Skocz do zawartości

Czy to piwo wygląda ok POMOC


Rekomendowane odpowiedzi

butelkuj.

Ew, jeśli bardzo boisz się infekcji, podobno pasteryzowanie butelek jakiś tydzień-dwa po butelkowaniu daje przyzwoite efekty zatrzymywania rozwoju bakterii. Podobno - sam nigdy niczego nie pasteryzowałem.

Bzdura. Ci co kiedykolwiek próbowali w domu pasteryzować sobie piwo nigdy się do tego nie przyznają, bo każdy wolałby zapomnieć, że to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo nie wygląda źle.

Poczekaj aż ci zejdzie do 1 °Blg.

Jeżeli będziesz sypał cukier to najpierw zalej piwo a potem syp cukier.

Uwolni cię to od nadmiernego pienienia się. Musisz się tylko spieszyć z kapslowaniem bo zacznie buzować.

Ręce i nogi opadają. Aż do samej ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisujesz moje zdjecie nie rozumiem

Coopers specjal miał był ciemny

Ja teraz też nie rozumiem, warto używać znaków przestankowych.

W poprzednim poście opisałem jak można rozpoznać infekcję.

To, że miało być ciemne opisujesz pierwszy raz w wątku, więc pierwszą przesłankę możesz odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo nie wygląda źle.

Poczekaj aż ci zejdzie do 1 °Blg.

Jeżeli będziesz sypał cukier to najpierw zalej piwo a potem syp cukier.

Uwolni cię to od nadmiernego pienienia się. Musisz się tylko spieszyć z kapslowaniem bo zacznie buzować.

Czy kolega sam warzy czy temat zna tylko z instrukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coopers specjal

?? A co to za piwo?? Nie znam takiego... :rolleyes:

Fermentacja jest zakończona nie kiedy coś tam jest na zielonym pasku tylko gdy w dwóch kolejnych pomiarach (dwa dni) jest ten sam wynik - WIKI !!!

Inna sprawa to zatrzymana fermentacja = zbyt wysokie °Blg / ale to inny temat i związany raczej z temp.fermentacji. - u Ciebie raczej się skończyła. Ale jak już przelałeś to potrzymaj jakieś 4-5 dni (i nie szperaj w tym piwie zbyt często) lub rozpuść glukozę w 0,5l wody i do butelek !

Młode piwa Coopersa mogą mieć kwaśnawe posmaki (raczej na pewno zawsze takie mają) więc ciężko ocenić czy to coś złego.

Co do koloru to jaki to beer-kit i jakiego surowca użyłeś do fermentacji ?

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był to Coopers Traditional Draught 1,7 kg do tego użyłem ekstrakt słodowy jasny

Kupiłem dzis glukoze DELECTA chyba bedzie ok mam nadzieje jutro sprawdze czy jest takie same °Blg

Temperature mam ok

Moim pierwszym piwem był Coopers Draught z serii Orginal, piwko po burzliwej i podczas rozlewania (jakieś 2 tyg. temu) miało kwaskowy posmak ale teraz jest to bardzo dobre piwo, żadnych posmaków i czuć w nim palony słód. Ja bym potrzymał jeszcze kilka dni na cichej i butelkował rozpuszczając w ok. 300ml zagotowanej wody odpowiednią ilość glukozy i mieszając ostudzony roztwór podczas przelewania do innego pojemnika z piwkiem. Będzie dobre piwo :okey:

Edytowane przez BasTek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co do "kwaskowatości" piw Coopersa - nie ma się czym przejmować - miałem tak w Coopers Lager . Kwaskowaty posmak zanika z czasem. A podobno Draught jest lepszy od Lagera z serii Orginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.