Skocz do zawartości

Słabe odfermentowanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Mam problem z odfermentowaniem bezstylowca 15,5 BLG piwo zacierane : 10 min 53, 35 min 62, 25 min 72 st. Fermentowałem na drożdżach S-33. Drożdże ruszyły po kilku godz i skończyły po dwóch dniach po pomiarze okazało się że zeszły tylko do 6,5 blg więc zabełtałem fermentatorem i po tygodniu zmierzyłem ponownie poziom cukru który wynosi 6 BLG - piwo stoi na cichej tydzień. Piwo ładnie się klaruje tylko teraz pytanie ile dać cukru żeby nie było granatów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-33 generalnie mogą tak odfermentować. Nie napisałeś jak napowietrzasz. Może za mało? Jaka temperatura fermentacji??? Zrób kontrolę balingometr, może przekłamuje???

Zaczynałeś od 15,5 blg zeszło do 6 więc nie jest tak źle.

Najwięcej S-33 zeszły mi z 12 do 3,5. Średnio to ok 4 do 5 BLG

Edytowane przez mcpol1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzałem silnie łyżką przez kilka min aż zrobiła się konkretna piana, drożdze wczesńiej uwodnione zadane w temp 22 st. Fermentację prowadziłem w 18 st. Jeśli chodzi o ballingometr to sprawdzałem w wodzie o temp 20 st i pokazuje zero więc chyba jest ok. Myślę dać 3gr cukru na 0,5 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże ruszyły po kilku godz i skończyły po dwóch dniach po pomiarze okazało się że zeszły tylko do 6,5 blg więc zabełtałem fermentatorem i po tygodniu zmierzyłem ponownie poziom cukru który wynosi 6 BLG

 

O stary. Po dwóch dniach mogły ucichnąć oznaki burzliwej, ale to nie znaczy, że drożdże skończyły robotę. Przed przelaniem na cichą sprawdziłeś kilkukrotnie pomiar cukru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega nie pisze, że przelał na cichą. Ja bym na twoim miejscu na razie nie przelewał na cichą tylko zostawił w tym samym fermentorze na tydzień kolejny i później sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo poszło dzisiaj do butelek :) bardzo klarowne i smaczne BLG 6 i nie zeszło ani pół stopnia od tygodnia więc zaryzykowałem mam nadzieje że nie będzie granatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam mam pytanie do kolegów bardziej doświadczonych :) A mianowicie postanowiłem uwarzyć swoje pierwsze piwko z zacieraniem itd. Jest to sweet stout 14. Wszystko niby wg instrukcji itd lecz po 13 dniach fermentacji burzliwej z 14 BLG spadło do 7 i stoi. Przelałem na cichą po jednym dniu dalej jest 7, I Panowie powiedzcie mi co mam robić dalej z tym piwkiem :) W smaku kolorze jest zgodne z moimi oczekiwaniami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze podaj temperatury zacierania oraz szczep drożdży. Po drugie jeśli podejrzewasz niedofermentowanie to nie przelewaj na cichą.

Mi ostatnio Sweet Stout zszedł z 15 do 6,5 na FM13, zacierane (śr. temp.) 64°C/60min; 72°C/30min. Pomiar o 1,5° zawyżony przez dodatek laktozy. Tobie zeszło trochę płycej, może i tak miało być, im więcej szczegółów podasz tym lepszą dostaniesz odpowiedź.

Edytowane przez MistrzSuspensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do kolegów bardziej doświadczonych :) A mianowicie postanowiłem uwarzyć swoje pierwsze piwko z zacieraniem itd. Jest to sweet stout 14. Wszystko niby wg instrukcji itd lecz po 13 dniach fermentacji burzliwej z 14 BLG spadło do 7 i stoi. Przelałem na cichą po jednym dniu dalej jest 7, I Panowie powiedzcie mi co mam robić dalej z tym piwkiem :) W smaku kolorze jest zgodne z moimi oczekiwaniami. :)

 

Laktoza zawyża zawsze wynik. Ogólnie wygląda raczej w normie. Daj jeszcze tydzień mu i sprawdź blg, jak nie spadnie to możesz szykować rozlew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.