Skocz do zawartości

Beczka ciśnieniowa


dider

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o takiej beczce ciśnieniowej czy lepiej kombinować z kegiem od pepsi .http://piwowar.com.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&products_id=289

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie gra nie warta swieczki. Lepiej kupic keg po pepsi np. TU i zainwestowac w normalny sprzet.

Dodatkowo nie wyobrazam sobie robienia kegatora w oparciu o taki plastik lub podlaczenia tego do schladzarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że w zeszłą wigilie dostałem właśnie taką beczuszke pod choinkę. Jak wszystkie rzeczy na świecie ma swoje wady i zalety.

 

wady:

1) Wytrzymuje ograniczone ciśnienie - czyli nadaje się przede wszystim na bittery itd...

2) Pojemnośc około 21 L - to dośc sporo jak na grill rodzinny .... i może się trochę znudzic

3) Aby ją schłodzic trzeba miec na nią miejsce w lodówce

 

zalety:

1) Łatwa w myciu, napełnianiu itd...

2) Piwo po otwarciu można w niej trzymac nawet do tygodnia (od góry wpuszcza się dwutlenek węgla który zabezpiecza piwo przed szybkim zepsuciem i rozgazowaniem)

3) Naboje syfononowe można tanio kupic w makro lub na allegro

4) Robi wielkie wrażenie na gościach oraz fajnie się z niej nalewa - piwo wychodzi jak w angielskim pubie na początku mieszania piany i piwa, która potem płynie zmienia się w piwo z leciutką 2 cm pianą.

 

Ja w praktyce z jej pomocą obsługuje wszystkie grile i imprezy rodzinno towarzyskie. Staram się aby piwo do beczki było lekkie i sesyjne - na ogół są to bitterki, które po miesiącu są już wyborne. Na prezent nie narzekam ale raczej bym sam sobie jej nie kupił (przynajmniej za tą cenę) .

Długofalowo kegi wydają się byc lepszym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.