Skocz do zawartości

IX Konkurs Piw Domowych w Żywcu


skitof

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W których konkursach podaje się wyniki eliminacji? We Wrocławiu na ten przykład?

Nie pisałem że chodzi mi o konkursy piw domowych. Miałem na myśli konkursy ogólnie. Myślę że w tym przypadku to Kopyr ma rację. Uwaga Codera o przekodowywaniu piw nie jest chyba trafna, bo rozkodowanie piwa należy do organizatora, a nie do sędziego. Skąd sędzia będzie wiedział jaki numer miał Iksiński, jeżeli jego nazwisko pojawi pośród tych co przeszli eliminacje? Tym bardziej że sędziowie w eliminacjach i konkursie są inni.

To są jednak drobiazgi, zapytałem bo nie wiedziałem dlaczego to taka tajemnica. Fakt, że inni sędziowie przeprowadzają eliminacje, a inni konkurs główny, też budzi moje kontrowersje, ale tak ustalił organizator i muszę się podporządkować. Rozumiem że sędziowie zjeżdżają się z wielu krajów i ciężko by było ocenić 200 piw w tak krótkim czasie, a przecież nie będą tam siedzieć przez tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że inni sędziowie przeprowadzają eliminacje, a inni konkurs główny, też budzi moje kontrowersje, ale tak ustalił organizator i muszę się podporządkować. Rozumiem że sędziowie zjeżdżają się z wielu krajów i ciężko by było ocenić 200 piw w tak krótkim czasie, a przecież nie będą tam siedzieć przez tydzień.

Moim zdaniem to nawet lepiej. Nikt sobie nie upatrzy zawczasu faworyta. Zresztą to nie jest tak, że sędziowie nie będą się powtarzać. Ja np. sędziowałem scottish, vienna i duvel, a w konkursie głównym sędziował będę najprawdopodobniej scottish i duvel. Żeby nieco uspokoić grono. Jestem pewien, że żadne bardzo dobre piwo nie odpadło w eliminacjach. Można mieć wątpliwości czy miejsca 10-15 przypadły rzeczywiście tym lepszym niż te co odpadły, ale 10 najlepszych to na pewno było 10 najlepszych. Naprawdę nie było tak, że kogoś odwaliliśmy, bo miał nieco za ciemny kolor czy za słabą pianę. Były dużo poważniejsze powody.

 

Co do finału, to komisje będą 5 osobowe i będą sędziować tylko 1 kategorię dziennie (12-15 próbek). Także komfort pracy będzie nieporównanie lepszy.

My w skrajnych przypadkach, czyli ci którzy sędziowali 3 style oceniliśmy blisko 100 próbek. Przy czym trwało to od 9 do prawie 19. Powiem tak, pijany nie byłem, ale na piwo to już nie miałem ochoty. Wypiłem jeszcze po robocie 1 Murphysa i od tej pory piwa do ust nie wziąłem. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w skrajnych przypadkach, czyli ci którzy sędziowali 3 style oceniliśmy blisko 100 próbek. Przy czym trwało to od 9 do prawie 19. Powiem tak, pijany nie byłem, ale na piwo to już nie miałem ochoty. Wypiłem jeszcze po robocie 1 Murphysa i od tej pory piwa do ust nie wziąłem. :D

Nie było az tak ciężko jak to nam się wydawało przed eliminacjami, balismy sie że sie lekko zmasakrujemy, tymczasem przed południem udało się zrobić po 2 lżejsze style, potem długa przerwa z bardzo smacznym obiadem i po jednym z mocniejszych. Efekt był tylko taki, że robiło się coraz weselej. Szczególnie, że Kopyr wymyślał coraz śmieszniejsze określenia sensoryczne miedzy innymi "aromat kiełbasy jałowcowej" co było zresztą bardzo trafne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że Kopyr wymyślał coraz śmieszniejsze określenia sensoryczne miedzy innymi "aromat kiełbasy jałowcowej" co było zresztą bardzo trafne :)

To faktycznie śmieszne określenie, zwłaszcza, że wymyślił je wegetarianin ;):). A może już nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie' date=' że Kopyr wymyślał coraz śmieszniejsze określenia sensoryczne miedzy innymi "aromat kiełbasy jałowcowej" co było zresztą bardzo trafne :)[/quote']

To faktycznie śmieszne określenie, zwłaszcza, że wymyślił je wegetarianin ;):). A może już nie? :D

To pewnie z tęsknoty za tym smakiem. :)

Ciekawy jestem piwo w jakim stylu miało ten aromat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym krótko poinformować o ciekawej możliwości przeprowadzenia oceny Waszych piw:

 

Przy stoisku PSPD w czasie festiwalu będą wystawione skrzynki, w których każdy będzie mógł zostawić swoje dowolne piwo domowe do oceny.

Po Birofiliach sędziowie podzielą się tą pracą, zabiorą te piwa do domu i będą je powoli oceniać w.g. arkusza ocen PSPD. Wyniki będą sukcesywnie publikowane w internecie lub przesyłane do zainteresowanego, w.g. życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie' date=' że Kopyr wymyślał coraz śmieszniejsze określenia sensoryczne miedzy innymi "aromat kiełbasy jałowcowej" co było zresztą bardzo trafne :)[/quote']

To faktycznie śmieszne określenie' date=' zwłaszcza, że wymyślił je wegetarianin :) :). A może już nie? ;)[/quote']

To pewnie z tęsknoty za tym smakiem. :)

Ciekawy jestem piwo w jakim stylu miało ten aromat?

Pewnie takie odjazdy mieli przy RIS'ie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie śmieszne określenie' date=' zwłaszcza, że wymyślił je wegetarianin :) :). A może już nie? :)[/quote']

To pewnie z tęsknoty za tym smakiem. :)

Ciekawy jestem piwo w jakim stylu miało ten aromat?

Pewnie takie odjazdy mieli przy RIS'ie :D

Właśnie nie. Przy Vienna Lagerze. :) DMS (czosnkowy) jakieś fenole (wędzone) i oto mamy jałowcową w płynie. ;)

 

Furorę zrobiło też stwierdzenie, że jeden z Vienna Lagerów był "bezczelnie fenolowy".

 

 

PS: nie, wegetarianinem od wielu już lat nie jestem. Co prawda z mięsa jem tylko rybinę, ale to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.