Skocz do zawartości

Witajcie!


emplo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam zamiar w niedługim czasie dołączyć do grona mikrobrowarników. Póki co, z racji niekorzystnego okresu czasu (zmiana pracy, pisanie pracy inżynierskiej, jedno dziecko 2 lata, drugie się urodzi lada dzień), warzenie piwa bedzie niezmiernie trudne, ale staram sie poczytać co nieco, żeby nie tracić czasu później...

 

Z zamiarem uwarzenia brew-kit'a nosiłem się już od jakiegoś czasu, natomiast dopiero zestaw mikrobrowaru, który dostałem w prezencie, troche przyspieszył moje plany.

 

I tu muszę was od razu poprosić o radę. Okazało się, że w puszce lagera od Cooper's brakuje drożdży (wyłamana plastikowa przykrywka - komuś widocznie były potrzebne). No i pytanie takie - jakie drożdże mam kupić, żeby było dobrze? Tu mam problem z doprecyzowaniem warunków, w jakich będę (w przyszłości) warzył. Nie jestem pewien w jakiej temperaturze będzie fermentacja przebiegać. W mieszkaniu nie ma miejsca, w piwnicy, ani na działce nie ma warunków... Możecie coś zasugerować i podpowiedzieć?

 

I druga rzecz, która od razu mi przyszła do głowy, to dezynfekcja butelek i sprzętu.

Czy wystarczy wszystkie przyrządy przelać wrzątkiem? A butelki "upiec" w piekarniku? Mam butelki po Kelcie, czy nic sie złego nie stanie z gumową uszczelką w wysokiej temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

No jeśli z tego brewkita chcesz uzyskać prawdziwego lagera to polecam drożdże Saflager W34/70 (fermentują w temperaturze 10-12°C ), a jeśli nie będziesz miał warunków to jedynie górniaki, najlepiej Safale US-05 (ferm: 16-21°C ).

Co do butelek to nie musisz w piekarniku (jeśli się jednak zdecydujesz to te gumki obowiązkowo musisz pościągać), dobrze je wyszoruj od środka wodą z płynem, a później jeśli masz jakiś środek dezynfekujący to polecam, a jeśli nie to wrzątkiem każdą butelkę.

 

Powodzenia w piwowarzeniu :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś krakusem to chyba niema innej możliwości żebyś nie odwiedził sklepu elroya ul. Kobierzyńska 112/1 . Pogadasz, zakupisz i "będzie Pan zadowolony"

W tak zwanym międzyczasie namierzyłem w sieci właśnie ten sklep. Cieszy mnie jego lokalizacja - codziennie dojezdzam do pracy w tamte rejony :-)

 

Tylko najpierw muszę zrobić pomiary temperatury w piwnicy, żebym wiedział o co dokładnie mam pytać...

Coś mi sie wydaje, że bedzie jakieś 15-18 stopni, ale muszę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Powodzenia w warzeniu! Co do miejsca, to się zawsze znajdzie... Trzeba metodą małych kroków. Najpierw jeden mały fermentator: Wnosimy na tydzień i wynosimy, zaznaczając, ze "przecież już go nie ma i o co tyle krzyku". Po 2-3 dniach instalujemy fermentator ponownie i tak jeszcze kilka razy, a jak już się wpisze w "krajobraz" do szybko trzeba przeprowadzić pączkowanie i wprowadzić następny i z tym dodatkowym powtórzyć operację (to samo tyczy się leżakowania piwa i trzymania innych akcesoriów). I tak krok po kroku... a braki tolerancji łagodzić produktami :okey: Ja tak opanowałem 1/3 kuchni i połowę piwnicy, a obecnie przeprowadzam inwazję na jeden pokój :tort:

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.