Skocz do zawartości

Keg 5 l - jaka jest trwałość piwa po otwarciu?


Afro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zrobić kolejną warkę, tym razem nie chcę jej rozlewać do butelek tylko do takich kegów:

http://browamator.pl/szczegoly.php?Mini-keg_5_l__uszczelka_standard&przedm=1399483&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F165992%2F183146&sortuj=kod

 

Do tego kranik na co2:) Tylko teraz pytanie jaka jest trwałość piwa po otwarciu takiego kega, bo wiadomo od razu 5 l nie wypije :beer: Da radę po otwarciu takie piwko spijać przez miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 6 szt z BA. Używam ich od 2 lat. Mam mieszane odczucia. Mają swoje zalety ale też i wady.

 

Zalety:

- względnie małe gabaryty

- poręczność

- możliwość używania gdy nie mamy możliwości zbudowania kegatora np mało miejsca

- możliwość schłodzenia w zwykłej domowej lodówce (nawet gdy w niej są inne produkty)

 

Wady:

- dość drogi system

- rdzewienie w okolicach szwów i wlewu

- szybkie nagrzewanie się beczki po wyjęciu z lodówki (zwłaszcza w gorące letnie dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam! wiem, pewnie złota łopata..:naughty:

Mam takie keg z Bierhalle. Do góry korek do wlewu, na dole kranik przekręcany i wyciągany, potem leje się na przycisk. 

Czy nadaje się to ponownego użytku? Czy jeśli naleje normalnie , refermentuję cukrem, tak jak w butelki , to czy nie rozwali kranika czy korka? i czy da się to rozlewać? czy będzie można rozlać tylko cześć, czy raczej całość jak już się otworzy? ( odgazowanie , infekcja itp.). Nie mam ochoty inwestować w jakieś rozlewaki, kraniki na naboje CO2 czy coś takiego. Ale skoro w browarze to tak rozlali to chyba powinno dać radę?

 

 

Mam też termos turystyczny ok. 10L, z kranikiem na dole, obudowa plastik, wewnątrz szklany, czy jest szansa żeby użyć go jako kega? czy raczej nie ma szans żeby wytrzymał ciśnienie refermentacji ?

Edytowane przez pingwin71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.