Skocz do zawartości

IX Konkurs Piw Domowych w Żywcu


skitof

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zgodnie z biblijnym zaleceniem "kołaczcie a wam otworzą" będę upierdliwy i zapytam się jeszcze raz :smilies: Czy jest przewidziane udostępnienie pełnych wyników konkursu? Czy będą wysyłane metryczki?

Znani są już (http://www.pspd.org.pl/pagesnews/konkurs-piw-domowych-zakonczony-1):

uczestnicy w rozbiciu na kategorie konkursowe, finaliści, medaliści oraz Grand Champion.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymają indywidualnie, na podane adresy Email, informacje dotyczące ich piw:

ci których piwa nie dostały się do finału - skan arkusza eliminacyjnego,

finaliści - skan zbiorczego arkusza ocen + info o kolejności wniesienia piwa do oceny i o zajętym miejscu, czyli metryczkę.

 

Czy zechcą się podzielić otrzymanymi informacjami np na tym forum, to już ich wolna wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo codera było rewelacyjne.... już wyszperałem recepturę cwaniak.gif

Eisbock pierona ?? Heheheh zaraziło Cię po Brackiej Jesieni ?? Pamiętam jak pieron mówił:"nie wiem, czy kupić bo jak zasmakuje to będę się głowić jak je uwarzyć".

A następnym razem - koszulki z nickiem obowiązkowe :( (fakt, to ułatwi wiele spraw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A następnym razem - koszulki z nickiem obowiązkowe :( (fakt, to ułatwi wiele spraw).

Jeśli nie koszulki, to chociaż identyfikator własnego wykonania, z widocznym nickiem (takie rozwiązanie można było nawet w tym roku uskutecznić, ale nie wpadło niestety do głowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt się nie chwali metryczkami, więc ja się pochwalę (z tym że nie ma się co chwalić :beer:):

 

Kategoria: Bohemskie ciemne

Oznaczenie: IV-12

Kolejność wniesienia: 8

 

Wady:

[1] DMS

 

Aromat [5,5/12]:

"Brak aromatu słodów karmelowych lub/i? palonych, charakter jasnych słodów, w tym wyczuwalny DMS"

 

Barwa [2,5/3]:

"Ciemnobursztynowe, klarowne"

 

Piana [3,75/6]:

"Niemal biała, dość zwarta, raczej niewysoka i nietrwała"

 

Smak [9,25/17]:

"Słodowy, dobrze zharmonizowany, trochę pusty i typowy dla jasniejszych stylów piwa"

 

Goryczka [4/6]:

"Raczej niska"

 

Odczucie w ustach [4,5/6]:

"Trochę puste, wysycenie w normie"

 

Ogólne wrażenia:

"Piwo trochę puste, mało aromatyczne, brak nut chmielowych i charakterystycznych pochodzących z ciemnych słodów"

 

Suma punktów:

29,5/50

 

 

Piwo zajęło 10 miejsce.

 

Dla mnie to sukces, bo to był mój debiut w Żywcu i jedyne piwo, jakie posłałem na ten konkurs ;]

Jakby kogoś interesowało to było to piwo.

Ja oceniam to piwo na raczej "niestylowe". Sam się dziwię, że zaszło tak daleko;] Następnym razem sypnę więcej monachijskiego, karmelowych i wiecej chmielu na smak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie otrzymalem poczta dyplom za udzial w finale :beer: ,ale nie wiem nadal ktore miejsce. Czy informacje o zajetym miejscu sa wysylane mailem ?

Tak, na pewno otrzymasz zbiorczy arkusz oceny piwa mailem - sukcesywnie są one tworzone i wysyłane do piwowarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt się nie chwali metryczkami, więc ja się pochwalę (z tym że nie ma się co chwalić :beer:):

 

Kategoria: Bohemskie ciemne

(...)

 

Piwo zajęło 10 miejsce.

Ja tam bym się cieszył z 10-tego miejsca, moje "Tmave" odpadło w przedbiegach... Widocznie za bardzo palone było :rolleyes:

 

A tu metryka mojej wersji "Kolońskiego":

- Wniesione jako pierwsze (pytanie do znawców tematu - czy to wpływa na "+" czy na "-"?)

- Wady w ocenianym piwie:

- aldehyd octowy - 1

- estrowy - 2

- kwaśny - 1

- Aromat: bardzo owocowy, cytrusowy, owoce tropikalne - 7,6/12

- Barwa: złota, mętne - 2,2/3

- Piana: obfita i trwała, zostawia ślady na szkle - 4,4/6

- Smak: Podwyższona kwaśność, nieco niezbalansowany, goryczka dominuje - 9,8/17

- Goryczka: wyraźnie zaznaczona, nieco pozostająca - 3,8/6

- Odczucie w ustach: Odświeżające, poprawne, lekko ściagające - 4,4/6

 

- ogólne wrażenie: dobry Kolsch, Mógłby być lepiej zbalansowany.

 

Suma punktów: 32,2/50

Piwo zajęło siódme miejsce.

 

Dyplomy też już mam, wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wniesione jako pierwsze (pytanie do znawców tematu - czy to wpływa na "+" czy na "-"?)

Z mojego doświadczenia wynika, że w przypadku komisji konsumenckiej, mało doświadczonej może to mieć znaczenie tzn. im piwo później wniesione tym łagodniejsze oceny - takie wnioski wysnuwam ze statystyk. W przypadku KPD w Żywcu wygląda to tak:

wygrały piwa wniesione jako: 5, 10 , 8, 1, 2, 8

drugie miejsce zajęły piwa wniesione jako: 1, 4, 14, 13, 9, 2

trzecie miejsce zajęły piwa wniesione jako: 9, 1, 3, 6, 14, 3

Jak widać dla profesjonalnego jury nie ma znaczenia czy ocenia piwo pierwsze czy ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać dla profesjonalnego jury nie ma znaczenia czy ocenia piwo pierwsze czy ostatnie.

I mogę to potwierdzić jako że moje piwa wchodziły jako jedne z pierwszych i poznali się na słabiźnie. Cóż zrobić- taki rok. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wyglądało to tak:

1/ Belgian GSA zajęło 11 miejsce, wniesione jako 3, uzyskało 24.5 pkt ogólne wrażenia:za słodkie, za ciemne, zainfekowane, zbyt słabo wysycone

2/ Koelsch zajął 8 miejsce, wniesione jako 6, uzyskał 31,4 pkt ogólne wrażenia: zbyt dużo treściwości, zbyt dużo owocowości, górnofermentacyjny charakter

3/ Bohemskie zajęło 2 miejsce, wniesione jako 13, uzyskało 34,75 pkt ogólne wrażenia: poprawne piwo, dobry przedstawiciel stylu, mało wyraźne aromaty chmielowe.

Dzięki za ocenę oraz piękne dyplomy, i chylę głowę za ogrom pracy wykonanej przez wszystkich zaangażowanych, szczególnie przez skitofa :beer::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają dyplomy :P Pstryknijcie !

Tomek' date=' wystaw też jakieś piwo i jak się dostanie do finału to też takie otrzymasz i nie będziesz potrzebował fotek. :beer:[/quote']

A jak się nie dostanie, to dalej będę czekał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.