Skocz do zawartości

Wątpliwości przed pierwsza warką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj otrzymałem zamówiony z WES'a towar. Do dyspozycji mam min. 3 pojemniki, jeden kranik(czerwony) i jedną rurkę fermentacyjną. Przymierzam się dzisiaj do zrobienia piwka :( (1,7kg ekstraktu nachmielonego, 1.2kg nienachmielonego) i im bardziej czytam dołączoną do zestawu broszurkę tym więcej mam wątpliwości i obaw :( przed popełnieniem błędu. Przeglądałem już podobne tematy na forum, ale pozwolicie, że zadam pytania "po swojemu"

 

1. Rozumiem, że po gorącej kąpieli której poddajemy obydwie puszki, ekstrakty z tychże puszek przelewamy(kolejność dowolna?) do zagotowanej wcześniej wody i gotujemy razem przez 30 min w 3 do 5 litrach wody?

 

2. Tak przygotowaną brzeczkę przelewamy do pojemnika z ok 10 litrami przegotowanej i ostudzonej wody- tak? Jakim wiec cudem wyjdzie z tego 23litry piwa??? Taką informację uzyskałem podczas rozmowy ze sprzedawcą. Nic nie kumam w tym temacie

 

3. Teraz temat drożdży. W ulotce są podane zakresy temperatur przy fermentacji burzliwej, ale nie ma ani słowa co za drożdże zostały dołączone do zestawu. Skąd taki zielony słoń jak ja ma o tym wiedzieć??? Saszetka, którą otrzymałem to WINDSOR, netto 11g. Rozumiem, że do przygotowania startera zużywam całą saszetkę? A burzliwa to w jakim zakresie temperatur?

 

4. Jakoś nie przemawia do mnie sugestia sprzedawcy, żeby burzliwą przeprowadzać w lekko zamkniętym pojemniku bez rurki. Mam zamiar zamknąć szczelnie i mocno pokrywką z rurką. Co Wy na to?

 

5. Jako, że nigdy nie dokonywałem pomiarów areometrem: rozumiem, że po nalaniu próbki brzeczki do menzurki(ile? do pełna?) wyciągam aerometr z opakowania ochronnego i zanurzam w menzurce?

I chyba na razie to tyle. Proszę o pomoc i wyrozumiałość. Dziękuję

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże -> http://www.piwo.org/forum/t1349-Danstar-Windsor.html

 

Jak zwykle wszystko jest na forum, tylko się szukać nie chce.

Ależ szukam. Od kilku miesięcy czytam forum. I pewnie po kilku swoich pierwszych samodzielnych warkach przestanę zadawać banalne dla większości pytania. Wolę przeczytać i zapytać dwa razy niż coś skopać. Pierwszy raz w życiu mam saszetkę z drożdżami w rękach, że o aerometrze nie wspomnę :( a broszura dołączona do zestawu nie w każdym miejscu jest jasna i zrozumiała.

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Chcę zapytać czy do zrobienia startera drożdżowego mogę użyć cukru. Mam co prawda suchy ekstrat słodowy- puszka 0.2kg z WES'a, jednak nie chcę jej otwierać przed refermentacją i trzymać otwartej przez te kilkanaście dni do rozlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób startera. Suche drożdże wystarczy uwodnić.

A mógłbyś opisać co mam zrobić po kolei?

I jeszcze jedno banalne pytanie: Czy po zamknięciu pojemnika i nalaniu płynu do rurki fermentacyjnej, rurka zostaje z góry otwarta czy zamykam ją tym czerwonym kapselkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc ;) . Piwko stoi na burzliwej w 18-19°C . Mam nadzieję, że wszystko się uda i wyjdzie z tego smaczny trunek. Jestem pewny, że wraz z kolejnymi warkami banalnych pytań z mojej strony będzie coraz mniej. Jeszcze raz dzięki za pomoc. POZDRAWIAM ;)

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.