Skocz do zawartości

Polski Cascade i Centennial


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

@elroy:

ps: miałem pomysł wrzucenia jednego do szklarni, ale ojciec "wjechał" z pomidorami i sobie podarowałem :okey:

Wlasnie, tak poza tematem to czy obecnosc pomidorow szkodzi innym roslinom? Z botaniki to kiepski jestem raczej :)

 

Slyszalem kiedys ze nie powinno sie trzymac ogorkow i pomidorow w jednej szklarni ale nie znalazlem wytlumaczenia dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem kiedys ze nie powinno sie trzymac ogorkow i pomidorow w jednej szklarni ale nie znalazlem wytlumaczenia dlaczego.

Well miejskie legendy kwitną i owocują...

ogórki posiadają substancje rozkładające witaminę C, więc odradza się mieszania jednego i drugiego w sałatce (bo enzym z ogórka zredukuje wit C z pomidora)

Na mój gust to zbędne, ale zrozumiałe. Natomiast tabu sadzenia ogórków i pomidorów w jednej szkalni to działanie czysto magiczne i to bezsensowne, chyba że o czymś nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem dobrymi sąsiadami chmielu są ostre papryki, czosnek i pomidory, bo tych rzeczy nie lubią szkodniki chmieli. Ja kiedyś z tego powodu posadziłem pomidory pomiędzy chmielem, ale nie przypilnowałem i chmiel zaczął się wspinać na pomidory i je połamał i podusił. Ale papryka i czosnek rosły dobrze między chmielem.

 

A w temacie sadzenia ogórków i pomidorów razem to podobno one używają te same składniki mineralne i mogą się wzajemnie z nich "okradać", przez co potem mają mało smaku. Podobno dobrze jest sadzić razem pomidory i bazylię.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja słyszałem dobrymi sąsiadami chmielu są ostre papryki, czosnek i pomidory, bo tych rzeczy nie lubią szkodniki chmieli. Ja kiedyś z tego powodu posadziłem pomidory pomiędzy chmielem, ale nie przypilnowałem i chmiel zaczął się wspinać na pomidory i je połamał i podusił. Ale papryka i czosnek rosły dobrze między chmielem.

 

A w temacie sadzenia ogórków i pomidorów razem to podobno one używają te same składniki mineralne i mogą się wzajemnie z nich "okradać", przez co potem mają mało smaku. Podobno dobrze jest sadzić razem pomidory i bazylię.

ciekawe. slyszalem, ze tez jest dobrze miec tez wsadzony groch, ale z innego powodu. pod koniec sezonu dobrze jest okryc chmiel grochem bo jak sie rozklada to dostarcza duzo azotu chmielowi i rosnie ladnie pieknie i zielono na nastepny sezon. jeszcze tego nie prubowalem. nie pamietam czy to chodzilo o sam groch czy tez te lodygi grochu itd.

 

edit: powinienem sie martwic o jakies nawozenie teraz jak juz wyskoczyly z ziemi?

zeus (columbus) mi tak szybko zapierdziela po tym sznurku, ze boje sie, ze ta predkosc go wyrwie razem z korzeniami :)

Edytowane przez BrowarmistrzNY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pięć sadzonek wzeszły cztery po czym są trzy :o Cholerne ślimaki niczego nie odpuszczą. Już posypałem granulatem i na drugi dzień zobaczyłem kilkadziesiąt zwłok. Mam nadzieję że jeszcze wszystkie się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też chętnie przyjmę do swojego chmielnika obie odmiany. Przysypałem ziemią kilka pędów bocznych odmian: Magnum, Marynka, Perle, Lubelski, Hallertau, więc jak się ukorzenią to na jesień mogę kogoś paroma sadzonkami obdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie też na jednym Centennial są kwiatki a jeszcze nie dotarł na 5m. foto2 Jeden Cascade i ma ponad 5m. i jakiś mini plon na jedną warkę może będzie ;) . foto3 Scooby pisał że w tym roku że u niego jakoś marnie rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie Centennial jeden urósł na prawie 4m drugi na 2m. Na większym jest są szyszki takie jak u Ciebie chociaż w dolnej partii bierze je jakaś zaraza ;) . Cascade jest lepszy, bo dwa krzaki mają 5m i są dość ładne szyszki, a trzeci ma 2,5m i jakieś nie wiadomo co obrodziło. Chmielobranie Cascade będzie chyba za jakieś dwa tygodnie. Tak jak u Ciebie bardzo późno pojawiły się zawiązki szyszek. Scooby pisał że w tym sezonie u niego też słabo rośnie. Zaczynam się obawiać ruszania korzeni na wiosnę. ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i się okazało że mam nie trzy krzaki cascade a dwa. Po owocach poznacie i poznałem, gdzieś musiała nastąpić pomyłka :rolleyes: Oczywiście już po zbiorach. W pierwszym sezonie z dwóch krzaków cascade 250g. a z trzech centenniala 100g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Niech się mnożą jak króliki :D Oczywiście jeśli się rozmnożą to ze swojej strony pierwszy jest w kolejce Zico, który trzymał rękę na pulsie od początku akcji. Wtedy myślałem że scooby żartuje , a jednak doszło do realizacji operaracji chmiel z za wielkiej wody. To się w głowie nie mieści że prościej jest dostać sadzonkę chmielu z ameryki niż czeskiego żateckiego ;) Scooby jeszcze raz dzięki!

 

no juz blisko coraz bliżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.