Skocz do zawartości

Polscy Piwowarzy Domowi ? Krzysztof Juszczak, Browar Pod Starą Pipą


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Kopyr. Całkowicie się ze wszystkim zgadzam. Dlatego sam nie do końca jestem zadowolony z produkcji. Tomek może potwierdzić co mu w mailach pisałem :P Popełniliśmy wiele błędów i jesteśmy tego świadomi. Następnym razem wiemy czego unikać a i sama formuła musi się lekko zmienić. I w tej nowej formule właśnie zetniemy tą 1/3.

Z tego miejsca obiecuje, że będzie lepiej!

Tymczasem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytając niektóre wypowiedzi dochodzi się do wniosku, że najlepiej zrobić wideoklip dla dzieci neostrady. Wiem takie czasy, że ma być szybko chwytliwie i efektownie, ale chyba nie wszystko w dzisiejszym świecie musi podążać w tym kierunku.

Edytowane przez misiuzeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł naprawdę zacny, gratulacje!

 

Jednak podobnie jak Kopyr i inni mam parę uwag:

 

1. Jak wspomnieli poprzednicy były problemy z dźwiękiem i szumy. Wiertara dała czadu.

2. Jak dla mnie 25min to jest zdecydowanie za długo. 15-20 min było by ok. Za dużo było dłużyzn, że nic się nie dzieje, nikt nic nie mówi, nic nie jest napisane na ekranie. Podczas warzenia proponował bym przebitki i skróty i opis na ekranie co się w danym momencie dzieje.

Bo patrzenie przez nie wiadomo ile np. na pikanie sterownika jest mało zajmujące. Warto by było to skrócić i skondensować.

3. W związku z powyższym trzeba by określić "target" (okropne słowo), czyli kto ma być głównym odbiorcą cyklu. Amatorzy, początkujący, którzy chcą zacząć a nie wiedzą jak, czy doświadczeni piwowarzy.

4. Powinna pojawić się jakaś muzyka w tle (może coś na licencji Creative Commons?). Te dźwięki na początku straszny mrok :lol:

5. Zabrakło mi podania informacji jakie piwo warzymy, pokrótce jakie ma cechy, jaki słód sypiemy, chmiel itd. Chociażby zdawkowo, ale żeby było.

6. Jaki będzie scenariusz następnych odcinków? Prezentacja piwowara, jego browaru albo zainteresowań czy rodziny jest ok, ale oglądanie w każdym odcinku długiego procesu warzenia piwa może być wtórne. Trzeba pomyśleć nad tym, aby cykl nie był nudny.

 

Jak na pierwszy raz było ok. Mam nadzieję, że następne odcinku będą jeszcze lepsze! Czekam z niecierpliwością !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobało, ale jakbym chciał to rozpropagować wśród znajomych to wątpię czy ktokolwiek by obejrzał w całości. Jeśli to ma trafić do szerszego grona odbiorców, to musi być znacznie bardziej dynamiczne. Kilka scen spokojnie można by skrócić - np. ustawianie sterownika, montaż rurki do wysładzania można było zupełnie pominąć i zostawić tylko scenę wysładzania.

Ale pewnie z czasem będzie coraz lepiej. I czekam na kolejny materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być pokazany proces warzenia na danym sprzęcie. I ten punkt pomimo cięć zajął najwięcej czasu.

Uważam, że nie należy z niego rezygnować, ale musi być zupełnie inaczej pokazany. Mam już pomysł, ale wszystkiego zdradzać nie mogę :lol:

Z muzyką jest tak, że nawet ta oparta na licencji Creative Commons nie bardzo pasowała. No, ale teraz do zespołu dołączy Porter :P

Co do montażu. Nie zawsze da się ciąć tak jak by się tego chciało. Nagle okazywało się, że na ujęciu, które potrzebowaliśmy coś nie grało. Jednak tych błędów już nie popełnimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłbym chyba omówienie budowy instalacji. Pogaducha w tle, a zamiast pokazywania ręką i podchodzenia do poszczególnych części najpierw widok ogólny i z niego wychodzące zdjęcia (i zbliżenia na istotne fragmenty) poszczególnych elementów.

No i może skróciłbym sam proces warzenia, bo pogaduszkowo fajna sprawa. Sobie człowiek poogląda Josefika z rodziną. I tu rodzi się pytanie, czy pokazujemy browar domowy czy jego twórcę. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł. O kwestiach technicznych samego filmu wypowiedzieli się inni.

Oglądnąłem z zaciekawieniem i podpatrywałem "technologię".

Bombowe koty !! :) A teksty Żony - skąd ja to znam :okey:

 

p.s. Jaka to była ta "druga puszka" którą Żona do dziś wspomina ??

 

Dzisiejszy wpis sponsorował Weltenburger Kloster Asam Bock :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Jaka to była ta "druga puszka" którą Żona do dziś wspomina ??

to było raptem jakieś 141 warki temu :okey: niestety warek z puszek nie liczyłem i nie notowałem. Nigdy też nie udało mi sie powtórzyć tak zacnego piwa coby zadowolić podniebienie mojej żony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. Jaka to była ta "druga puszka" którą Żona do dziś wspomina ??

to było raptem jakieś 141 warki temu :okey: niestety warek z puszek nie liczyłem i nie notowałem. :)

W tak młodym wieku i taka skleroza, współczuję, naprawdę współczuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy też nie udało mi się powtórzyć tak zacnego piwa (brew-kit / puszka !!! :):okey::)) coby zadowolić podniebienie mojej żony. :)

Jakie to wymowne !!!! :rolleyes: elroy ! Zabrakło emotek by wyrazić to uczucie !!!! LOL !!!

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy też nie udało mi się powtórzyć tak zacnego piwa (brew-kit / puszka !!! :):okey::)) coby zadowolić podniebienie mojej żony. :)

Jakie to wymowne !!!! :rolleyes: elroy ! Zabrakło emotek by wyrazić to uczucie !!!! LOL !!!

O nie nie, w sprawy prywatne Josefika to mnie nie mieszaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Większość uwag technicznych już padła. Klip bardzo fajny :):beer:

Jedna uwaga dotycząca wyboru browaru - żeby nie było - browar Josefika jest super! I domyślam się, że w przyszłości też podobnie rozbudowane będą prezentowane wklipach. Jeśli taki klip ma trafiać też do początkujących lub nawracać na piwowarstwo, to warto między kilkoma bardzo rozbudowanymi browarami domowymi pokazać też takie najprostsze, że bez sterowników, przerobionych kegów, skrzynio-chłodni, taboretów etc. można warzyć w zwykłej kuchni i wcale nie trzeba mieć całego garażu do dyspozycji. Przecież wszyscy zaczynaliśmy (chyba) od poszukiwania gara mającego więcej niż 20l objętości a każdy nowy fermentator był wydarzeniem wartym wzmianki w zapisakach browarów :) nie mówiąc już o takich ekscesach jak śrutownik :P

 

Jeszcze raz gratulacje! Idea jest super i tak trzymać! :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobało, chociażby dlatego, że mogłem znowu zobaczyć Żonę i Córeczkę JOSEFIKA. Jego samego niekoniecznie. :beer:

Wg mnie idea jest dobra, tylko musi być określony cel.

CZy ma to być pokaz warzenia na różnym sprzęcie dla nowicjuszy. Wtedy trzeba pokazywać więcej szczegółów przy warzeniu.

Czy ma to być prezentacja naszych przyjaciół piwowarów.

Inaczej partrzy się na kogoś kogo się zna i jest się z nim emocjonalnie mniej czy więcej związanym, inaczej patrzy nowicjusz tylko na proces warzenia .

Będzie dobrze, twórcy tak trzymajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić serię krótkich odcinków i w każdym był by inny proces przeprowadzony przez kogoś innego ? oczywiście było by zapoznanie z piwowarem, pokazanie sprzętu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podobało, chociażby dlatego, że mogłem znowu zobaczyć Żonę i Córeczkę JOSEFIKA. Jego samego niekoniecznie. ;)

Wg mnie idea jest dobra, tylko musi być określony cel.

CZy ma to być pokaz warzenia na różnym sprzęcie dla nowicjuszy. Wtedy trzeba pokazywać więcej szczegółów przy warzeniu.

Czy ma to być prezentacja naszych przyjaciół piwowarów.

Inaczej partrzy się na kogoś kogo się zna i jest się z nim emocjonalnie mniej czy więcej związanym, inaczej patrzy nowicjusz tylko na proces warzenia .

Będzie dobrze, twórcy tak trzymajcie.

Biorąc udział w tym projekcie miałem właśnie taką świadomość i przekonanie - że jest to prezentacja. Ale mogę się mylić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja. Pomysł, wykonanie, aktorzy i autorzy ok. Oczywiście każdemu podoba się coś innego i ja też mógłbym klip "personalizować" pod własne "widzi mi się" tylko po co? Techniczna strona na pewno będzie ewoluować, merytoryczna - no cóż, zawsze można doszukać w necie to czego nie znalazło się w filmie. Przy okazji filmu rozwinął się fajny wątek żon i rodzin. Coś nowego na forum bo przecież to ich wsparcie i wyrozumiałość buduje nasze "Browary". Tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie obejrzałem i bardzo mi się podobało. Swoją drogą, to chciałbym zobaczyć proces mycia tego sprzętu - takie plusy i minusy piwowarstwa - osobiście mnie to przeraża i dlatego pozostaję przy wersji econo (gar + fermentor). Co do długości - to powinno trwać 45min + w przerwach reklamy - wyjdzie godzina - i do TV Kuchnia albo Discovery:lol:. Pozdrawiam

Edytowane przez TMspoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.