Skocz do zawartości

Polscy Piwowarzy Domowi ? Krzysztof Juszczak, Browar Pod Starą Pipą


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już pierwszy odcinek cyklu filmowego "Polscy Piwowarzy Domowi". Dziś poznamy bliżej Jozefika i jego browar w 25 minutowym reportażu. Zapraszam :) Proszę też śmiało komentować, bo kolejne odcinki w planach :)

 

http://www.piwo.org/2011/05/polscy-piwowarzy-domowi-odcinek-1-krzysztof-juszczak-browar-pod-stara-pipa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hehe ... jest kilka białych kruków :) "większość przeleciałem" albo "piwo plasuje się w pierwszej dziesiątce a nawet wyżej" ale konsumpcja belgijskich zrobiła swoje :) . Bo i ekipa filmowa była w pełni profesjonalna w każdym calu i przystosowana do warunków bojowych, więc wyszło jak wyszło :) za co wszystkich wirtuozów buzi i języka przepraszam :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny filmik! W ogóle fajna idea. Szczególnie podobało mi się to, że zostało ukazane nie tylko to, jak główny bohater - Josefik warzy, jaki ma sprzęt itd. ale też to, że znalazło się miejsce na luźne rozmowy, podczas których towarzyszy rodzina. Już nie mogę się doczekać kolejnej części cyklu :) :) dla Josefika, pomysłodawców i realizatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu teraz oglądać, ale pomysł rewelacyjny. :)

 

Jak to w polskim kinie szwankuje nagłośnienie, ale nie mogę się doczekać, kiedy będę miał chwilę, żeby w spokoju obejrzeć ten materiał.

 

A jaka jest geneza tego materiału? Twórcy reportażu też warzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako współautor bardzo się cieszę, że się podoba :)

Spieszę z wyjaśnieniami.

Co do ewentualnych technicznych rzeczy jak dźwięk, montaż itd; sam uważam, że mogłoby być lepiej, ale jednak, co mnie nie usprawiedliwia oczywiście, robiłem taki materiał po raz pierwszy i niestety nie obyło się bez błędów. Nie dysponuję niestety profesjonalnym sprzętem choć mam nadzieję, że się to zmieni niedługo :)

Jak słusznie zauważył rubezahl, Krzychu zmienia sprzęt więc trzeba będzie nakręcić suplement, a że piwo miał rewelacyjne to jeśli tylko pozwoli z chęcią przyjedziemy raz jeszcze :)

 

Twórcy warzą, ale na razie są początkującymi piwowarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję filmu. :) Teksty Twojej żony jakoś dziwnym trafem są identyczne z tekstami mojej żony. Właśnie przed chwilą powiedziała mi że: "podpisuję się pod tym co powiedziała i jestem z nią bo jedziemy na tym samym wózku" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję filmu. :) Teksty Twojej żony jakoś dziwnym trafem są identyczne z tekstami mojej żony. Właśnie przed chwilą powiedziała mi że: "podpisuję się pod tym co powiedziała i jestem z nią bo jedziemy na tym samym wózku" :)

To ja może mojej połowy nie dopuszczę do miłego oglądania, bo powstanie wnet nowe stowarzyszenie antypiwowarskie.

ps. jak bym mojej słuchał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny materiał! Gratulacje dla realizatorów i bohaterów !:)

 

Już propaguję wśród znajomych :)

 

co do stanowiska małżonek to ja swojej pokarzę ten reportaż, bo być może nie jestem świadom jej stanowiska, ale w po ostatniej przewie w warzeniu słyszałem "kiedy zrobisz wreszcie piwo" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny materiał! Brawo! :) Ale i browar warty nakręcenia. :)

Oglądałem wczoraj w nocy i żona już spała, ale coś mam wrażenie, że się by solidaryzowała z Twoją żoną. :)

 

Tomku, taki fajny materiał umieszczony na vimeo 23 days ago a Ty o tym dopiero teraz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny pomysł! Film bardzo dobrze i lekko się ogląda. Są fakty i anegdoty, browar i dom, piwo i rodzina. Film świetnie uzupełnia poprzedni projekt: Jestem piwowarem domowym, który prezentował piwowarstwo domowe i piwowarów domowych ogółem. Zaczynał się też od josefika - czy to sugeruje kto będzie następny?:) Na pewno warto te projekty połączyć, bo świetnie propagują piwowarstwo w domu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznanie należy się Tomkowi /za pomysł ,scenariusz/ i Kliszowi wraz z jego silną ekipą filmową - wykonali kawał dobrej roboty - zrobili z niczego coś. :)

Dziękuję że mogłem w tym uczestniczyć.

 

Co do żony, to na co się u mnie wyprawia w związku z moim hobby to jest bardzo wyrozumiała, mam tego świadomość :)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kwękam - jestem zachwycony tym, jak dobrze znosi bajzel na pół mieszkania w dniu warzenia, stojące w naszym małym pokoju przez tydzień skrzynki z piwem podczas refermentacji, kurz i pył w całej kuchni podczas śrutowania, puste butelki stojące na balkonie, zapach gotowania z chmielem w sobotnie wieczory i zajmowanie łazienki na mycie butelek oraz chłodzenie brzeczki. A parę dni temu na urodziny dała mi szyld browaru.

 

Co prawda ciągle grozi, że się ze mną rozwiedzie przez piwowarstwo, ale od 11 miesięcy jakoś tego nie zrobiła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, film fajny. Jest motywacja na wycieczkę do Ostrowa. :)

Jak pojedziesz daj znać obejrzę browar jeszcze raz na żywo. Podrzucę jakieś piwko na wymianę i taśmę do izolacji aby nie było widać tych drutów czy sznureczków na kegach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ciągle grozi, że się ze mną rozwiedzie przez piwowarstwo, ale od 11 miesięcy jakoś tego nie zrobiła. :)

Jak zwykł mawiać mój kolega z dziesięcioletnim stażem małżeńskim: "Żonę trzeba trzymać krótko. Rok. Góra dwa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.