Skocz do zawartości

Fermentor śmierdzący starymi drożdżami - nada się jeszcze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po ostatnim ważeniu zapomniałem opróżnić fermentora i zostawiłem warstwę drożdży na dnie. Pojemnik stał szczelnie zamknięty ok. pół roku. Wczoraj, jak go otwarłem, to się prawie przekręciłem taki był smród. Dokładnie go umyłem ludwikiem, a później wymoczyłem w OXI i jest niby czysty, ale trochę nieprzyjemnego zapachu zostało. Czy nada się jeszcze do czegoś ten fermentor? Czy mogę być pewni, że nie ma w nim żadnych bakterii?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek zastosowałbym metodę z kretem (tym bez aluminium)

Myślę że spokojnie będziesz mógł w nim fermentacje zrobić. Szczegóły zastosowania kreta znajdziesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jako, że to mój pierwszy post, to witam wszystkich :)

 

Pewnie pretenduję do nagrody Złotego Szpadla za odkopanie tematu, ale dręczy mnie jeden problem, a jako, że to moja pierwsza warka, to nie wiem, czy tak ma być, czy nie. Po zlaniu na cichą, od razu umyłem fermentor gorącą wodą, pozbywając się drożdży i wszelkich osadów. Potem zdezynfekowałem go Oxi i zostawiłem do wyschnięcia. Wydobywa się z niego zapach jakby sera pleśniowego, przy czym jest czyściutki i gładziutki. Czy ten zapaszek jest normalną pozostałością po drożdżach, czy powinienem go umyć jakimś detergentem/innym środkiem?

 

EDIT: Dodam jeszcze, że ten zapach nie jest jakiś bardzo ostręczający. Po prostu jest wyraźnie wyczuwalny.

Edytowane przez Willow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt za 'Złoty szpadel'. Dobrze jest jeszcze po wszystkich odkażaczach przetrzeć zabawki czystym spirytusem, zapachy znikają do neutralnego posmaku (tak jest u mnie, pirosiarczyn potasu ma mocny posmak). Ręcznikiem papierowym do sucha i po problemie. Mam spirytus do szelaku (politura do mebli) 99%, wersja dość czysta, są też skażone i się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne i nieszkodliwe, jakbym mógł to bym w moich fermentorach cały czas nos trzymał- tak pieknie pachną drożdżami, chmielem itp, pozdrawiam

 

mam to samo, moje fermentory mogły by robić za odświeżacz powietrza, albo zapach do samochodu :) generalnie rozbawiłeś mnie tym postem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.