Skocz do zawartości

IX Konkurs Piw Domowych w Żywcu


skitof

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bohemskie ciemne jest do 12-14,5°Blg czy 11-12,5°Blg tak jak było wcześniej podawane?

Nawet mnie nie wk...rzajcie :beer: specjalnie zbijałem ekstrakt do 12,5, a miałem ochotę na 13-tkę lub 14-tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohemskie ciemne jest do 12-14' date='5°Blg czy 11-12,5°Blg tak jak było wcześniej podawane?[/quote']

Nawet mnie nie wk...rzajcie :beer: specjalnie zbijałem ekstrakt do 12,5, a miałem ochotę na 13-tkę lub 14-tkę.

A viceprezes nie miał wpływu na regulamin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr przyjacielu, nie przejmuj się, mnie np wk.... cena za wystawienie piwa i do tego inna dla niezrzeszonych, a inna dla tych po "dobrej" stronie, a podobno Stowarzyszenie ma łączyć ?????????

No właśnie o to chodzi, żebyś się przyłączył :beer: Lepsza cena dla członków była wiadoma jeszcze zanim PSPD powstało. To miała być jedna z oczywistych korzyści z członkostwa. Od dawna wiadomo też było, że opłaty muszą wzrosnąć, żeby nieco zdusić liczbę zgłoszeń. Zresztą to nadal jest taniej niż na Słowacji, a tam frekwencja z Polski dopisuje. ;)

 

A viceprezes nie miał wpływu na regulamin ?

Nie. Te pierwsze informacje, jakie style i jakie widełki to był autorski pomysł Prezesa Czesa. Natomiast teraz zajmuje się tym komisja organizacyjna, do której nie należę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, żebyś się przyłączył :beer: Lepsza cena dla członków była wiadoma jeszcze zanim PSPD powstało. To miała być jedna z oczywistych korzyści z członkostwa.

To rozumiem, jest to korzyść (np. osoby takie jak ja: prenumerujące Piwowara i uczestniczące w konkursie w Żywcu płacą więcej za te przyjemności niż członkowie PSPD za samą składkę - ale to jest zrozumiałe, sam jestem skarbnikiem w Bractwie Piwnym)

 

Od dawna wiadomo też było, że opłaty muszą wzrosnąć, żeby nieco zdusić liczbę zgłoszeń.

To absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohemskie ciemne jest do 12-14,5°Blg czy 11-12,5°Blg tak jak było wcześniej podawane?

Miałem bohemskie ciemne 14,4°Blg . Było ponoś rewelacyjne bo rozeszło się błyskawicznie.

Ale to chyba pomyłka z tym zawyżonym blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr przyjacielu' date=' nie przejmuj się, mnie np wk.... cena za wystawienie piwa i do tego inna dla niezrzeszonych, a inna dla tych po "dobrej" stronie, a podobno Stowarzyszenie ma łączyć ?????????[/quote']

No właśnie o to chodzi, żebyś się przyłączył ;) Lepsza cena dla członków była wiadoma jeszcze zanim PSPD powstało. To miała być jedna z oczywistych korzyści z członkostwa. Od dawna wiadomo też było, że opłaty muszą wzrosnąć, żeby nieco zdusić liczbę zgłoszeń. Zresztą to nadal jest taniej niż na Słowacji, a tam frekwencja z Polski dopisuje. :)

 

A viceprezes nie miał wpływu na regulamin ?

Nie. Te pierwsze informacje, jakie style i jakie widełki to był autorski pomysł Prezesa Czesa. Natomiast teraz zajmuje się tym komisja organizacyjna, do której nie należę.

Mnie tam cena nie przestraszy, jaka by nie była, ale co niektórzy będą mieli dylemat czy wysłać, a skromnym moim zdaniem konkurs powinien być, jak sama nazwa wskazuje "Piwowarów Domowych' a nie "Profesionalistów Domowych". Ja warzę piwo dla siebie i dla tych którym ewentualnie dam do degustacji, i do tego żadne Stowarzyszenia nie są mi potrzebne., jak ze strony Stowarzyszenia wyjdą jakieś ciekawe propozycje to się zastanowię, w myśl zasady "powiedz mi nie co ja mam dać Stowarzyszeniu, tylko co mi Stowarzyszenie może dać :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohemskie ciemne jest do 12-14' date='5°Blg czy 11-12,5°Blg tak jak było wcześniej podawane?[/quote']

Miałem bohemskie ciemne 14,4°Blg . Było ponoś rewelacyjne bo rozeszło się błyskawicznie.

Ale to chyba pomyłka z tym zawyżonym blg.

Oj było dobre było. Mam jescze jedna butelke , popytaj ludzi moż uzbierasz 3 by wysłać , jak trzeba swoją oddam :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo też było' date=' że opłaty muszą wzrosnąć' date=' żeby nieco zdusić liczbę zgłoszeń.[/quote'']

To absurd.

Zgadzam się , chcąc ograniczyć liczbę zgłaszanych piw można było wprowadzić limit 2-3 piw

No to by był właśnie absurd. Jesteś pewien swego, masz rewelacyjne 6 piw? Super - małe ryzyko. Jak zajmiesz chociaż 3. miejsce, wpisowe zwraca się w danej kategorii z nawiązką. Natomiast ograniczenie do 2 piw, dla takich zawodników jak Dagome, wena, dori, coder odbyłoby się ze szkodą dla poziomu konkursu. Dodatkowo rodziłoby pokusę wystawiania piw na żonę, szwagra, sąsiada.

Ja osobiście zamierzam wystawić 2 piwa. Czy bym płacił stawkę pełną czy ulgową udźwignę ten koszt. Przesyłka go przewyższa.

 

Liczbę zgłoszeń trzeba zdusić. Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację. Na finał zapraszamy jurorów z zagranicy, tymczasem wszystko rozstrzyga się w eliminacjach, gdzie finałową 12-15tkę trzeba wybrać spośród 80 piw. Kto zagwarantuje obiektywizm tych eliminacji? Jak je przeprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może KOPYR się trochę rozpędził z tym ograniczeniem piw na konkurs. Nie tyle chodziło o ograniczenie ilościowe, ale jakościowe. Ktoś kto zapłaci, nie wyśle byle jakoego piwa po to tylko aby wysłać. Ma to być motywacja do wysyłania piw najlepszych jakie się uwarzyło, a nie czyszczenie piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"powiedz mi nie co ja mam dać Stowarzyszeniu, tylko co mi Stowarzyszenie może dać :beer:

No toż mówię - Stowarzyszenie daje Ci ulgę. ;) W zgłoszeniu do konkursu, w opłacie za kurs sędziowski i w przyszłości mamy nadzieję również w innych kwestiach. Bardziej konkretnie już się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może KOPYR się trochę rozpędził z tym ograniczeniem piw na konkurs. Nie tyle chodziło o ograniczenie ilościowe, ale jakościowe. Ktoś kto zapłaci, nie wyśle byle jakoego piwa po to tylko aby wysłać. Ma to być motywacja do wysyłania piw najlepszych jakie się uwarzyło, a nie czyszczenie piwnicy.

Janek tłumaczy co prezes miał na myśli :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może KOPYR się trochę rozpędził z tym ograniczeniem piw na konkurs. Nie tyle chodziło o ograniczenie ilościowe, ale jakościowe. Ktoś kto zapłaci, nie wyśle byle jakoego piwa po to tylko aby wysłać. Ma to być motywacja do wysyłania piw najlepszych jakie się uwarzyło, a nie czyszczenie piwnicy.

Kopyr się z niczym nie rozpędził, tylko kopyr szczerze pisze jak jest, a nie czaruje. Żadne jury nie jest w stanie wybrać 12 piw spośród 80. Trzeba by robić półfinały, różne komisje, strasznie skomplikowałoby to sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może KOPYR się trochę rozpędził z tym ograniczeniem piw na konkurs. Nie tyle chodziło o ograniczenie ilościowe' date=' ale jakościowe. Ktoś kto zapłaci, nie wyśle byle jakoego piwa po to tylko aby wysłać. Ma to być motywacja do wysyłania piw najlepszych jakie się uwarzyło, a nie czyszczenie piwnicy.[/quote']

Kopyr się z niczym nie rozpędził, tylko kopyr szczerze pisze jak jest, a nie czaruje. Żadne jury nie jest w stanie wybrać 12 piw spośród 80. Trzeba by robić półfinały, różne komisje, strasznie skomplikowałoby to sytuację.

Za rok lub dwa jak piwowarstwo domowe sie jeszcze bardziej rozwinie to żeby ograniczyć liczbę piw wpisowe będzie 100zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok lub dwa jak piwowarstwo domowe sie jeszcze bardziej rozwinie to żeby ograniczyć liczbę piw wpisowe będzie 100zł ?

Raczej nie. Bardziej prawdopodobne jest, że aby móc wystartować w Żywcu trzeba będzie mieć na koncie sukcesy na innych konkursach i wtedy dopiero będzie krzyk. :beer: Ja tego póki co nie widzę, ale w USA tego typu konkursy są wielostopniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok lub dwa jak piwowarstwo domowe sie jeszcze bardziej rozwinie to żeby ograniczyć liczbę piw wpisowe będzie 100zł ?

Raczej nie. Bardziej prawdopodobne jest' date=' że aby móc wystartować w Żywcu trzeba będzie mieć na koncie sukcesy na innych konkursach i wtedy dopiero będzie krzyk. :beer: Ja tego póki co nie widzę, ale w USA tego typu konkursy są wielostopniowe.[/quote']

Powiem szczerze że ja na dzień dzisiejszy też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ulgi dla członków PSPD: wynosi ona 33% i jest rozsądna, ani za duża, ani za mała. Wprowadzenie jej nie ma na celu tworzenia jakichkolwiek podziałów, a jedynie uhonorowanie faktu przekazania przez niektórych piwowarów PSPD składki członkowskiej. Między innymi na organizację konkursu idą ich pieniądze.

A co do jakichkolwiek ograniczeń: nie rozpędzajmy się. Na razie zależy nam na jak największej ilości zgłoszeń.

Edytowane przez skitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może KOPYR się trochę rozpędził z tym ograniczeniem piw na konkurs. Nie tyle chodziło o ograniczenie ilościowe' date=' ale jakościowe. Ktoś kto zapłaci, nie wyśle byle jakoego piwa po to tylko aby wysłać. Ma to być motywacja do wysyłania piw najlepszych jakie się uwarzyło, a nie czyszczenie piwnicy.[/quote']

Kopyr się z niczym nie rozpędził, tylko kopyr szczerze pisze jak jest, a nie czaruje. Żadne jury nie jest w stanie wybrać 12 piw spośród 80. Trzeba by robić półfinały, różne komisje, strasznie skomplikowałoby to sytuację.

Tomek masz rację, tylko dla niektórych piwowarów, cena za wystawienie piwa jest sporym kosztem, wiem że mi powiesz "hobby musi kosztować" sam tak mówię, ale za chwilę się okaże, że non stop będziecie oceniać piwa dwudziestu/trzydziestu tych samych piwowarów, ale co tam to już nie mój problem :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek masz rację, tylko dla niektórych piwowarów, cena za wystawienie piwa jest sporym kosztem, wiem że mi powiesz "hobby musi kosztować" sam tak mówię, ale za chwilę się okaże, że non stop będziecie oceniać piwa dwudziestu/trzydziestu tych samych piwowarów, ale co tam to już nie mój problem ;)

Tak by się mogło wydawać, ale jednak popatrz na wyniki choćby z Wrocławia, Wisły czy Katowic, sziszi, tieroo, Uups, vettis - to jest młode pokolenie piwowarów. My tu w gronie coder, Dagome, wena porównujemy swoje piwa i się jaramy, że to lepsze tamto gorsze, a potem się okazuje że solidarnie jesteśmy w drugiej 10-tce. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek masz rację' date=' tylko dla niektórych piwowarów, cena za wystawienie piwa jest sporym kosztem, wiem że mi powiesz "hobby musi kosztować" sam tak mówię, ale za chwilę się okaże, że non stop będziecie oceniać piwa dwudziestu/trzydziestu tych samych piwowarów, ale co tam to już nie mój problem ;)[/quote']

Tak by się mogło wydawać, ale jednak popatrz na wyniki choćby z Wrocławia, Wisły czy Katowic, sziszi, tieroo, Uups, vettis - to jest młode pokolenie piwowarów. My tu w gronie coder, Dagome, wena porównujemy swoje piwa i się jaramy, że to lepsze tamto gorsze, a potem się okazuje że solidarnie jesteśmy w drugiej 10-tce. :beer:

Przecież każdy konkurs to loteria, ja się nie jaram ze coś tam mi czasami sędziowie dobrze ocenią, dla mnie najważniejsze, że udaje mi się uwarzyć pijalne piwa, które smakują mi i moim gościom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy konkurs to loteria, ja się nie jaram ze coś tam mi czasami sędziowie dobrze ocenią,

Nie no tak nie można mówić. Jest jakiś tam współczynnik losowy, ale jednak sądzę, że ta pierwsza trójka to są najlepsze piwa w stawce. Róznica między 8, a 9 to jest przypadek, ale różnica między 1 a 4 to już raczej nie jest przypadek. Oczywiście trzeba mieć dystans. Ja z mojego IPA jestem bardzo zadowolony, a zajęło 8. miejsce. No ale jak zobaczyłem, że zwycięskie było na Maris Otter, to pomyślałem, że może jednak coś w tym słodzie jest. No i ta mityczna Citra. ;) No i te młode wilki. :beer: Dlatego dla nas starych dziadów już prosta droga do jury. Taka kolej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.