Skocz do zawartości

IX Konkurs Piw Domowych w Żywcu


skitof

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pierwszy raz zaproszony na festiwal piwowarów do Żywca. Proszę o sugestie ile piwa FAKTYCZNIE jest potrzebne do częstowania gości a ile należy zabrać na wymianę z innymi piwowarami?

Proponuję' date=' wieź tyle ile możesz, najwyżej przywieziesz do domu.[/quote']

Zaraz, zaraz. Od razu wozić z powrotem. Ja wezmę!

No i to mi się podoba, tylko czy zabierzesz kega na wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 497
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak zawsze w KPD w Żywcu będzie kilkunastu sędziów, w tym blisko połowa z zagranicy. Jednym z najbardziej prominentnych będzie Conrad Seidl. Dorobił się on przydomka "piwny papież" ze względu na swoją piwną krucjatę. Jest dziennikarzem TV i prasowym, autorem m.in Katechizmu piwa, a właśnie wydał podwójne DVD o piwie. Poniższy film to zwiastun tego DVD, w którym opisuje historię piwa, gatunki, a nawet zachęca do warzenia piwa w domu (początek drugiej połowy zwiastuna). Jak widać zna też polskie piwa, no przynajmniej jedno ;). Nie przegapcie sceny delektowania się piwem z 1,33 min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kompletowana jest lista sędziów zarówno na eliminacje, jak i na rundę finałową. Wszyscy zostaną przedstawieni, ale wszystko jest teraz na etapie dogrywania. Jak wszyscy potwierdzą swoją obecność przedstawimy pełną listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas powoli myśleć nad wysyłaniem piw do Żywca... :smilies:

Mailowałem z p. Magdą ze sklepu Piwowar: można skorzystać z uprzejmości p. Magdy i wysłać za pośrednictwem jej kuriera. Koszt: 22zł (do 30kg). Prośba tylko o dobre zabezpieczenie przesyłki. Oferta raczej dla osób z piwami w kilku kategoriach (ew. dla kilku osób w jednej paczce) - przy jednej czy dwu kategoriach bardziej się opłaca wysłać pocztą.

Ja pewnie skorzystam, bo w takiej cenie raczej kurier prywatnej osoby nie obsłuży, a o poczcie to nawet nie ma co myśleć przy wysyłce skrzynki piwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie skorzystam, bo w takiej cenie raczej kurier prywatnej osoby nie obsłuży, a o poczcie to nawet nie ma co myśleć przy wysyłce skrzynki piwa...

kuriera możesz mieć za 17-20zł wystarczy skorzystać z serwisów kurierskich (dwiepaczki , tanikurier itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie skorzystam' date=' bo w takiej cenie raczej kurier prywatnej osoby nie obsłuży, a o poczcie to nawet nie ma co myśleć przy wysyłce skrzynki piwa...[/quote']

kuriera możesz mieć za 17-20zł wystarczy skorzystać z serwisów kurierskich (dwiepaczki , tanikurier itp)

Hmm... faktycznie, przez dwiepaczki jest za 17,37 (dhl) lub 19,99 (ups). Ktoś z tego korzystał? Zwykła osoba fizyczna może wysłać?

Waldi: w kurJerzy ceny przesyłek zaczynają się od 24,47 (z vat) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawożę osobiście, w sumie nie daleko, a będę spokojny. Może ktoś wie, czy jest jakaś dedykowana osoba w piwiarni do zajmowania się piwami zgłoszonymi na konkurs, czy wystarczy przekazać piwo panią za barem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawożę osobiście, w sumie nie daleko, a będę spokojny. Może ktoś wie, czy jest jakaś dedykowana osoba w piwiarni do zajmowania się piwami zgłoszonymi na konkurs, czy wystarczy przekazać piwo panią za barem?

Ze strony Piwiarni Żywieckiej za odbiór piw odpowiedzialny jest Grzegorz Zwierzyna, ale oczywiście wszyscy są poinformowani, więc obsługa wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z dwiepaczki, kurier przyjechał do domu, odebrał i przesyłki dotarły do celu.

A powiedz czy się umawiałeś na konkretną godzinę odbioru? Bo na stronie piszą że czas podjęcia przesyłki w godzinach od 9 do 17 - a w tym czasie to ja raczej w pracy jestem. No, jakbym się uparł to mógłbym w domu być gdzieś o 16:30...

 

Ja z kolei wysyłałem UPSem przez www.tani-kurier.pl. Wysyłałem dwa razy i wszystko było ok. Kurier odebrał paczkę wtedy kiedy miał, paczka była następnego dnia na miejscu bez uszkodzeń. Ze swojej strony polecam.

Tu z kolei na ich stronie jest info:

"Kuriera można zamawiać o dowolnej dogodnej dla Państwa porze z możliwością wyboru przedziału godzinowego odbioru przesyłki" - to wygląda dużo lepiej - powiedz: o której zamówiłeś odebranie przesyłki?

 

Edit: no fakt: wysłanie przez sklep p. Magdy może nie jest najtańszym rozwiązaniem (ale i nie najdroższym), no i trzeba tam zawieźć paczkę, ale z kurierem nie pogadam o piwowarstwie. :beer:

A i przy okazji można kupić jakieś drobiazgi...

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można się jakoś dowiedzieć, czy paczka dotarła cała i zdrowa?

Oczywiście, do wszystkich piwowarów wysyłane będzie potwierdzenie o dotarciu paczki. We wszystkich sprawach związanych z konkursem proszę pisać na kpd@pspd.org.pl czyli bezpośrednio do komitetu organizacyjnego.

Edytowane przez skitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowalem wlasnie firme tani-kurier. Wczoraj wieczorem zamowilem i oplacilem usluge. Wlasnie przyjechal kurier i odebral paczke. Dla mnie bomba, odpadl mi wlasnie ostatni przypadek, w ktorym musze chodzic na poczte :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy się umawiałeś na konkretną godzinę odbioru? Bo na stronie piszą że czas podjęcia przesyłki w godzinach od 9 do 17 - a w tym czasie to ja raczej w pracy jestem. No, jakbym się uparł to mógłbym w domu być gdzieś o 16:30...

Ja akurat byłem w domu (czasem zostawiam u sąsiada lub jak dzwoni kurier czy jestem to mówię żeby zostawił lub zabrał z domu obok) , ale po pierwsze możesz zostawić komuś do wysłania to raz a dwa o ile pamiętam można podać inny adres odbioru niż twój domowy.

 

Z kurierami w dużych miastach to nie problem bo i tak cały dzień kursują po okolicy, u mnie nie mają stałej bazy więc przyjeżdżają jak im wyjdzie i jadą dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie przyjechał do pracy. Bez problemu.

Nawet nie musisz być na miejscu, wystarczy, że postawisz paczkę i list przewozowy przy wejściu. Byle nikt nie zwędził :D

Edytowane przez bimbelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.