Skocz do zawartości

Polski Cascade i Centennial


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma w sprzedaży nasion do chmieli piwnych jak Cascade. Te sprzedają tylko jako sadzonki z wyżej wymienionych powodów. On zobaczył na necie nasiona do chmieli ogrodniczych/dekoracyjnych. http://seedrack.com/indiv/humulus_lupulus.html?gclid=CPCm2L_CkbsCFcVFMgodnHwAuA

 

bardzo logiczne jest to co napisał makaron. Przesylam linka do oferty mojego sprzedawcy http://m.ebay.com/itm/111215065728?nav=SEARCH&sbk=1

nie wygląda mi to na chmiel ogrodniczy :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to opisz tu jak ci z tym pójdzie. Jak z nasion wyjda ci sadzonki to je przesadz w końcu marca. Potem będziesz musiał oddzielić krzaki męskie, chyba najlepiej gdy pod koniec lata pokażą się kwiaty, wyrzuć te bez kwiatów (czy krzaki męskie są bez kwiatów?), ale wykop je dokładnie żeby nie wróciły za rok. Krzaki zasadz ok 1m od siebie, co najmniej 3m jeżeli są różne gatunki.

Zasadź je w kopkach ok 30cm wysokości albo w podniesionych grządkach (jak ja) bo chmiele mogą się utopic po większym deszczu.

Daj im wystarczająco miejsca żeby rosły w gore, one rosną na wysokość ok 15m. Nawożenie, podlewanie, ochrona przed szkodnikami I chorobami.

I to chyba wszystko :) To są moje Cascades I Centennials:

2012-07-24_14-40-14_41.jpg

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuć te bez kwiatów (czy krzaki męskie są bez kwiatów?)

w/g wikipedii męskie też mają kwiaty.

 

Co do "płci" nasion to jest coś takiego jak nasiona feminizowane ale nie wiem czy w tym przypadku takie otrzymam. Czy myślicie, że już w pierwszym roku mogę doczekać się choćby jednej szyszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili Państwo,

 

nie wiem kogo to może interesować ale czytam troszkę o uprawie chmielu od ziarna i znalazłem takie cudo. http://infinitegardens.blogspot.com/2008/03/growing-hops-from-seed.html

 

Z tego wynika że można oczekiwać szyszek już w pierwszym sezonie :| oby mieli rację :)

 

co do płci nasion to może być ona sztucznie determinowana to jest ciekawe info tu (dla niecierpliwych 3 strona): http://www.ib-pan.krakow.pl/pubs-pdf/Wiadomosci%20Botaniczne/1967/11_d269-280.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Są szanse na amerykańskie odmiany sadzonek lub sztobrów. jestem z Torunia

?

Podbijam, chętnie nabyłbym 1-2 sadzonki, szczególnie Cascade, prosiłbym tylko o podanie ceny, sadzonki mógłbym odebrać w Krakowie lub na Podkarpaciu.

Edytowane przez inco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W tym roku założyłem chmielnik, chmiel rośnie wyśmienicie, zbiory udane, mam tylko jeden problem brakuje moim chmielom do towarzystwa Cascade i Centennial. Chętnie zakupiłbym chociaż 2 sztobry albo 2 sadzonki. Proszę o odpowiedź na priv, bo jestem strasznie zdeterminowany, i w przypadku braku ofert będę niestety zmuszony do zamówienia nasionek. Może jest ktoś chętny na nasionka i sensownym byłoby zrobić zamówienie grupowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku założyłem chmielnik, chmiel rośnie wyśmienicie, zbiory udane, mam tylko jeden problem brakuje moim chmielom do towarzystwa Cascade i Centennial. Chętnie zakupiłbym chociaż 2 sztobry albo 2 sadzonki. Proszę o odpowiedź na priv, bo jestem strasznie zdeterminowany, i w przypadku braku ofert będę niestety zmuszony do zamówienia nasionek. Może jest ktoś chętny na nasionka i sensownym byłoby zrobić zamówienie grupowe?

 

http://www.piwo.org/topic/14083-od-nasionka-czyli-cos-dla-upartych/

CZUWAJ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuwaj, b. dawid mam pytanie jak tam u Ciebie ze zbiorami twoich chmieli z nasion - było coś w tym roku? Jakie ostatecznie roślinki Ci wyrosły, same żeńskie? Ile mniej więcej ziarenek wykiełkowało, a ile padło? Czy wszystkie nasionka z beerseeds.com są pakowane po 25 sztuk? Koszt przesyłki od strony sprzedawcy wyniósł Cię tylko 6 dolarów? Jakie warto odmiany zakupić? Pytań dużo ale chcę sam spróbować jak smakuje chmiel wyhodowany od nasionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poszukałem na razie w necie to wychodzi mi na to, że jeśli chodzi o cascade to najlepiej zakupić w http://www.eickelmann.de/ . Mają tam też parę innych niemieckich odmian wartych uwagi i czeski chmiel Saaz. Oni sprzedają sadzonki nie sztobry ani nasiona, także można nawet 1 lub dwie sztuki zakupić i powinny rosnąć. Najkorzystniej byłoby zakupić grupowo bo im więcej tym taniej wychodzi. Np. Cascade to od 1-9 sztuk - 5,95 EUR, od 10-49 sztuk - 4,45 EUR, powyżej 50 sztuk - 3,95 EUR. Może ktoś tam zakupił już coś i może się pochwalić jak to wygląda, czy sadzonki trafiły w dobrym stanie i jak długo trwało dostarczenie paczki. Można zacząć zbierać chętnych na wspólny zakup i sfinalizować akcję w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co poszukałem na razie w necie to wychodzi mi na to, że jeśli chodzi o cascade to najlepiej zakupić w http://www.eickelmann.de/ . Mają tam też parę innych niemieckich odmian wartych uwagi i czeski chmiel Saaz. Oni sprzedają sadzonki nie sztobry ani nasiona, także można nawet 1 lub dwie sztuki zakupić i powinny rosnąć. Najkorzystniej byłoby zakupić grupowo bo im więcej tym taniej wychodzi. Np. Cascade to od 1-9 sztuk - 5,95 EUR, od 10-49 sztuk - 4,45 EUR, powyżej 50 sztuk - 3,95 EUR. Może ktoś tam zakupił już coś i może się pochwalić jak to wygląda, czy sadzonki trafiły w dobrym stanie i jak długo trwało dostarczenie paczki. Można zacząć zbierać chętnych na wspólny zakup i sfinalizować akcję w kwietniu.

Jeżeli byli by chętni mogę podjąć się realizacji tego zamówienia. Mieszkam na pograniczu PL-DE. Mogę wziąć wysyłkę na adres DE i potem rozesłać chmiele po Polsce.

 

Wysyłka to 8,90€=to ok 38zł, plus wysyłka w PL (wg cennik PP) 9,50, więc koszt wysyłek przy 10 osobach to 13,30, przy 20 osobach 11,40.

Jeżeli będzie kilka osób chętnych na jeden gatunek, ceny też spadną.

Tak na szybko, chmiele aromatyczne:

Cascade: do 9szt - 5,95€ / powyżej 9szt. - 4,45

Gimli: 5,95€ / 4,45€

Hallertauer Aroma: 4,95€ / 4,45€

Hallertauer: 4,95€ / 4,45€

Hersbrucker: 4,95€ / 4,45€

Opal: 4,95€ / 4,45€

Perle: 4,95€ / 4,45€

Saazer: 4,95€ / 4,45€

Saphir: 4,95€ / 4,45€

Smaragd: 4,95€ / 4,45€

Spalter Select: 4,95€ / 4,45€

Spalter Spalt: 4,95€ / 4,45€

Tettnanger: 4,95€ / 4,45€

Tradition: 4,95€ / 4,45€

Chmiele goryczkowe:

Merkur, Target, Magnum, Taurus, Hallertauer Bitter, Northern Brewer: 4,95

Jeszcze jest czas, więc można spokojnie zebrać grupę osób.

Jeżeli byliby chętni założymy wątek z zapisami.

 

 

-----------------------

Taki mały update bo dopiero doczytałem powyżej 70€ wysyłka w DE za free, więc koszty wysyłki to 9,50zł.

Edytowane przez keisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.