Skocz do zawartości

Arkusz do zapisywania procesów warzenia i fermentacji


thobeta

Rekomendowane odpowiedzi

Wolę rozwiązania, które umożliwią mi dostęp dodanych zawsze i zewsząd :D

 

Ostatnio Google udostępniło możliwość pisania skryptów w swoich arkuszach. Poddałem to rozwiązanie małemu testowi:

http://spreadsheets.google.com/pub?key=tcvhf7uQjxrKyf0e45EdDNA

Zawartość zakładki "Warka" generuje się automatycznie na podstawie zakładek o nazwie "#*".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już kilka tygodni jadę na tych arkuszach i ciągle znajduje jakieś błędy (te zamieszczone są najnowsze - dzisiejsze). Infuzyjne jest chyba OK, ale dekokcyjne sprawdzone tylko pobieżnie.

Gdy używamy przycisku "Drukuj raport" musimy najpierw sprawdzić ustawienia strony, marginesów itp. U mnie są ustawione optymalnie dla drukarki igłowej (wprowadza fajny klimat w browarze ;)). Drukuje się wtedy tylko pierwsza strona - bez obliczeń, list i innych danych porozrzucanych po arkuszu (przez to sam już się w nim czasami gubię).

 

Mimo wszystko mam nadzieję, że arkusz się przyda.

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych plikach pojawił się nowy arkusz piwowarski autorstwa grzechu_k

http://www.piwo.org/download/2010/reszablonypiwowarskie.zip

Zapraszam do testowania. Wymaga włączenia makr w Excelu.

Niestety nie działa na OpenOffice 3.1 na Mac OS X. Zresztą, czego się spodziewałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj tego:

http://www.pcworld.pl/news/102739/Makra.Excela.w.OpenOffice.org.html

 

przyznam się, że testowałem tylko na office 2003.

 

Edit1

Jaką masz wersję Openoffice? Gdzieś wyczytałem, że powyżej 3.1 makra działają (nie wiem ile w tym prawdy).

Inne pytanie: Czy makra z openoffice w windowsie będą działały na Mac'u? Jeżeli tak to jak znajdę trochę czasu to zainstaluję OO i pobawię się makrami.

 

Edit2

No tak, teraz doczytałem, że masz 3.1

Edytowane przez grzechu_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągnąłem OO, ale znalazłem błędy w szablonie do zacierania dekokcyjnego. Muszę je poprawić w pierwszej kolejności - szablon nie sumuje surowców i nie podaje wydajności. Jak tylko się z tym uporam to wezmę się za Open Office.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny arkusz (szczególnie ocena piwa ;)). A ja chciałem się przypomnieć elroy'owi, że przesłałem już arkusz do dekokcyjnego z poprawkami. Niestety makra w Open Office mi nie idą. Może jest tu jakiś spec od tego (ja nie jestem orłem, a w sumie makra są proste). Jeżeli tak to proszę o kontakt - wytłumaczę o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dopisując się do wątku chciałem się z wami podzielic stworzonym przeze mnie arkuszem "Dziennika Piwowara". Tworząc go opierałem się na dzieniku sprzedawanym przez BA (co bardziej złośliwi mogą powiedziec, że to nic innego jak zerżnięcie od nich :) ), ale wprowadziłem kilka małych zmian. Forlumarz jest przystosowany i do ręcznego wypisywania i do wpisywania danych w arkuszu. Sam oblicza prognozowaną zwartośc % alkoholu. Wszelkie uwagi mile widziane.

http://rimm.w.interii.pl/Dziennik%20piwowara.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają książeczkę - każda strona to jedna warka - słody ekstrakt, chmiele, daty warzenia przelewania - wszystko na A4. A na niekórych stronach pieczątki kontroli :beer:

Miałem kiedyś taką , nazywała sie dziennik piwowarski i z BA A5 . Tylko bez pieczątek kontroli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję tylko rzucić okiem przez chwilę, ale wydaje mi się że w browarach rzemieślniczych mają przećwiczone, więc warto by było skopiować ich rozwiązanie.

To jest książka dla UC. Raczej bym powiedział, że nie jest lubiana przez piwowarów w tych browarach. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wprowadziłem mała zmianę do mojego dziennika piwowara, a mianowicie uzupełniłem o samoczynne obliczenie wydajności warzelni. Trzeba tylko pamiętac, by wszystkie wartości podawac bez smboli no i trzeba samemu zsumowac wielkośc zasypu. Z czasem zrobię więcej poprawek i będzie sam sumował zasyp.

 

Dziennik piwowara by Spotter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem mała zmianę do mojego dziennika piwowara, a mianowicie uzupełniłem o samoczynne obliczenie wydajności warzelni. Trzeba tylko pamiętac, by wszystkie wartości podawac bez smboli no i trzeba samemu zsumowac wielkośc zasypu. Z czasem zrobię więcej poprawek i będzie sam sumował zasyp.

Dzięki za zmiany bardzo przydatne korzystam z niego już od kilku warek jakoś najbardziej przypadł mi do gustu .

Edytowane przez dider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie trzeba było czekac i już się pojawiła moja nowa wersja Dziennika Piwowara (ver. 1.05). Wprowadzone zmiany:

 

- oddzielne miejsce na wpisywanie słodów. Dzięki temu samoczynnie oblicza ilośc zasypu do obliczenia wydajności warzelni

- dodano opcję "wykorzystanie gęstwy z poprzedniej warki"

- zauktualizowano prognozowaną ilośc alkoholu o dodanie do wyniku 0,4% pochodzące z refermentacji

- dodano kalkulator ilości surowca do refermentacji (obliczenia na podstawie danych z TEJ strony)

 

Aby arkusz samemu obliczył ilośc potrzebnego surowca do refermentacji, wystarczy tylko:

1. Wpisac ilośc gotowego piwa w polu "Ilośc piwa [l]"

2. Wybrac z listy produkt do refermentacji (narazie tylko dwa dostępne, tj. cukier i glukoza)

3. Wybrac z listy temp. rozlewanego piwa

4. Przy pomocy strzałek ustawic żądanego nagazowanie (podane w Vol).

 

Oczywiście wszystkie uwagi mile widziane, tj. również wyłapanie ew. błędów w kalkulatorze nagazowania.

Edytowane przez Spotter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zauktualizowano prognozowaną ilośc alkoholu o dodanie do wyniku 0,4% pochodzące z refermentacji

Chyba zaniża wynik. Wydaje mi się, że 0,4% = 0,004. W formule masz o jedno zero za dużo. Zaznaczam, że z matematyki jestem kiepski. :smilies:

Nie lepiej dać 0,3? Zwykle we wzorach tyle się dodaje.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.