Skocz do zawartości

Polski Cascade i Centennial


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Dzięki uprzejmości kolegi scooby_brew (któremu jeszcze raz dziękujemy) do Polski dotarły kilka dni temu sztobry Cascade i Centennial. Aktualnie posadzone są u Jejskiego (Siemianowice Śląskie) i u mnie (Kraków)

Jeżeli ktoś w nowym sezonie (choć nie gwarantujemy tego na 100% - bo różnie bywa z roślinami, ale mamy głęboką nadzieję, że nic im nie będzie) jest chętny na posadzenie u siebie tych odmian, proszę poinformować nas w tym wątku. Myślę, że warto aby w chmielnikach zagościły nowe odmiany :lol: Przekonamy się też, jak zmiana klimatu odbije się na aromacie. Akcja oczywiście nieodpłatna. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się mnożą jak króliki :lol: Oczywiście jeśli się rozmnożą to ze swojej strony pierwszy jest w kolejce Zico, który trzymał rękę na pulsie od początku akcji. Wtedy myślałem że scooby żartuje , a jednak doszło do realizacji operaracji chmiel z za wielkiej wody. To się w głowie nie mieści że prościej jest dostać sadzonkę chmielu z ameryki niż czeskiego żateckiego :P Scooby jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak głosił slogan w sali od fizyki i chemii w mojej podstawówce (co stało się moim motem życiowym)

"bez eksperymentu nie dowiemy się niczego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile posadził Andrzej, ale u mnie poszło do grządki 10x Cascade i 5 Centennial. Myślę, że w 2012 powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych. Ciekaw jestem bardzo efektów.

 

ps: miałem pomysł wrzucenia jednego do szklarni, ale ojciec "wjechał" z pomidorami i sobie podarowałem :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czeka mnie pracowity przyszły rok.... myślę, że chętnie przygarnę "zestaw" po dwa (jednym?) z każdego.

 

mimazy - dobry tekst: "bez eksperymentu nie dowiemy się niczego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trochę przesadzacie z tymi obawami na temat klimatu, w końcu Oregon z kąd pochodzą te chmiele tak bardzo nie różni się w klimacie od Polski. Poza tym, browarnicy domowi w Stanach chodują je we wszystkich klimatach, od Arizony z klimatem suchym pustynnym, poprzez Florydę z klimatem wilgotnym tropikalnym aż do North Dakoty z klimatem przypominającym Syberię. I jakoś im te chmiele rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posadziłem 3xcascade i 2xCentennial. Przestraszyłem się jak rozrosły moje 3 letnie chmiele, a miejsca bez ograniczeń na ogródku nie mam. Ciekawe czy w pierwszym sezonie da jakiś symboliczny plon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak bez kwarantanny posadziliście? :okey:

 

A tak na marginesie wciąż mam problem z suszeniem szyszek. Fiku, miku i zero aromatu. Gdzieś paruje, a ostatnio unikałem wysokiej temperatury.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie było jak z rakiem amerykańskim (pręgowanym) i norką amerykańską :okey:

A co było ? :)

Rozpanoszyły się za bardzo :). Rak amerykański wypiera nasze gatunki - raka szlachetnego i błotnego. A norka amerykańska norkę europejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.