw Domowych

 

17.30 Program festiwalowy

Loteria fantowa z nagrodami w namiocie kolekcjonerskim

Piwne Kino Letnie. Prezentacja archiwalnych filmów o polskich browarach

Prezentacja wypalania szkła piwnego na żywo przez Hutę Szkła w Krośnie

Występy folklorystyczne na żywo

 

24.00 Zakończenie programu

 

SOBOTA 18.06.2011

 

04.00 Otwarcie Piwiarni Żywiecka

 

07.00 Giełda Birofiliów

Otwarcie ogródka Piwiarni Żywiecka

Rejestracja uczestników

Wydawanie upominków festiwalowych

Spotkania i wymiana kolekcjonerska

Konkursy piwowarskie i zabawy na scenie giełdowej

 

07.00 Aleja Festiwalowa Piwa Świata ?155 piw na 155-lecie Browaru w Żywcu?

Stoiska z szeroką ofertą piw browarów przemysłowych obejmująca 155 marek w kilkunastu stylach piwnych

Sklepik festiwalowy ze sprzedażą piw butelkowych i gadżetów festiwalowych

Sklepik Piwiarni Żywiecka ze sprzedażą materiałów reklamowych, pamiątek, gadżetów piwnych, książek i wydawnictw o tematyce piwnej

 

09.00 Program festiwalowy

Oficjalne otwarcie imprezy

Bezpłatne zwiedzanie browaru z przewodnikiem wzbogacone o Pokaz Palenia Słodu i degustacja żywieckiego portera

Piwne Kino Letnie. Prezentacja archiwalnych filmów o polskich browarach

Prezentacja wypalania szkła piwnego na żywo przez Hutę Szkła w Krośnie

Wybór najładniejszego stroju festiwalowego i nakrycia głowy

Występy folklorystyczne na żywo

 

09.00 Namiot piwowarski

Stoisko Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

Stoisko Browamatora

Stoiska polskich browarów rzemieślniczych

Stoiska piwowarów domowych

Degustacje piw domowych i rzemieślniczych

Akcja edukacyjna

Wystawa etykiet zgłoszonych do Konkursu Etykiet Piw Domowych

Pokaz Warzenia Piwa festiwalowego

Warsztaty dla piwowarów domowych

Konkurs dziennikarzy ?Pszeniczna Bomba 2011?

 

10.00 Konkurs Piw Domowych i Rzemieślniczych

Obrady Jury IX Konkursu Piw Domowych ? II tura

Obrady jury V Konkursu Piw Rzemieślniczych

Wybór ?Grand Championa Birofilia 2011?

 

17.30 Ogłoszenie oficjalnych wyników konkursów: KPD, KPR, KEPD, Pszeniczna Bomba

 

18.00 Część oficjalna i muzyczna

Powitanie Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg

Przemówienie Dyrektora Browaru w Żywcu i Burmistrza Miasta Żywiec

Koncerty LEE MONDAY i NEGATYW

Koncert gwiazdy wieczoru KAZIK i KULT

 

24.00 Zakończenie programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest tak, że członkowie mają lepiej niż nieczłonkowie. Wręcz PSPD jest pod tym względem liberalne, bo możesz zostać sędzią certyfikowanym przez PSPD nie będąc członkiem PSPD. W przypadku BJCP nie jest to chyba możliwe.

Nie jestem czonkiem PSPD ale zgadzam się w 100% z przedmówcą. :/ Nie dziwi mnie że członkowie mają nieco lepiej niż nie-członkowie.

Zresztą chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby do PSPD się zapisać. Ze składki 80 zł rocznie 40 zł "zwróci się" w postaci darmowego "Piwowara" a pozostałe 40 zł pozwoli na wystawienie w konkursach dodatkowych 10 piw. :D

 

 

A gdzie jest powiedziane, że mają być równo traktowani? Co ty jakiś socjalista jesteś?

Dokładnie tego uczył mnie Ojciec jak miałem chyba z 5 lat: sprawiedliwie nie znaczy po równo. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest tak' date=' że członkowie mają lepiej niż nieczłonkowie. Wręcz PSPD jest pod tym względem liberalne, bo możesz zostać sędzią certyfikowanym przez PSPD nie będąc członkiem PSPD. W przypadku BJCP nie jest to chyba możliwe.[/quote']

Nie jestem czonkiem PSPD ale zgadzam się w 100% z przedmówcą. :/ Nie dziwi mnie że członkowie mają nieco lepiej niż nie-członkowie.

Zresztą chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby do PSPD się zapisać. Ze składki 80 zł rocznie 40 zł "zwróci się" w postaci darmowego "Piwowara" a pozostałe 40 zł pozwoli na wystawienie w konkursach dodatkowych 10 piw. :/

 

 

A gdzie jest powiedziane, że mają być równo traktowani? Co ty jakiś socjalista jesteś?

Dokładnie tego uczył mnie Ojciec jak miałem chyba z 5 lat: sprawiedliwie nie znaczy po równo. :/

Dlatego proponuje żeby ci biorą udział pierwszy raz w konkursie zapłacili podwójnie,a nawet potrójnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest tak' date=' że członkowie mają lepiej niż nieczłonkowie. Wręcz PSPD jest pod tym względem liberalne' date=' bo możesz zostać sędzią certyfikowanym przez PSPD nie będąc członkiem PSPD. W przypadku BJCP nie jest to chyba możliwe.[/quote'']

Nie jestem czonkiem PSPD ale zgadzam się w 100% z przedmówcą. :/ Nie dziwi mnie że członkowie mają nieco lepiej niż nie-członkowie.

Zresztą chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby do PSPD się zapisać. Ze składki 80 zł rocznie 40 zł "zwróci się" w postaci darmowego "Piwowara" a pozostałe 40 zł pozwoli na wystawienie w konkursach dodatkowych 10 piw. :/

 

 

A gdzie jest powiedziane, że mają być równo traktowani? Co ty jakiś socjalista jesteś?

Dokładnie tego uczył mnie Ojciec jak miałem chyba z 5 lat: sprawiedliwie nie znaczy po równo. :/

Dlatego proponuje żeby ci biorą udział pierwszy raz w konkursie zapłacili podwójnie,a nawet potrójnie :)

Poszedł bym dalej, zaproponował bym wpłatę wadium w wys. 1000 zł z możliwością przepadku, kiedy uczestnik zajmie dalsze niż 3 miejsce :D i przy okazji koszty przeprowadzenia konkursu są pokryte :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem czonkiem PSPD ale zgadzam się w 100% z przedmówcą. :/ Nie dziwi mnie że członkowie mają nieco lepiej niż nie-członkowie.

Zresztą chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby do PSPD się zapisać. Ze składki 80 zł rocznie 40 zł "zwróci się" w postaci darmowego "Piwowara" a pozostałe 40 zł pozwoli na wystawienie w konkursach dodatkowych 10 piw. :/

 

 

 

Dokładnie tego uczył mnie Ojciec jak miałem chyba z 5 lat: sprawiedliwie nie znaczy po równo. :/

Dlatego proponuje żeby ci biorą udział pierwszy raz w konkursie zapłacili podwójnie' date='a nawet potrójnie :)[/quote']

Poszedł bym dalej, zaproponował bym wpłatę wadium w wys. 1000 zł z możliwością przepadku, kiedy uczestnik zajmie dalsze niż 3 miejsce :D i przy okazji koszty przeprowadzenia konkursu są pokryte :/

Oj, przesadzasz, za zajęte powyżej np. 10 miejsca i przepadło w eliminacjach. A kwota to do 100zł.

Były by to ostre warunki, które by sprzyjały bogatym pewniakom (a hobby to kasa więc się i z niej wyskoczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuje żeby ci biorą udział pierwszy raz w konkursie zapłacili podwójnie' date='a nawet potrójnie :/[/quote']

Poszedł bym dalej' date=' zaproponował bym wpłatę wadium w wys. 1000 zł z możliwością przepadku, kiedy uczestnik zajmie dalsze niż 3 miejsce :D i przy okazji koszty przeprowadzenia konkursu są pokryte :/[/quote']

Oj, przesadzasz, za zajęte powyżej np. 10 miejsca i przepadło w eliminacjach. A kwota to do 100zł.

Były by to ostre warunki, które by sprzyjały bogatym pewniakom (a hobby to kasa więc się i z niej wyskoczy).

Wiadomo żartowałem, ale Twoja propozycja wydaje się rozsądna, pewnie takie zasady skutecznie zniwelowały by przysyłanie kwasów dla samego sprawdzenia. Komisja oszczędziła by żołądki, a koszty przy okazji były by w dużej części pokryte. Tylko jest jeszcze problem z wyegzekwowaniem tej karnej kwoty, chyba że każdy musiałby wpłacić stówkę przed konkursem, do zwrotu, w przypadku zajęcia miejsca powyżej dziesiątego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo żartowałem, ale Twoja propozycja wydaje się rozsądna, pewnie takie zasady skutecznie zniwelowały by przysyłanie kwasów dla samego sprawdzenia. Komisja oszczędziła by żołądki, a koszty przy okazji były by w dużej części pokryte. Tylko jest jeszcze problem z wyegzekwowaniem tej karnej kwoty, chyba że każdy musiałby wpłacić stówkę przed konkursem, do zwrotu, w przypadku zajęcia miejsca powyżej dziesiątego.

Normalnie jak w kartach, pokerze dajmy na to. Na kursie sobie żartowaliśmy, że zaczniemy urządzać nielegalne konkursy, coś jak nielegalne wyścigi. Kilku sędziów, konkretna kategoria, konkretne wpisowe, zwycięzca zbiera pulę, po odliczeniu diet sędziowskich oczywiście. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo żartowałem' date=' ale Twoja propozycja wydaje się rozsądna, pewnie takie zasady skutecznie zniwelowały by przysyłanie kwasów dla samego sprawdzenia. Komisja oszczędziła by żołądki, a koszty przy okazji były by w dużej części pokryte. Tylko jest jeszcze problem z wyegzekwowaniem tej karnej kwoty, chyba że każdy musiałby wpłacić stówkę przed konkursem, do zwrotu, w przypadku zajęcia miejsca powyżej dziesiątego.[/quote']

Normalnie jak w kartach, pokerze dajmy na to. Na kursie sobie żartowaliśmy, że zaczniemy urządzać nielegalne konkursy, coś jak nielegalne wyścigi. Kilku sędziów, konkretna kategoria, konkretne wpisowe, zwycięzca zbiera pulę, po odliczeniu diet sędziowskich oczywiście. :lol:

Marzy Ci się :smilies: Zrobimy odwrotnie, ustalimy które piwo ma wygrać i jeśli któryś sędzia się nie dostosuje to karą będzie wypicie najbardziej perfidnego kwasa zajeżdżającego końską derką ze starego wałacha :smilies:

Edytowane przez przemo70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak w kartach, pokerze dajmy na to. Na kursie sobie żartowaliśmy, że zaczniemy urządzać nielegalne konkursy, coś jak nielegalne wyścigi. Kilku sędziów, konkretna kategoria, konkretne wpisowe, zwycięzca zbiera pulę, po odliczeniu diet sędziowskich oczywiście. :smilies:

Lub zakłady kto wygra , łatwiejszy zarobek :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam ten wątek i zastanawiam się czy chodzi o to żeby młodych piwowarów zrazić czy zachęcić do robienia dobrych piw i startowania w konkursach.

Wydaje mi się że im bardziej piwowarstwo domowe rozwija się tym będzie więcej osób które będą chciały pokazać swoje piwo w większym gronie oraz poznać opinię sędziów.

Wszystkim chyba chodzi o to aby było coraz więcej piwowarów domowych, więcej małych lokalnych browarów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chce się poznać opinię sędziego nie trzeba startować w konkursie, wystarczy mu przekazać piwo. Taka ocena będzie nawet dokładniejsza niż na konkursie bo sędzia będzie miał więcej czasu i spokoju.

A wysłanie piwa na konkurs jest raczej małą szansą na pokazanie większemu gronu - lepiej jest postawić kega albo 2 skrzynki podczas konkursu i rozlać je publiczności i piwowarom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.