Skocz do zawartości

Arkusz do zapisywania procesów warzenia i fermentacji


thobeta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tomek skanuj od przybytku głowa nie boli. :-)

Czy aby to legalne....

hmm To zrobimy inaczej. Dzielę się z Wami przepisem na pszeniczniaka :P, a że szybciej będzie mi zeskanować całą stronę niż przepisywać... ;)

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.BeerSmith.com

 

Program intensywnie testuje i jest naprawdę dobry. Polecam a pieniądze nie są aż tak straszne. Na upartego mógłbym wpisać tutaj na forum mój CD Key i mielibyście wszyscy pełna wersję - tylko czy to jest uczciwe dla tych kilku złotych ?

Być może te parę $ pomoże w doskonaleniu tego programu. Ja w to wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no... to byłoby nie tylko nieuczciwe, o ile się nie mylę z automatu Stałbyś sie złodziejaszkiem a co za tym idzie Mógłbyś narazić na szwank swoje dobre imię :-) a swoja drogą też ćwiczę ten soft po raz drugi - za Twoja recenzją. Wcześniej urzekł mnie beertools za bazę surowców i możliwość edytowania takich parametrów jak na przykład ALFA w chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej urzekł mnie beertools za bazę surowców i możliwość edytowania takich parametrów jak na przykład ALFA w chmielu.

Macieju w Bersmithie idzie chyba wszystkie parametry edytować każdego surowca ale głowy nie dał bym obciąć :-)

Napewno w chmielu edytowac możemy i kwasy alfa i beta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.BeerSmith.com

 

Program intensywnie testuje i jest naprawdę dobry. Polecam a pieniądze nie są aż tak straszne. Na upartego mógłbym wpisać tutaj na forum mój CD Key i mielibyście wszyscy pełna wersję - tylko czy to jest uczciwe dla tych kilku złotych ?

Być może te parę $ pomoże w doskonaleniu tego programu. Ja w to wierze.

Dzięki za linka.

Jeśli chodzi o mnie to mam tylko barjerę językową. Jak bym znał język to pewno też bym sobie ten program kupił. Bo nawet w tej wersji Free, nie bardzo wiem o czym tam piszą.

 

Chyba, że ktoś kto będzie ten program kupował to i dla mnie by też go zakupił.

A potem tylko czekać aż kolega komoon ten program przetłumaczy i zechce udostępnić nakładkę PL. o ile zechce udostępnić.

Edytowane przez Kosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sciągnąłem Beesmitha i podoba mi się. Prosty program a ma wszystko co trzeba.

Może założymy wątek do wymiany doświadczeń? Np. nie wiem jak obliczyć, jaka temperaturę ma mieć woda, żeby po wrzuceniu zasypu dostać 68* ?

Załóż Coder jako pomysłodawca :beer: Dobry pomysł +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł super. Mogły by być rozszerzone o dział np. Recipes (receptury Beersmith) gdzie w formie gotowych plików z recepturami można by wymieniać się przepisami. Tak jest na forum beersmitha http://www.beersmith.com/forum/ .

Dołączam na próbę linki do kilku nowatorskich przepisów

 

Do ściągnięcia z :

 

http://www.beersmith.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=1732.0;attach=197 cream Ale

 

http://www.beersmith.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=1703.0;attach=187 cyser - coś z sokiem jabłkowym :-)

 

http://www.beersmith.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=1695.0;attach=185 smoked Robust Porter

 

 

Erloy musi zezwolić na wklejanie plików .bsm oraz innych używanych przez Beersmitha. Pliki średnio mają koło 15kb czyli groszowe sprawy jeśli chodzi o miejsce na serwie

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komoona napisał:

 

Jasne. Do wieczorka powinienem mieć kompletne tłumaczenie to podeślę link.

 

cos ruszyło w tym temacie ?

Ruszyło ruszyło. Mam już w zasadzie przetłumaczone 80% programu. Ale chcę go udostępnić jak już skończę, żeby nie robić amatorki :beer:

Przy kilku miejscach będę potrzebował pomocy, bo natknąłem się na parę kwestii gdzie nawet google wymięka, ale damy radę.

Edytowane przez komoona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kilka zapytań w związku z tym iż aby ten program kupić należy mieć kartę kredytową VISA. Jeśli ktoś takiej karty nie posiada to mogę kupić program w jego imieniu.

 

Co potrzeba do takiego zakupu :

Proszę o przesłanie danych osobowych do rejestracji oraz adresu zamieszkania, adresu mailowego oraz 63zł wpłaty na moje konto. CD Key przyjdzie bezpośrednio na waszą skrzynkę mailowa. Tam też dostaniecie wszystkie linki służące kontroli etapu transakcji. Czas otrzymania kodu to ok 30min od momentu wpłaty pieniędzy na konto BeerSmith

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zawsze chciałem uporządkować swoje notatki z przebiegu warek i fermentacji. Skan który zamieścił Tomek posłużył jako baza do wykonania arkusz w excel-u, wystarczy go wydrukować i już jedna strona dziennika gotowa.

Jeżeli ktoś miałby jakieś zastrzeżenia czy też sugestie to proszę o kontakt lub samodzielne zmiany.

 

http://www.piwo.org/forum/uploads.php?file=arkusz%20piwny.xls plik zwie się "arkusz piwny.xls"

Edytowane przez jacorregis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogólnie, to dobra robota :). Rażą jednak błędy ortograficzne takie jak: "alkocholu" i "sporzycia" :rolleyes:. Proponuje również zastosować prostą formułę, która nam podliczy ilość słodów. Tyle na szybko. Pozdrawiam.

Edytowane przez kolomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.