Skocz do zawartości

IX Konkurs Piw Domowych w Żywcu


skitof

Rekomendowane odpowiedzi

A kiedy wyniki w kategorii Scottish Ale??

Niestety, ale trzeba będzie poczekać do przyszłego tygodnia, bo sędzia opracowujący zbiorczy arkusz ocen dla Scottisha z przyczyn osobistych nie będzie mógł wcześniej tego wykonać. Jeżeli ktoś koniecznie chce znać wcześniej miejsce jakie zajął, niech napisze na kpd(małpa)pspd.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie nieźle, ale nie beznadziejnie ;)

 

Tmave zajęło "bardzo dobre 4. miejsce" jak mawiają komentatorzy sportowi. Bardzo mnie to cieszy. Wniesione jako 11., 32,75/50 punktów.

To niezły ścisk panował. Ja miałem w tej kategorii 31,75 i 6 miejsce. Czyli różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami na poziomie 0,5 punkta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A kiedy wyniki w kategorii Scottish Ale??

Niestety' date=' ale trzeba będzie poczekać do przyszłego tygodnia, bo sędzia opracowujący zbiorczy arkusz ocen dla Scottisha z przyczyn osobistych nie będzie mógł wcześniej tego wykonać.[/quote']

Czy zostały już rozesłane wyniki i arkusze ocen? Nic nie dostałem a ciekaw jestem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był na formularzu zgłoszeniowym, dostałem wyniki z Koelscha i Tmavego a na Ale czekam.

Ale jak trzeba to mogę podać.

70/- się opóźnia, bo sędzia, który wziął te arkusze pojechał na urlop i będzie to robił jak wróci. Mam nadzieję, że lada dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był na formularzu zgłoszeniowym' date=' dostałem wyniki z Koelscha i Tmavego a na Ale czekam.

Ale jak trzeba to mogę podać.[/quote']

70/- się opóźnia, bo sędzia, który wziął te arkusze pojechał na urlop i będzie to robił jak wróci. Mam nadzieję, że lada dzień.

Od razu wiedzialam, ze pod "przyczynami osobistymi" kryje sie urlop ;) No coz, co zrobic. Szkoda troche, bo znajomi tak jak jeszcze dwa tygodnie temu pytali o konkretne miejsce, jakie zajelismy w tej kategorii, tak teraz przestali juz pytac.

(przepraszam za brak polskich znakow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był na formularzu zgłoszeniowym' date=' dostałem wyniki z Koelscha i Tmavego a na Ale czekam.

Ale jak trzeba to mogę podać.[/quote']

70/- się opóźnia, bo sędzia, który wziął te arkusze pojechał na urlop i będzie to robił jak wróci. Mam nadzieję, że lada dzień.

Od razu wiedzialam, ze pod "przyczynami osobistymi" kryje sie urlop ;) No coz, co zrobic. Szkoda troche, bo znajomi tak jak jeszcze dwa tygodnie temu pytali o konkretne miejsce, jakie zajelismy w tej kategorii, tak teraz przestali juz pytac.

(przepraszam za brak polskich znakow).

O miejsce to akurat można było się dowiedzieć bez problemu u skitofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70/- się opóźnia' date=' bo sędzia, który wziął te arkusze pojechał na urlop i będzie to robił jak wróci. Mam nadzieję, że lada dzień.[/quote']

Od razu wiedzialam, ze pod "przyczynami osobistymi" kryje sie urlop ;) No coz, co zrobic. Szkoda troche, bo znajomi tak jak jeszcze dwa tygodnie temu pytali o konkretne miejsce, jakie zajelismy w tej kategorii, tak teraz przestali juz pytac.

(przepraszam za brak polskich znakow).

O miejsce to akurat można było się dowiedzieć bez problemu u skitofa.

Nie wysyłałam piwa do skitofa, tylko do Żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu wiedzialam' date=' ze pod "przyczynami osobistymi" kryje sie urlop ;) No coz, co zrobic. Szkoda troche, bo znajomi tak jak jeszcze dwa tygodnie temu pytali o konkretne miejsce, jakie zajelismy w tej kategorii, tak teraz przestali juz pytac.

(przepraszam za brak polskich znakow).[/quote']

O miejsce to akurat można było się dowiedzieć bez problemu u skitofa.

Nie wysyłałam piwa do skitofa, tylko do Żywca.

Co się dziwisz, koleś jeszcze nie doszedł do siebie po konkursie, ciekawe co by było kiedy miałby oceniać portery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przesłać mi na PW swoje nazwisko, sprawdzę, które miejsce zająłeś.

Przepraszam, że jeszcze raz zawracam głowę, ale nie wytrzymam. Nie wiem w jakich układach jesteś z Kopyrem, ale czy on zawsze musi się tak wymądrzać?? Pisze, że miejsce mogliśmy sobie sprawdzić BEZ PROBLEMU u Skitofa. Co do Skitofa to wiem tylko, że jest członkiem forum, nic więcej. Eh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przesłać mi na PW swoje nazwisko' date=' sprawdzę, które miejsce zająłeś.[/quote']

Przepraszam, że jeszcze raz zawracam głowę, ale nie wytrzymam. Nie wiem w jakich układach jesteś z Kopyrem, ale czy on zawsze musi się tak wymądrzać?? Pisze, że miejsce mogliśmy sobie sprawdzić BEZ PROBLEMU u Skitofa. Co do Skitofa to wiem tylko, że jest członkiem forum, nic więcej. Eh....

O co Tobie chodzi? 5. lipca skitof napisał Tobie na górze tej strony, że u niego możesz sprawdzić miejsce.

 

Wiem, że nie tak powinno to wyglądać, ale co Ci poradzę, jak sędzia zabrał metryczki do obrobienia i ich nie obrobił. Prawda jest taka, że ja mogłem wziąć tę kategorię i miałbym 2 do zrobienia, tak jak coder. Dałbym radę, ale ten sędzia który wziął metryczki powiedział, że postara się to zrobić przed urlopem. Nie dał rady. Jest mi wstyd i wiem, że ogólnie rzecz biorąc daliśmy dupy, że wszystko nie poszło razem. Ale akurat nie rozumiem Twojej furii, skoro skitof napisał

Niestety, ale trzeba będzie poczekać do przyszłego tygodnia, bo sędzia opracowujący zbiorczy arkusz ocen dla Scottisha z przyczyn osobistych nie będzie mógł wcześniej tego wykonać. Jeżeli ktoś koniecznie chce znać wcześniej miejsce jakie zajął, niech napisze na kpd(małpa)pspd.org.pl

Wiem, o tym, że nie musisz znać wszystkich po nicku, wiem że wysyłałeś do Żywca i wiem że jako PSPD źle wyglądamy, że finaliści 70/- nie dostali jeszcze metryczek. Jest mi z tego powodu wstyd. Jedyne co mogę Ci doradzić to sprawdzenie miejsca bezpośrednio u skitofa, na oficjalnym adresie KPD i cierpliwe poczekanie na metryczki. Tylko taki przekaz niosła moja wypowiedź, ale widzę że rozsierdziło Cię to "bez problemu". No tylko, że to akurat prawda, mogłeś się dowiedzieć o miejscu bez problemu już 6. lipca, gdybyś tylko wysłał maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przesłać mi na PW swoje nazwisko' date=' sprawdzę' date=' które miejsce zająłeś.[/quote'']

Przepraszam, że jeszcze raz zawracam głowę, ale nie wytrzymam. Nie wiem w jakich układach jesteś z Kopyrem, ale czy on zawsze musi się tak wymądrzać?? Pisze, że miejsce mogliśmy sobie sprawdzić BEZ PROBLEMU u Skitofa. Co do Skitofa to wiem tylko, że jest członkiem forum, nic więcej. Eh....

O co Tobie chodzi? 5. lipca skitof napisał Tobie na górze tej strony, że u niego możesz sprawdzić miejsce.

 

Wiem, że nie tak powinno to wyglądać, ale co Ci poradzę, jak sędzia zabrał metryczki do obrobienia i ich nie obrobił. Prawda jest taka, że ja mogłem wziąć tę kategorię i miałbym 2 do zrobienia, tak jak coder. Dałbym radę, ale ten sędzia który wziął metryczki powiedział, że postara się to zrobić przed urlopem. Nie dał rady. Jest mi wstyd i wiem, że ogólnie rzecz biorąc daliśmy dupy, że wszystko nie poszło razem. Ale akurat nie rozumiem Twojej furii, skoro skitof napisał

Niestety, ale trzeba będzie poczekać do przyszłego tygodnia, bo sędzia opracowujący zbiorczy arkusz ocen dla Scottisha z przyczyn osobistych nie będzie mógł wcześniej tego wykonać. Jeżeli ktoś koniecznie chce znać wcześniej miejsce jakie zajął, niech napisze na kpd(małpa)pspd.org.pl

Wiem, o tym, że nie musisz znać wszystkich po nicku, wiem że wysyłałeś do Żywca i wiem że jako PSPD źle wyglądamy, że finaliści 70/- nie dostali jeszcze metryczek. Jest mi z tego powodu wstyd. Jedyne co mogę Ci doradzić to sprawdzenie miejsca bezpośrednio u skitofa, na oficjalnym adresie KPD i cierpliwe poczekanie na metryczki. Tylko taki przekaz niosła moja wypowiedź, ale widzę że rozsierdziło Cię to "bez problemu". No tylko, że to akurat prawda, mogłeś się dowiedzieć o miejscu bez problemu już 6. lipca, gdybyś tylko wysłał maila.

Przepraszam za nagłą reację, Tomku. To nie frustracja, a raczej żal - jedno z dwóch zgłoszonych piw przeszło do finału i przez pierwsze trzy tygodnie była radość jak nie wiem (amatorszczyzna ;) ), sprawdzanie maili czy przyszła metryczka. Żeby po 5 tygodniach czekania przeczytać Twoje: że to można było sprawdzić bez problemu u Skitofa... Wiem, że napisał, że można sprawdzić wcześniej. Ale napisał: jeśli ktoś KONIECZNIE chce wiedzieć. Wiesz o co mi chodzi? Jak ktoś po raz drugi staje w konkursie, zaczyna dopiero warzyć dobre piwa - no to przecież poczekam, nie muszę KONIECZNIE poznać ostatecznego miejsca. Ale 5 tygodni? Tak jak mówiłam - znajomi przestali już pytać jak ostatecznie wypadło nasze piwo, a cały Konkurs w Żywcu przeszedł do historii. Emocje już dawno opadły (jakieś trzy tygodnie temu ;) ) a w dalszym ciągu nie znamy poszczególnych miejsc. Jakie piwo które miejsce zajęło wiadomo było już chyba w czasie konkursu, prawda? Jak inaczej przydzielony byłyby pierwsze trzy miejsca? To można było podać od razu. Metryczki z wyjaśnieniami i opisem można było przesyłać później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie piwo które miejsce zajęło wiadomo było już chyba w czasie konkursu, prawda? Jak inaczej przydzielony byłyby pierwsze trzy miejsca? To można było podać od razu. Metryczki z wyjaśnieniami i opisem można było przesyłać później.

Wiem, ale plan był taki, żeby wszyscy dostali metryczki w ciągu 2 tygodni od finału. W takiej wyjątkowej sytuacji, jeśli skitof wiedział, że nie będzie na czas tych metryczek, mógł wysłać miejsce, ilość punktów i kolejność wniesienia. Ale sądzę, że 5. lipca on miał nadzieję, że najdalej za tydzień będzie mógł wysyłać metryczki. Powtarzam, jest mi wstyd, że tak się stało, ale nic na to nie mogę poradzić. Dodam jednak, że wysyłanie samych wyników niosło jednak pewne ryzyko. Okazało się bowiem, że w metryczkach, które sprawdzałem/redagowałem w jednym przypadku sędzia (dodam, że zagraniczny) pomylił się przy dodawaniu (na szczęście sprawa dotyczyła miejsc około 10., ale gdyby wcześniej poszły wyniki, to mogłoby być niemiłe rozczarowanie). Przepraszam i liczę że do końca lipca te metryczki do Was trafią, ale głowy za to nie dam, bo nie ode mnie to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się bowiem, że w metryczkach, które sprawdzałem/redagowałem w jednym przypadku sędzia (dodam, że zagraniczny) pomylił się przy dodawaniu.

Hooo, człowieku, spokojnie... Jak tam sędzia zagraniczny? Czy myślisz, że Polacy przy dodawaniu nigdy się nie pomylą?

 

Rozumiem, że pod względem językowym nam zagranycznym czasami trudniej z określeniem piwa, to fakt. Ale algebra chyba wszędzie ta sama!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się bowiem' date=' że w metryczkach, które sprawdzałem/redagowałem w jednym przypadku sędzia (dodam, że zagraniczny) pomylił się przy dodawaniu.[/quote']

Hooo, człowieku, spokojnie... Jak tam sędzia zagraniczny? Czy myślisz, że Polacy przy dodawaniu nigdy się nie pomylą?

 

Rozumiem, że pod względem językowym nam zagranycznym czasami trudniej z określeniem piwa, to fakt. Ale algebra chyba wszędzie ta sama!

Dodam, że nie Volker. ;)

 

EDIT: dodam, że ja Ciebie Volker zaliczam raczej do naszej grupy sędziów PSPD, niż zagranicznych gości. Jeszcze gwoli wyjaśnienia - oczywiście masz rację, że dodawanie jest takie samo po polsku, jak po angielsku czy niemiecku. Chciałem jedynie odsunąć podejrzenia od naszych sędziów, może niepotrzebnie, bo też nie jest to jakiś straszny wstyd. Inna sprawa, że te obliczenia były weryfikowane, więc powinny to zostać wyłapane wcześniej. Myślę, że w tym konkretnym przypadku zaważył konkretny układ graficzny arkusza, po prostu jedna z cząstkowych ocen była blisko tekstu i uciekała z pola widzenia przy sumowaniu. Tak czy owak nic się nie stało. Pierwsze 5 miejsc było sprawdzanych na pewno bardziej skrupulatnie.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej info o błędzie w podliczeniu było zostawić w swoim gronie ?

Ale czy uważasz, że sędziowie powinni cokolwiek ukrywać w swoim gronie? Tuszować potknięcia? Osobiście jestem za pełną przejrzystością działań komisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej info o błędzie w podliczeniu było zostawić w swoim gronie ?

Ale czy uważasz' date=' że sędziowie powinni cokolwiek ukrywać w swoim gronie? Tuszować potknięcia? Osobiście jestem za pełną przejrzystością działań komisji.[/quote']

Nie, ale ogólna wiedza o błędach sędziów również nie pomaga ( w wypadku jaki mamy teraz czyli przy szkoleniu młodych sędziów i w wypadku jak na forach łatwo rozniecić burzę w szklance wody).

 

Zresztą taki błąd to typowo techniczny błąd, którego uniknąć się nie da.

 

A jak radzicie sobie ze zmęczeniem podczas oceny, wpływu poprzedniego piwa na kolejne (halo effect) i zawężaniem ocen przy ocenie większej ilości piw (drift)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej info o błędzie w podliczeniu było zostawić w swoim gronie ?

Ale czy uważasz' date=' że sędziowie powinni cokolwiek ukrywać w swoim gronie? Tuszować potknięcia? Osobiście jestem za pełną przejrzystością działań komisji.[/quote']

Nie, ale ogólna wiedza o błędach sędziów również nie pomaga ( w wypadku jaki mamy teraz czyli przy szkoleniu młodych sędziów i w wypadku jak na forach łatwo rozniecić burzę w szklance wody).

Ale to nie był błąd, który byłby brzemienny w skutki. To był przykład, dlaczego zdecydowaliśmy się na wysyłanie wyników razem z metryczkami. I wszystko byłoby super, gdyby wszyscy spełnili to do czego się zobowiązali, czyli przesłali obrobione metryczki w ciągu 2 tygodni od końca konkursu.

 

Zresztą taki błąd to typowo techniczny błąd, którego uniknąć się nie da.

 

A jak radzicie sobie ze zmęczeniem podczas oceny, wpływu poprzedniego piwa na kolejne (halo effect) i zawężaniem ocen przy ocenie większej ilości piw (drift)?

Z tym pierwszym pewnie nie można sobie poradzić, ale robimy przerwę w połowie. Z pozostałymi problem może być raczej przy eliminacjach, ale póki co sędziowanie jest stosunkowo proste. Łatwo jest ocenić piwo wadliwe, trudniej jest oceniać piwa dobre i bardzo dobre, a tych póki co jest mniej niż miejsc w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.