Skocz do zawartości

Polski Cascade i Centennial


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

...

Jedynie nie będzie się dało po prostu przyjechać do mnie po nie, bo przenoszę chmiele ze względów ekologicznych na działkę koło Parku Ojcowskiego.

Bywam u siostry w Stokach k.Skały wiec może udało by się kiedyś zgrać i też bym zachmielił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na wieś :) Tzn w zasadzie zapomniałem tylko wspomnieć, że mój Centennial ogólnie był w słabej kondycji coś i mam nadzieję, że tą słabą zimę przetrwa (coś go dopadło w okolicach lipca). Ale Cascade ma się dobrze i go w takim razie rozsadzę dużo. Myślę, że na zapisy to za wcześnie (nie chcę kogoś ominąć przypadkiem). Jeszcze sadzonek nie robiłem, ale na oko to tak chyba koło kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odmian będę mógł zaoferować na pewno popularne polskie odmiany, 1-2 amerykańskie (jw), oraz może jak będzie ku temu aura to jeszcze Spalt, Tettnanger.

Z chęcią przygarnął bym co się da :) O ile uda mi się założyć w tym roku chmielnik, bo rzadko bywam w rodzinnych stronach.

A tak z offtopu to czy jest może jakaś literatura, która przybliżała by uprawę chmielu w skali mikro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie temat idzie do obserwacji i piszę się na to co będzie możliwe. Jeśli uda się chmielnik to również zobowiązuję się podzielić, a więc... aby do wiosny ;)

 

@nikiboom trzeba przelecieć ten temat http://www.piwo.org/topic/303-chmielnik-sezon-2008-2012/ trochę nam się rozjaśni ;)

Edytowane przez janior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przelecieć ten temat nam się rozjaśni

 

Właściwie to już to przeczytałem, zresztą jak większość forum :D Ale co ksiązka to książka.

 

 

W mikro to ciężko, ale na pewno w Piwowarze Wiosna 2011 jest chyba wszystko co trzeba wiedzieć.

Ok, dzięki. Przy następnych zakupach dodam do listy.

Pewnie i tak zdam się na swój rolniczy instynkt :D

Edytowane przez nikiboom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też może bym był zainteresowany. Mieszkam teraz w bloku i muszę tylko pogadać z ojczulkiem czy zechce czasem na uprawę zerknąć :) Mógłby ktoś powiedzieć ile można uzyskać chmielu z jednego krzaka? Znaczy czy stosunek wkładu pracy w uprawę do uzyskanej ilości/jakości chmielu jest w miarę opłacalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości, to kluczowe będzie suszenie chmielu. Uprawa jest raczej prosta. Mi się to w warunkach domowych nie udało (choć też nie walczyłem z tematem za bardzo), ale miałem porównanie od szyszek z przetwórstwa i różnica w aromacie była znaczna na moją niekorzyść. Na pewno suszenie na gazecie na strychu które uskuteczniałem nie było dobrym rozwiązaniem. Za dawnych lat hodowałem chmiel na balkonie w bloku w doniczce i rósł ładnie :)

Parafrazując gimnazjalistów. Sadzić, zbierać, zagotować ;)

 

Znaczy czy stosunek wkładu pracy w uprawę do uzyskanej ilości/jakości chmielu jest w miarę opłacalny?

 

Zdecydowanie nie opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie zadobyłbym coś aromatycznego / dualnego.

 

Swoją Marynkę suszyłem suszarką do żywności. Wydaje mi się, że efekt lepszy niż suszenie na 'gazecie' obok.

Uprawa to pikuś :P nawet na słabej ziemi. Grunt to podlewać obficie ale z wyczuciem (co by to wszystko w wodzie nie stało).

Ciekawy jestem jak to zimuje , bo dopiero w tamtym roku pierwszy sezon miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie - pierwszą partię próbowałem suszyć na gazetach w blaszanym garażu, ale że szło to marnie, to przerzuciłem się na suszarkę do żywności (grzybów/owoców) - tutaj poszło praktycznie w noc i w moich warunkach to chyba najlepsze rozwiązanie

 

Co do podlewania - trzeba dużo, szczególnie w upały, ale ja codziennie miałem pomocnika ze swoją konewką, więc było mi raźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeżeli ktoś ma jakieś fajne sztobry albo sadzonki hamerykanckie, to ja bardzo chętnie, bo akurat się w piątek wezmę za sadzenie, to jeszcze bym przestrzeń zagospdarował

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejka jest jak korek na Zakopiance w długie weekendy ;)

Nie wiem jak sadzonki, bo ja muszę mieć z czego je zrobić, chmiel u mnie ma dopiero z 1m, więc trzeba czekać, aż się rozrośnie.

Będzie tylko Cascade, Centennial nie przeżył zimy.

 

Postaram się, żeby podzielić na wszystkich zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już może używał polskiego Cascade'a i Centennial'a ? Są jakieś różnice smakowe?

 

Nie zauważyłem wpisu. Szyszki w zapachu były bardzo ciekawe i obiecujące. Niestety nie miałem jak wysuszyć zbiorów i robiłem to siłami natury na strychu. Wyszło siano i finalnie nie dodałem go do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.