Skocz do zawartości

Polscy Piwowarzy Domowi ? Krzysztof Juszczak, Browar Pod Starą Pipą


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Obowiązkowo trzeba nakręcić uaktualnienie - josefik z nowym browarem pewnie znów zaszaleje :).

 

Reportaż super jednak napiszę kilka uwag od siebie (może w przyszłości się przydają):

-to na co zwrócili uwagę koledzy wcześniej - dźwięk

-więcej światła w ujęciach z browaru (wiem że nie jest o to łatwo) - w domu oświetlenie bardzo mi się podobało.

-kilka więcej wstawek z muzyką (początek był kapitalny)

-może opis robić do każdej części procesu, a nie tylko do wysładzania?

 

Kto będzie bohaterem następnej części?

 

A co do żon - moja już nic nie mówi. Nie wiem czy dlatego, że jej to nie przeszkadza czy ma już po prostu dość.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kto będzie bohaterem następnej części?

Jest kilka osób na celowniku - niestety nie zdradzę :)

No trudno. Ale może napisz wcześniej (przed premierą reportażu), żeby było wiadomo czego (kogo) się spodziewać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo trzeba nakręcić uaktualnienie - josefik z nowym browarem pewnie znów zaszaleje :P.

 

Reportaż super jednak napiszę kilka uwag od siebie (może w przyszłości się przydają):

-to na co zwrócili uwagę koledzy wcześniej - dźwięk

-więcej światła w ujęciach z browaru (wiem że nie jest o to łatwo) - w domu oświetlenie bardzo mi się podobało.

-kilka więcej wstawek z muzyką (początek był kapitalny)

-może opis robić do każdej części procesu, a nie tylko do wysładzania?

Poprawa dźwięku to priorytet. Oświetlenie było, ale jakoś potem gdy w garażu były cztery osoby musieliśmy je ewakuować, bo nie można się było zmieścić. Z muzyką jest tak, że niestety nie wszystko można sobie podłożyć gdyż prawa autorskie wchodzą i kicha. Chcieliśmy jako podkład dać muzykę, która jest związana z osobą przedstawioną w filmie, ale ta nawet po wyciszeniu była zbyt ciężka :lol: Opis powinien być a jeśli go nie było to źle :D Musieliśmy na to przestać zwracać uwagę już gdy poprawki inne były wprowadzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elroy!

A nie wiesz, że celowanie do ludzi i żywych istot jest zakazane? Swoją drogą aż zacząłem się zastanawiać, że ja nie miałbym o czym opowiadać (o pokazywaniu nie wspomnę).

 

Nie oglądałem, bo siedzę w pracy. Przeskoczyłem po paru klatkach. Dla mnie najlepsze zaczyna się w 6:25 i trwa do 6:48.

Josefik! Super stwory!!!! Wypożycz jednego, Weronika zagłaska go na śmierć :lol:

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opis zwróciłem uwagę tylko przy wysładzaniu - może po prostu przegapiłem resztę. :P Niestety obawiam się, że w prawie każdym browarze będzie ciasno dla 4 osób i sprzętu.

Morał z reportażu jest taki: josefik - do następnego filmu zacznij słuchać czegoś lekkiego (doda?) :lol:

 

Ogólnie bardzo mi się podobało, nie mogę doczekać się następnej części. Są plany wydania na DVD lub pobrania filmu na dysk?

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Tomek się zgodzi to mogę udostępnić plik.

 

Mam jeszcze jedno pytanie na przyszłość. Czy długość filmu jest odpowiednia? Nie wiedzieliśmy w jakim czasie się zamykać. Miało być krócej, ale się nie dało. Jak by było dłużej weszłoby więcej materiału, ale baliśmy się, że nudne może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mógłby być dłuższy. Jednak jak na standardy internetowe jest bardzo długi. :lol: Trzeba się zastanowić dla kogo jest ten reportaż. Czy chcemy zachęcić innych do warzenia (musi być krótko i niezbyt skomplikowanie) czy po prostu przedstawić piwowarów ich rodziny i browary innym piwowarom (może być dłużej i bardziej szczegółowo). W tej chwili (wg. mnie) mamy coś pomiędzy. Może to dobre rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Tomek się zgodzi to mogę udostępnić plik.

 

Mam jeszcze jedno pytanie na przyszłość. Czy długość filmu jest odpowiednia? Nie wiedzieliśmy w jakim czasie się zamykać. Miało być krócej, ale się nie dało. Jak by było dłużej weszłoby więcej materiału, ale baliśmy się, że nudne może być.

jeśli chodzi o piwowarów domowych to nigdy nie będzie za długo. Jeśli chodzi o propagowanie piwowarstwa wśród osób nie z branży to może jest za długie. Wiem że to 2 razy więcej roboty, ale na przyszłość można pomyśleć o wersji full dla piwowarów domowych i skrót dla zwykłych ludzi.

 

Edit: Grzechu pierwszy :lol:

Edytowane przez Wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Grzechu pierwszy :P

Chociaż raz - zazwyczaj to ja się spóźniam :lol:

Tak sobie pomyślałem, że jeśli film ma zachęcić do warzenia to musi być filmik z browarem "w garnku". Jak ktoś początkujący (lub żona :D) zobaczy browar Krzysia to wystraszy się oprzyrządowania i zrezygnuje z piwowarstwa. Czyli jest to reportaż dla nas --> może być dłuższy.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że jeśli film ma zachęcić do warzenia to musi być filmik z browarem "w garnku". Jak ktoś początkujący to zobaczy (lub żona :P) to wystraszy się oprzyrządowania i zrezygnuje z piwowarstwa.

"Browar w pudełku". :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - piwowarstwo w garnku, na płycie indukcyjnej, w bloku. Ekstremalnie. :lol:

Dla mnie grzałki, sterowniki, kadzie z kegów i taborety gazowe - to jest ekstrema. Ja mój browar muszę wnieść do mieszkania 3 piętra po schodach, a potem latać z piwem w te i nazad do przelewania. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższej okazji poproszę Cię Josefik o autograf ;) oczywiście przy piwie :P

Na kuflu niech wygraweruje. :D

Tak sobie pomyślałem, że może Josefik wypuścić limitowaną edycję Kolscha, którego wtedy warzył z miejscem na dedykację dla fanów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z muzyką jest tak, że niestety nie wszystko można sobie podłożyć gdyż prawa autorskie wchodzą i kicha.

Toż macie kompozytora na piwo.org :lol: Dajcie tylko odpowiednio wcześniej znać, a coś skrobnę... przy piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z muzyką jest tak' date=' że niestety nie wszystko można sobie podłożyć gdyż prawa autorskie wchodzą i kicha.[/quote']

Toż macie kompozytora na piwo.org :lol: Dajcie tylko odpowiednio wcześniej znać, a coś skrobnę... przy piwie.

W każdym gatunku? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem. Mam kilka uwag. :P Krytycznych. :lol:

 

1. Strasznie mnie wkurzały te napisy końcowe, kiedy żona Josefika wygłaszała swoje kwestie. Czekałem tylko kiedy ekran podzielony zostanie na pół i z prawej strony będzie zapowiedź hitu na sobotę.

2. Za długie, nawet dla maniaków trzeba by to skrócić o 1/3, a najlepiej o połowę. Wiem jaki to ból, wycinać swoje dzieło, ale bardzo by na tym zyskało.

3. Za dużo dłużyzn gdzie nikt nic nie mówi, zbliżenia na mieszadło, śrutownik. Kino moralnego niepokoju się z tego robi.

4. Za głośna muza i dźwięki śrutowania w stosunku do kwestii wypowiadanych przez josefika. Jakbym to oglądał wieczorem, to bym musiał non stop kombinować z regulatorem głośności.

5. Trochę za duży chaos kompozycyjny. Nie wiem czy był jakiś scenariusz, ale jeśli nie było to trzeba nad nim pomyśleć. Pytania muszą być przygotowane wcześniej.

6. Przy oprowadzaniu po browarze przydałoby się, żeby kamera trochę dynamiczniej pokazywała poszczególne elementy.

 

Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.