Skocz do zawartości

Polski Cascade i Centennial


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeden Cascade nieśmiało się przebija. Jak sądzicie pora rozkopywać ?

Elroy, ja wątpię żeby drugiego roku były już odnóżki. Ja musiałem czekać aż do 3-ego roku na odnóżki. Zwłaszcza, że z tego co rozumiem wy pocieliście te sztorby na dosyć małe kawałki, może być jeszcze dłużej.

 

 

 

 

Wrzućcie Panowie jakieś zdjęcia własnych chmielników. Jestem ciekaw jak to wygląda w domowym browarze :)

 

2011-07-31_12-18-29_374.jpg

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do końca mnie przekonałeś Scooby. Miałem poważne obawy o ruszanie jednorocznych sztobrów. Niestety nie będę w tym roku dzielił amerykańców! Przepraszam wszystkich którzy w tym sezonie mieli nadzieję. Oczywiście zgodnie z obietnicą się podzielę, ale dopiero w przyszłym sezonie. Jeszcze raz dzięki Wiesiek. Jeszcze pytanie do Ciebie. Czy udało się ukorzenianie pędów przez ich zakopywanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się ukorzenianie pędów przez ich zakopywanie?

Nie. Wydaje mi się, że niechcący rozkopałem je podczas czyszczenia chmielnika z chwastów i dzikiej trawy.

 

Niestety nie będę w tym roku dzielił amerykańców!

Dziękuję ci Jeski że nie będziesz mnie dzielił :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dlatego napisałem sadzonki a nie sztobry, przecież chmiel można sadzić przez cały okres letni. Sadzonki robię przez przysypanie odrostu i do jesień ukorzenia się bez problemów. Oczywiście sztobry na wiosnę chętnie przygarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

W tym roku będę robił z 10-15 sadzonek (nie sztobrów), więc proszę się zgłaszać na wiosnę. Oczywiście za darmo, jedynie ew. koszta wysyłki pocztą.

Jedynie nie będzie się dało po prostu przyjechać do mnie po nie, bo przenoszę chmiele ze względów ekologicznych na działkę koło Parku Ojcowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.