Skocz do zawartości

Arkusz do zapisywania procesów warzenia i fermentacji


thobeta

Rekomendowane odpowiedzi

tak na szybko (może jeszcze coś wymyślę)

 

Skoro excel to proponuję dodać w rubryce G62 poniższą formułę

=(E41-E53)/1,938+0,4

Po pieruna siedzieć i liczyć ręcznie skoro może to zrobić arkusz :lol:

owe 0,4 to orientacyjny przybytek alkoholu na skutek refermentacji

A do pomysłu kolomara dodam, że gdyby tak podliczyć słody, to można policzyć wydajność. Jak ktoś lubi się katować dodatkowymi (zbędnymi?) danymi :lol:

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Problem z formułami polega na tym, iż w polu do, którego się odnoszą wstawiają domyślną wartość (z reguły 0) a to uniemożliwia ręczne wypełnienia.

Można sobie z tym poradzić zamiast czystej formuły wpisując: jeżeli(jakies_pole<>0;tu_formula;"").

Zrobiłem arkusz (właściwie to Infam, zrobił a ja uzupełniłem) w którym mam oprogramowane parę wzorów (m.in. na IBU i SRM), ale jest w nim taki bałagan, że wstyd pokazywać publicznie. Kilka razy się przymierzałem go uporządkować, ale zawsze było coś pilniejszego... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam taki arkusz co ma fajne formatowanie, liczy. Wszelkie zmiany, propozycje mile widziane-błędy rónież proszę wykrywać. Nie każdy wie, że można formatować tak komórki, że wpisuje się same liczby a tekst już sam się dołączy. Można również liczyć miedzy arkuszami również między plikami (wtedy dokładnie podaje się gdzie dane pliki są).

http://www.piwo.org/forum/uploads.php?file=wzor.xls

Edytowane przez pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Takiego dziennika używa Kai "Kaiser" Troester, poważany homebrewer z USA, chyba najskrupulatniejszy piwowar domowy na świecie.

A nie masz może tego w wyższej rozdzielczości? Bo część można się domyśleć, ale cześć jest niestety nieczytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Takiego dziennika używa Kai "Kaiser" Troester' date=' poważany homebrewer z USA, chyba najskrupulatniejszy piwowar domowy na świecie.[/quote']

A nie masz może tego w wyższej rozdzielczości? Bo część można się domyśleć, ale cześć jest niestety nieczytelna.

Znalazłem stronę z linkami do PDFów do tych arkuszy piwowarskich

 

http://braukaiser.com/wiki/index.php?title=Keeping_Log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.