Skocz do zawartości

Pszeniczne ze słodem wiedeńskim


Dragonfair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co sądzicie o pszeniczniaku o takim zasypie i temp zacierania?

2kg pilzneński

2kg pszeniczny jasny

1kg wiedeński

40g perle

20' - 45°C

40' - 53°C

40' - 62°C

50' - 72°C

 

0'-60' - 30g perle

45'-60 - 10g perle

 

drożdże 3068

 

fermentacja w 18°C

Edytowane przez Dragonfair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga ile litrow planujesz i jaka masz wydajnosc? bo przy 83% wydajnosci liczonej po amerykansku i 20L wychodzi poczatkowe blg jakies ~16... wyjdzie za mocne

 

goryczka tez wychodzi wg beersmith na poziomie ~24 IBU, bedzie za gorzkie. teoretycznie gorna granica to 15IBU.

 

15g 6% Pearle na 20l bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem to to juz uwarzone wyszło 26l 13°Blg a w warzeniu pomagał brat i cos poplatał z chmielem miało byc 20g perle w całości wiec teraz mam nadzieje ze bedzie sie to dało wypic :rolleyes:

26l to co innego ;) swoja droga niezla wydajnosc 71.15%, ale co tu sie dziwic, 12 warka ;)

 

pic sie na pewno bedzie dalo, moze byc ciutke za duzo goryczki na poczatku, ja kiedys przy mojej pierwszej warce, wlasnie pszenicznej po pierwsze dalem zamiast 30g lubelskiego 37g (tyle mialem w zestawie, wtedy nie zastanawialem sie czy to zle jak dam wiecej :cool: ).

 

Dodatkowo mialem 18l zamiast 20l. dalo to ~19IBU, u Ciebie wychodzi ~20 (zakladajac ze pearle Twoje ma 6% a.k, dla a.k = 5.2% IBU wyliczone to 17.4) . Limit dla stylu niby 15. Moje dalo sie pic a nawet bylo pyszne, co prawda tydzien po zabutelkowaniu goryczka mi troche przeszkadzala, ale pozniej sie ulozyla i wyszedl niezly pszeniczniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem ten temat. Robiłem ostatnio pszeniczne z takim zasypem:

 

pszeniczny- 3 kg

wiedeński- 2,4 kg

caramunich- 0,15 kg.

 

Piwo wyszło dobre, ale właśnie myślę, że to 2,4 wiedeńskiego to trochę za dużo. Następnym razem dam 1,2 pilzneńskiego + 1,2 wiedeńskiego. Powinno wyjść jeszcze lepsze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.